Skocz do zawartości

Corsair HX850W zrobił Bummm i dziala :)


Recommended Posts

Witam Forumowicze, mam pytanie bo nie wiem dokładnie czy sie śmiać czy płakać dzis rozbierał kompa by go wyczyścić wszystko super itd podłączyłem kable i ja głupi nie wyłączyłem z tyłu zasilacza ( zapomniałem ) dobra dalej odpala kompa za chwile słyszę " bzzzzz " ( jak by zwarcie sie robiło ) i nagle " bummm" poszły iskry i kompa sie wyłączył, myślę sobie no Słitaśnie płyta nie reaguje diody sie nie pala kopciło sie trochę ale za chwile przestało odpinam kabel od zasilacza śmierdzi jak nie powiem co ( spalenizna ) patrze po pudełkach mam kabel nowiutki nie odpakowany podpinam patrze na płytę a dioda sie zapaliła ;);) Sobie myślę kurde co jest... włączam kompa i normalnie działa jak gdyby nigdy nic... zasilacz chłodny wentylator działa odpaliłem kilka programów żeby jako tako obciążyć kompa Full stabilnie odpaliłem pare gier pograłem wszystko działa mam obawy do niepokoju ? Zasilacz nie śmierdzi spalenizna :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

up: Sorki ze odkopuje ale szkoda zakładać nowy temat, niestety cos jest nie tak komp potrafi od czasu do czasu sie przywiesić- raz na 2 dni ale nigdy tak sie nie zdarzało druga sprawa, gdy włączam go rano to nie zaskakuje bios czy np dysk.. a jak zaskoczy to Windows ładuje sie 20 minut, ale gdy dostanie reseta to działa juz normalnie, moze byc jednak problem z zasilaczem ?

Link to post
Share on other sites

Obciąż zasilacz czymś, jak wytrzyma to raczej nie zasilacz. I sprawdź dysk np. HD Tune - opcja error scan.

Włączyłem parę programów co obciążają procesor i karty ale wszystko działa stabilnie, dysk przeleciałem HD Tune 0 błędów :ciekawy: nie mam żadnego innego zasilacza który pociągnie dwie karty a szkoda mi kupować nowy skoro byc moze to nie zasilacz, a chce sie dowiedzieć co może byc przyczyna nim cos wyśle ewentualnie do serwisu bo nie mam czasu czekać miesiąc na odpowiedz .... :]

Link to post
Share on other sites

I/O error... Podaj kod błędu, jak radzi @drachenfeles. Mam nadzieję, że pomożemy.

to "coś tam" jest dość istotne, jak podasz cały kod błędu to potencjalnie będziemy wiedzieli w czym problem

Nie ma problemu tylko z tym musicie poczekać do jutra rana ponieważ mogę teraz wyłączać włączać kompa resetować i nie ma opcji na ten błąd:D tak wyskakuje tylko rano :)

 

Wszystkie testy przechodzi bez problemu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...