Skocz do zawartości

Ile Ramu dla integry


Recommended Posts

Nie wiem jaki to model jest zintegrowanej grafiki, ale najczęściej jest tak słaba że 1GB ( 1024MB ) nawet do uruchomienia starszych gier wystarczy.

Jeśli zależy na pojemności RAM wystarczy do wyświetlania pulpitu ustawić  256 MB ( u mnie na Win 10 na pamięci karty graficznej pokazuje dynamiczne zużycie ~56 MB a dedykowane max. 420 MB).

W odpowiedzi prośba o podanie jaki system i model laptopa(?)

Link to post
Share on other sites

No są dwa/trzy wyjścia w zależności od możliwości monitora :

Olać zintegrowaną i monitor podłączyć pod kartę graficzną GTX 960, wtedy będzie wyświetlało obraz wyłącznie z karty.

By mieć obraz z zintegrowanej trzeba podłączyć pod płytę główną monitor.

Jeśli jest taka możliwość przełączać źródła sygnału na monitorze np kabel DP jest podłaczony do karty, a na HDMI zintegrowana na płycie głównej.

 

Co do ilości zajęcia RAM jak mi pokazywało ponad 400MB to do wyświetlania pulpitu wystarczy chyba 512 MB.

By przekonać się czy można podłaczyc monitor do dwóch "źródeł" obrazu,  prosił bym Autora tematu o podanie modelu monitora.

Link to post
Share on other sites

Monitor tylko ma D-SUB i HDMI więc jeśli jest na płycie głównej wyjście D-SUB można podłączyć monitor posiadając odpowiedni kabel.

Wtedy HDMI  kablem łączymy do karty graficznej, przejścia między obrazami z kart dokonać można za pomocą odpowiedniej opcji w menu monitora przełączającej sygnał wejściowy.

Link to post
Share on other sites

Monitor tylko ma D-SUB i HDMI więc jeśli jest na płycie głównej wyjście D-SUB można podłączyć monitor posiadając odpowiedni kabel. Wtedy HDMI  kablem łączymy do karty graficznej, przejścia między obrazami z kart dokonać można za pomocą odpowiedniej opcji w menu monitora przełączającej sygnał wejściowy.

 

Z monitorem mam wszystko w porządku - niedawno zmieniłem przewód na HDMI. Na płycie jest wejście D-SUB, ale ja nie chcę nic ruszać - nie jest mi to potrzebne. Mam roździelczość 1920x1080 i tylko brakowało mi informacji o pamięci Ram. Jako, że pracuje i przy Blenderze i Unreal Engine ustawie Ram na 2048GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...