Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Corsair HX850W zrobił Bummm i dziala :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość

Napisano 24 marzec 2011 - 22:11

Witam Forumowicze, mam pytanie bo nie wiem dokładnie czy sie śmiać czy płakać dzis rozbierał kompa by go wyczyścić wszystko super itd podłączyłem kable i ja głupi nie wyłączyłem z tyłu zasilacza ( zapomniałem ) dobra dalej odpala kompa za chwile słyszę " bzzzzz " ( jak by zwarcie sie robiło ) i nagle " bummm" poszły iskry i kompa sie wyłączył, myślę sobie no Słitaśnie płyta nie reaguje diody sie nie pala kopciło sie trochę ale za chwile przestało odpinam kabel od zasilacza śmierdzi jak nie powiem co ( spalenizna ) patrze po pudełkach mam kabel nowiutki nie odpakowany podpinam patrze na płytę a dioda sie zapaliła ;) ;) Sobie myślę kurde co jest... włączam kompa i normalnie działa jak gdyby nigdy nic... zasilacz chłodny wentylator działa odpaliłem kilka programów żeby jako tako obciążyć kompa Full stabilnie odpaliłem pare gier pograłem wszystko działa mam obawy do niepokoju ? Zasilacz nie śmierdzi spalenizna :)
  • 0

#2 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 16421 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 24 marzec 2011 - 22:13

no dostał "kopa w jajca" ale to twardy zawodnik więc się pozbierał, gdyby był słabszej produkcji to zapewne by go to zabiło
  • 0

#3 MiK86

MiK86
  • Taki bardzo . . .

• 3537 postów
  • Miejscowość:Małopolska

Napisano 24 marzec 2011 - 22:19

A ten stary kabel przepalony ?
  • 0

Trust me, I'm an engineer.

http://www.youtube.c...ziemnaTV/videos

#4 Gość

• Autor tematu

Napisano 24 marzec 2011 - 22:21

Tak zerwałem ta warstwę ochronna kabla i faktycznie kabelki w środku były czarne przy samej wtyczce tam dalej juz były kolorowe ;)
  • 0

#5 MiK86

MiK86
  • Taki bardzo . . .

• 3537 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 22:23

To może kabel wybuchł ;) Ostatnio mi się przy monitorze przetarł i trzeszczał.
  • 0

#6 Gość

• Autor tematu

Napisano 24 marzec 2011 - 22:29

ale było dosc głosne bumm myslalem ze zasilacz ;)
  • 0

#7 Lukaszbass

Lukaszbass
  • Maniak

• 2275 postów
  • GG:3918910
  • Miejscowość:Wągrowiec

Napisano 24 marzec 2011 - 22:31

Jednak komputery to czarna magia ;)
  • 0

Ciągle podkręcam i ciągle mało....

#8 Gość

• Autor tematu

Napisano 24 marzec 2011 - 22:42

czyli nie muszę sie bac ze zasilacz nagle przestanie działać?
  • 0

#9 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 16421 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 22:46

na przyszłość nie podłączaj zasilacza na "żywym kablu", gasisz listwę, gasisz zaśliniacz i dopiero podłączasz/rozłączasz po czym włączasz listwę i włączasz zaśliniacz
  • 0

#10 Gość

• Autor tematu

Napisano 24 marzec 2011 - 22:54

wiem jakoś tak dzis dziwnie zapomniałem;/ Oki dzieki chłopaki temat można zamknąć ;)
  • 0

#11 Gość

• Autor tematu

Napisano 03 kwiecień 2011 - 16:55

up: Sorki ze odkopuje ale szkoda zakładać nowy temat, niestety cos jest nie tak komp potrafi od czasu do czasu sie przywiesić- raz na 2 dni ale nigdy tak sie nie zdarzało druga sprawa, gdy włączam go rano to nie zaskakuje bios czy np dysk.. a jak zaskoczy to Windows ładuje sie 20 minut, ale gdy dostanie reseta to działa juz normalnie, moze byc jednak problem z zasilaczem ?
  • 0

#12 MiK86

MiK86
  • Taki bardzo . . .

• 3537 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 17:22

Obciąż zasilacz czymś, jak wytrzyma to raczej nie zasilacz. I sprawdź dysk np. HD Tune - opcja error scan.
  • 0

#13 Gość

• Autor tematu

Napisano 03 kwiecień 2011 - 17:30

Obciąż zasilacz czymś, jak wytrzyma to raczej nie zasilacz. I sprawdź dysk np. HD Tune - opcja error scan.

Włączyłem parę programów co obciążają procesor i karty ale wszystko działa stabilnie, dysk przeleciałem HD Tune 0 błędów :ciekawy: nie mam żadnego innego zasilacza który pociągnie dwie karty a szkoda mi kupować nowy skoro byc moze to nie zasilacz, a chce sie dowiedzieć co może byc przyczyna nim cos wyśle ewentualnie do serwisu bo nie mam czasu czekać miesiąc na odpowiedz .... :]
  • 0

#14 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 16421 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 19:58

zarzuć najpierw CPU OCCT, a jak nie wywali błędów po godzinie to popraw mu testem Power Supply
  • 0

#15 Gość

• Autor tematu

Napisano 04 kwiecień 2011 - 08:37

oki za chwile to zrobie, dzis jak włączam kompa to wyskakuje jakiś bład 0xxxxxx cos tam i pisze bład wejścia wyjścia :)
  • 0

#16 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 16421 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 09:32

to "coś tam" jest dość istotne, jak podasz cały kod błędu to potencjalnie będziemy wiedzieli w czym problem
  • 0

#17 voxcordi

voxcordi
  • HiFi MAN

• 3039 postów
  • Miejscowość:Gdańsk
  • 3DMark 06:0

Napisano 04 kwiecień 2011 - 10:08

I/O error... Podaj kod błędu, jak radzi @drachenfeles. Mam nadzieję, że pomożemy.
  • 0
ASUS P9X79 PRO/i7 3930K@3,84GHz + Noctua NH-D14. 8x8 GB Gskill DDR3 PC3-19200./PNY Quadro 6000. HP-LP2480zx .Auzen X-Fi Prelude, Fractal-Define XL/be quiet PRO P9-750W./SSD:OCZ RevoDrive 3 X2 240GB , 2xWD Black 1 TB, 2xWD 2 TB RE4 GP RAID1, Cloud 3 TB.Myśl ludzka zawsze wyprzedzi technolgię. :-)

#18 Gość

• Autor tematu

Napisano 04 kwiecień 2011 - 11:14

I/O error... Podaj kod błędu, jak radzi @drachenfeles. Mam nadzieję, że pomożemy.

to "coś tam" jest dość istotne, jak podasz cały kod błędu to potencjalnie będziemy wiedzieli w czym problem

Nie ma problemu tylko z tym musicie poczekać do jutra rana ponieważ mogę teraz wyłączać włączać kompa resetować i nie ma opcji na ten błąd:D tak wyskakuje tylko rano :)

Wszystkie testy przechodzi bez problemu
  • 0

#19 Gość

• Autor tematu

Napisano 05 kwiecień 2011 - 07:09

up: oki mam ten kod błedu

0x00000e9

a za chwile wyskoczyło " A Disc read error occurred Press Control+Alt+Delete to restart "
  • 0

#20 drachenfeles

drachenfeles
  • Let the Galaxy Burn!

• 16421 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 08:50

na 90% błędy w alokacji zasobów/dysku, sprawdź kable od dysków/napędów i przejedź dysk hdd regeneratorem
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych