Skocz do zawartości

Body i obiektyw do 1500 zł - używany zestaw


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Jakie polecacie body do max 1100-1200 zł oraz obiektyw do 400 zł? Sprzęt używany.

Zamierzam pstrykać krajobrazy i czasem wypady spacerowe. Przydałby się taki "średni zoom" w granicach 18-200 ogniskowej.  

 

Posiadam filtr o średnicy 58 mm.

 

Moje propozycje:

 

Canon 50D/60D

Nikon D7000

Canon 600D

 

Rozważę również inne propozycje  ;)

 

Ktoś coś doradzi?  :D

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

1. Dobrałbym proporcje na odwrót body/szkło, jeżeli rzeczywiście zależy Ci na jakości zdjęć.

2. 18-200, od każdego właściwie producenta, jest średni tylko wymiarami, największa zaleta większości tych konktrukcji to stabilizacja. Tak czy inaczej jako tzw. "spacer-zoom" pewnie się sprawdzi... jakoś.

3. Jeśli rzeczywiście chcesz się zdecydować na 18-200 to prawdopodobnie najrówniejszy jest Canon. Nikon/Sigma/Tamron niestety mocno średnio się spisują na ogniskowych dłuższych od 135/150mm.

 

Od pkt 3. są też wyjątki :) jak Sigma C 18-200 czy 18-300. Ale też Nikkor 18-300 czy 18-140 - tylko, że to niekoniecznie 18-200...

 

Tak czy inaczej, w tym przypadku to szkło będzie grało większą rolę jak chodzi o jakość wynikowego zdjęcia (pomijając samego fotografa), dlatego doradziłbym wydać więcej na szkło niż na body.

 

A już co do samego body to są tu tacy, którzy doradzą lepiej :)

Edytowane przez Bambo1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady  :)

 

Tak nie do końca jestem zdecydowany na 18-200, chciałbym aby był to najrozsądniejszy wybór. 

 

Canon 50D byłby dobrym rozwiązaniem, 600D to już trochę niższa półka..


@Bambo1983, jaki sprzęt kupiłbyś mając do dyspozycji 1500 zł? Z moimi wymaganiami?  :)

Edytowane przez Lux01
Link to post
Share on other sites

Nie jestem jakimś zaawansowanym fotografem, ale nie mając szkła nawet dobrym aparatem nie zrobisz zdjęcia. Ostatnio klient ode mnie kupił eosa 1000d i mi przysłał parę zdjęć na nim zrobionych z odpowiednimi obiektywami to mi koparka opadła. Obecnie mam Nikona d3100 z obiektywem nikkor 18-105 i wydaje mi się całkiem przyzwoity jako uniwersalne szkło . Tylko zestaw kosztował mnie połowę twojego budżetu, więc pewnie coś lepszego możesz znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Zdajesz sobie sprawę,że to dość droga zabawa ? Ja swojego staruszka canona 5d kupiłem za 3000 a potem obiektyw macro kosztował mnie 3500. Obiektywy tzw.kitowe są dużo tańsze ale i dużo słabsze. Elka 70-200 ze stabilizacją to ok.5000. Tak by można długo.

Link to post
Share on other sites

Co bym kupił, gdybym miał 1500 ? 

Pewnie nie pchałbym się w DSLR i kupiłbym np Fuji X30.

A jeśli rzeczywiście już nie potrafiłbym inaczej, to albo którąś Sony Alfę i kombinowałbym ze starszymi szkłami, albo szedłbym w bezlustra (Sony/Fuji) i też kombinował ze szkłami na M42 - co więcej dużo osób wyprzedaje się z niektórych modeli Fuji i Sony, bo brakuje im do A7 III :), ceny czasem bardzo atrakcyjne.

Link to post
Share on other sites

Niewiele z budżetu ci zostanie na obiektyw. Możesz nie być zadowolony ze zdjęć, bo się okaże że twój telefon robi lepsze. Canon według mnie ma bardzo słabe kitowe obiektywy. Przesiadłem się z 18-55 IS (jakość telefoniczna można powiedzieć) na tego Nikona i już tu jest spora różnica.

Moja wypowiedź traktuj z przymrozeniem oka, bo tak jak napisałem jestem początkujący.

Link to post
Share on other sites

Normalnie,czyli raczej manualnie i bez stabilizacji. To jest dosyć ciekawa zabawa,ale dla bardziej zaawansowanych i cierpliwych adeptów foto...Myślę,że dość szybko się zniechęcisz,jak ja...:)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

którąś Sony Alfę i kombinowałbym ze starszymi szkłami, albo szedłbym w bezlustra (Sony/Fuji) i też kombinował ze szkłami na M42

 

Problem taki, że nie ma w M42 krótkich ogniskowych bo te szkła były robione pod pełną klatkę. A ja tam w pierwszym wątku czytam o krajobrazach. Druga sprawa, że w bagnecie A to chyba nawet A65 + sensowny obiektyw będzie ciężko zmieścić.

 

A jeśli chodzi o Sony to A7 jest w tej chwili w rewelacyjnych cenach. Oczywiście nie nadaje się do sportu i innego ptactwa, ale poza tym - rewelacja. 

Link to post
Share on other sites

@@cooger, prawda z ogniskowymi.

Bardziej miałem na myśli zachowanie kita 16-50 (czy czegokolwiek innego jak 18-50 etc.) a dla dłuższych bawić się w coś na M42.

 

P.S. Właśnie mnie korci żeby ruszyć nieco budżet, bo tak A7 można tanio ale i X-T1 z Fuji, więc sprzedając mojego X-E2 niewiele musiałbym dołożyć ;) do H1 daleko, a T2 czy Pro2 wciąż dość drogie, poza tym nie pasuje mi zachowanie X-Trans 3 na długich czasach naświetlania. Z tego możnaby kolejną sporą dyskusję tu wywołac ;)

Link to post
Share on other sites

50D to 10-cio letnia konstrukcja.. wbrew pozorom odrobinę to poszło do przodu ;)

Do ISO1600 daje radę, dla niektórych ISO3200 wydaje się akceptowalne, choć na dobre oddanie szczegółów nie ma raczej co liczyć.

Link to post
Share on other sites

A tak szczerze mówiąc to lepiej wziąć 50/60D czy nowsze amatorskie lustrzanki typu 1300D itd i resztę przeznaczyć na szkło?  :)

Porównując 50D do 1300D lub innego podobnego modelu skok jakości zdjęć o tym samym obiektywie jest duży?

Link to post
Share on other sites

Najważniejszy jest obiektyw. Mam canona 5d,ale tego pierwszego jaki wyszedł,więc staruszek bez wodotrysków. Fotografia wykonana jakimś kitowym obiektywem (lub innym stosunkowo tanim) jest zupełnie inna niż ta sama wykonana obiektywem z serii L. Ale to nieprawda,że słabszym obiektywem robi się gorsze fotografie. Ze słabszym sprzętem,będzie potem więcej pracy nad wykonaną fotografią. No i stara zasada. Zdjęcie wykonuje fotografujący a sprzęt mu tylko w tym pomaga..

Link to post
Share on other sites

Nie do końca. Ani mydła ani poruszenia czy kaszy w wyniku zbyt długich czasów naświetlania (ciemny kit) postproces nie poprawi w 100%. Z kiepskiej surówki cudów nie będzie. Mnie zawsze też wkurza w 'kitach' zmiana jasności w zależności od ogniskowej. I to dramatyczna. Poustawiasz wszystko, chcesz zawęzić kadr i d.... nagle zabrakło światła albo GO zmienia się na sporo większą i czar prysl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...