Skocz do zawartości

Body i obiektyw do 1500 zł - używany zestaw


Recommended Posts

Lux - krajobrazy to raczej szeroki kąt, a w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś rozsądnego. Zasadniczo to co znajdziesz będzie albo ciemne albo mydlane. Relatywnie ciekawy mógłby być 50 1.8 ale potrzebował byś kilku sztuk żeby przetestować z korpusem, bo te szkła naprawdę potrafią kaprysić. Do wskazanych przez Ciebie zastosowań osobiście rozważał bym Tamrona 17-50 2.8 ale... to znów nie ten budżet.

 

Nie ukrywam, że osobiście bawię się obecnie Canonem 1100D z obiektywem 18-135 i... przy dobrym świetle to raczej żaden smartfon nie podskoczy (kontrola przysłony może zdziałać cuda). Jako drugą puszkę mam Sony Alfa 5100 z kitem i... 50 1.4 m42. Alfa ma tą zaletę, że na Live View można dla m42 włączyć kontrolę ostrości, a wówczas... cóż jako zestaw portretowy wymiata w tej cenie. Co do 50D raczej bym się nie upierał, po za dobrą ergonomią ta puszka jest porównywalna z 700D, a przy odrobinie umiejętności i chęci nawet z 600d. 10 letnia konstrukcja to też sztuka znalezienia nie zarżniętego egzemplarza (nie tylko migawka, obsadzenie matrycy, praca spustu migawki, stan matrycy) przy aparatach mających po 8-9 lat, każdy z tych elementów może mieć znaczenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja mając do dyspozycji 1500 złotych rozważam zakup kompaktu. Znalazłem na przykład Canon PowerShot SX730 HS https://proclub.pl/strefa_canon/kompakty_zaawansowane/canon_powershot_sx730_hs_czarny.html , który bardzo mi odpowiada, bo pozwala na fotografowanie przeróżnych tematów t.j szerokie plany, co może przydać się podczas fotografowania spotkań rodzinnych, jak i oddalonych obiektów. W ogóle ma niezłe parametry i myślę, że spokojnie mógłbym nim fotografować produkty do mojego sklepu internetowego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...