Skocz do zawartości

Telewizor 120Hz tak samo jak monitor 120Hz ?


Recommended Posts

Witam,

Czy telewizor 120Hz podlaczony do PC bedzie sie "zachowywal tak samo jak monitor 120Hz?

Czy bedzie taka sama smukłość obrazu?

I czy wraz z wypuszczeniem kabla HDMI 2.1 bedzie mozna grac na nim w 4k 120fps z takim samym odczuciem jak na monitorze 4k 120hz ?

Link to post
Share on other sites

Należy zacząć od tego że obecnie nie ma sprzętu który dał rady na max ustawieniach najnowszych gier w rozdzielczości 4 k (3840x2160) z odświeżaniem 120 Hz.

Oczywiscie można włączyć starszą gierkę i wszystko w ultra pójdzie w 120 Hz.

Zastosowanie monitora a telewizora jest zupełne inne, nie wspominając o "imput lag-u" TV, do tego by mieć ultra płynny obraz nie wystarczy na ekranie 120 Hz te 100-110 klatek/s, bo i bez specjalnych zabiegów będą się zdarzały zacinki/rozerwania obrazu w grach z powodu złej synchronizacji karty z monitorem.

Sam nie testowałem takiego połączenia bo nie mam TV 120Hz, ale do dynamicznych gier wydaje mi się że będzie lepszy odpowiedni monitor.

Na koniec mam pytanie jaki konkretnie TV zamierza podłączyć pod komputer Autor tematu?

 

EDIT

Za dużo doradzam w monitorach i mi się rzuciło :P

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Pytam bo rozmawiałem ostatnio z rzekomym "ekspertem" , pracownikiem neonetu który twierdzi, że nie uzyskam płynności obrazu w postaci 120Hz / 120 fpsów generowanych przez komputer po podłaczeniu do niego właśnie telewizora 120Hz. Powiedzmy, że miałoby to być full hd i 120Hz przy 120fps.

 

Tak więc pytam tutaj, na forum - czy płynność będzie taka sama przy:

Monitor 120Hz > PC  - full hd 120fps w grze

TV 120Hz > PC  - full hd 120fps w grze

 

???

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

płynność będzie taka sama, responsywność (input lag) na niekorzyść TV ze względu na ulepszacze obrazu. Przy wolnych grach singlowych na dobrym TV nie robi to różnicy, ale globala w cs nie wbijesz. Jeśli masz GTX1070 to FastSync też fajnie sobie poradzi z tearingiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...