Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mały, względnie wydajny komputerek

ultrabook laptop netbook linux 12

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 ddd35

ddd35
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 11:23

Z tego co widzę to nie istnieje taka konfiguracja w tej cenie.  Poza tym masz do wyboru ekran FullHd lub 4K nie ma żadnego QHD. W poprzedniku czyli 9360 był za to QHD+ (3200/1800).  Patrząc na tą recenzje https://www.notebook...5.282022.0.html masz zainstalowany dysk  3D  TLC, ale może w innych konfiguracjach spotkasz coś na MLC. Najlepiej będzie skontaktować się z Dell-em bądź sprzedawcą dla pewności.

Cena nie ma znaczenia, ale TLC skutecznie skreśla urządzenia z potencjalnej możliwości. Ciężko jest strasznie znaleźć coś małego i wydajnego. Obecnie jedyne co mam na oku to ciągle ten X270, ewentualnie X280 i MacBook 12 w najmocniejszej konfiguracji.

• 0

#22 barpiw

barpiw
  • Entuzjasta

• 501 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 12:48

Podejrzewam że każda z Twoich propozycji będzie posiadała dysk z kośćmi TLC. Macbooka odrzuciłbym ze względu na to, że nawet w najmocniejszej konfiguracji ma tylko 2 rdzenie!!! Nic ciekawszego/wydajniejszego w tym rozmiarze od Della 9370 nie znajdziesz.

• 0

#23 ddd35

ddd35
  • Autor tematu
  • Amator

• 27 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 14:44

Podejrzewam że każda z Twoich propozycji będzie posiadała dysk z kośćmi TLC. Macbooka odrzuciłbym ze względu na to, że nawet w najmocniejszej konfiguracji ma tylko 2 rdzenie!!! Nic ciekawszego/wydajniejszego w tym rozmiarze od Della 9370 nie znajdziesz.

Do moich zajęć potrzebuję po prostu dużo RAMu, dobrego SSD. Obecnie wąskim gardłem w moim laptopie jest ilość RAMu i brak SSD, a do tego złomka szkoda mi pakować SSD, bo każdy co najmniej potroi jego wartość. :rotfl:

XPS 13 - genialny, ale koniecznie zmiana dysku.

Mac 12 - lżejszy, mniejszy i chyba ma MLC z tego co wyczytałem, ale pewności nie mam.

X270 - Boję się ciut gładzika po recenzjach.

Boli baldzio, że nie ma żadnej normalnej 12. Wszędzie są kompromisy. :/

z macintoshem będą jaja, bo trzeba wgrać zmodyfikowany bootloander. Wszystko jest do wykonania, ale z X270/280 lub xps byłoby gładko.

Użytkownik ddd35 edytował ten post 11 marzec 2018 - 14:45

• 0

#24 prohans

prohans
  • Zapaleniec

• 1119 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 19:33

Jeśli chodzi o dysk to niema problemu, wyjmujesz jeden wkładasz drugi na początku pisałeś że chciałbyś 960PRO skoro kasa się nie liczy to niema tematu. Problem będzie w przypadku maca tam tego dysku nie wsadzisz chyba że przez przejściówkę chociaż nie wiem czy w tym modelu to przejdzie.

Jeśli chodzi o RAM to XPS i MAC mają ram wlutowany na płycie więc nie rozbudujemy go, X270 ma tylko 1 slot na ram więc pracuje w single chanel co zapewne skutecznie ograniczy jego wydajność.

I ostatnia sprawa CPU w dellu masz procki 8 generacji, w lenovo 7, mac 7.

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

HP Microserver Gen 8, G1610T, 8GB DDR3, Iridium Pro 240GB, 4x ST1000DM010 RAID5;

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ultrabook, laptop, netbook, linux, 12

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych