Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Body i obiektyw do 1500 zł - używany zestaw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6759 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 02 marzec 2018 - 07:12

Nie do końca. Ani mydła ani poruszenia czy kaszy w wyniku zbyt długich czasów naświetlania (ciemny kit) postproces nie poprawi w 100%. Z kiepskiej surówki cudów nie będzie. Mnie zawsze też wkurza w 'kitach' zmiana jasności w zależności od ogniskowej. I to dramatyczna. Poustawiasz wszystko, chcesz zawęzić kadr i d.... nagle zabrakło światła albo GO zmienia się na sporo większą i czar prysl.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#22 Lux01

Lux01
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 10:18

Dzięki wszystkim za rady  :)

Jaki obiektyw polecicie do 500 zł używany z rozmiarem filtra 58 mm na bagnet Canona 50D? Na foto spacerówki  :)

Użytkownik Lux01 edytował ten post 02 marzec 2018 - 10:18

• 0

#23 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6759 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 11:12

A dlaczego akurat 58mm? Będzie jakiś ciemny badziew. Podstawowy obiektyw entry-level to Tamron 17-50/2.8 i kosztuje 700-800pln.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#24 Lux01

Lux01
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 11:49

Posiadam takowy filtr Hoya o zmiennej przepuszczalności światła i myślałem, że być może wyhaczę na 58 mm obiektyw  :menda:

• 0

#25 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8793 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 02 marzec 2018 - 13:59

Do zamocowania filtra,też możesz użyć przejściówki...

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#26 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6759 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 16:42

Ale raczej wiekszego na mniejszy obiektyw. Inaczej duża szansa na winietowanie.
  • 0

#27 Slepaq

Slepaq
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 22:41

Lux - krajobrazy to raczej szeroki kąt, a w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś rozsądnego. Zasadniczo to co znajdziesz będzie albo ciemne albo mydlane. Relatywnie ciekawy mógłby być 50 1.8 ale potrzebował byś kilku sztuk żeby przetestować z korpusem, bo te szkła naprawdę potrafią kaprysić. Do wskazanych przez Ciebie zastosowań osobiście rozważał bym Tamrona 17-50 2.8 ale... to znów nie ten budżet.

Nie ukrywam, że osobiście bawię się obecnie Canonem 1100D z obiektywem 18-135 i... przy dobrym świetle to raczej żaden smartfon nie podskoczy (kontrola przysłony może zdziałać cuda). Jako drugą puszkę mam Sony Alfa 5100 z kitem i... 50 1.4 m42. Alfa ma tą zaletę, że na Live View można dla m42 włączyć kontrolę ostrości, a wówczas... cóż jako zestaw portretowy wymiata w tej cenie. Co do 50D raczej bym się nie upierał, po za dobrą ergonomią ta puszka jest porównywalna z 700D, a przy odrobinie umiejętności i chęci nawet z 600d. 10 letnia konstrukcja to też sztuka znalezienia nie zarżniętego egzemplarza (nie tylko migawka, obsadzenie matrycy, praca spustu migawki, stan matrycy) przy aparatach mających po 8-9 lat, każdy z tych elementów może mieć znaczenie.

• 0

#28 gamerowy

gamerowy
  • Nowicjusz

• 1 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Napisano 21 kwiecień 2018 - 09:54

Ja mając do dyspozycji 1500 złotych rozważam zakup kompaktu. Znalazłem na przykład Canon PowerShot SX730 HS https://proclub.pl/s..._hs_czarny.html , który bardzo mi odpowiada, bo pozwala na fotografowanie przeróżnych tematów t.j szerokie plany, co może przydać się podczas fotografowania spotkań rodzinnych, jak i oddalonych obiektów. W ogóle ma niezłe parametry i myślę, że spokojnie mógłbym nim fotografować produkty do mojego sklepu internetowego. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych