Skocz do zawartości

i5 2400 - duże zużycie procesora w grach


Recommended Posts

 

 

Płyta Główna: Gigabyte GA B-75M-D2V
Procesor: Intel Core i5 2400 3.1GHZ
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti Windforce 4GB
Pamięć RAM: GoodRam 8GB (1x8GB) DDR3 1600Mhz CL11
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500GB
Zasilacz: TRACER Be Cool 520W Silent
System Operacyjny: Windows 10 Pro 64 bit
Antywirus: tylko Windows Defender

 

 

Cześć,od dłuższego czasu (tak na oko to chyba 2 miesiące) borykam się z problemem dużego zużycia procesora po włączeniu jakiejś gry. Na początku problem bagatelizowałem, bo w większości grałem w jakieś mniej wymagające gry, takie, w których nie było blisko 90% zużycia (FIFA 18, gothic, risen). Ostatnio wykupiłem sobie EA Access i postanowiłem zagrać w BF1 i nagle usłyszałem, że wentylator zaczął chodzić na pełnych obrotach. Zużycie procesora wynosi stałe 100% przy włączonej grze. Dopowiem może jeszcze dlaczego ten problem bagatelizowałem, ponieważ myślałem, że procesor ma ten już swoje lata i to normalne. Nad sprawą zacząłem się zastanawiać, gdy dostałem drugi komputer, w którym siedzi g4600 i tam zużycie procesora w BF1 nie skacze powyżej 35%! Specyfikacje mojego drugiego PC są praktycznie takie same poza oczywiście płytą główną i procesorem.

Tutaj ss zużycia procesora i CPU-Z po włączeniu Kingdom Come Deliverance

 

 

VVF8AWW.png

 

 

Komputer czyszczony regularnie, od razu po zobaczeniu, że coś jest nie tak wymieniłem pastę, robiłem format, nic nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Podaj pelne specyfikacje tych pc. Rozdzielczosc i detale na jakich grach oraz ilosc fps jak znasz no i czy to multi?

I5 2400 to stary proc a bf1 to nowa gra jak masz przyzwoite gpu to nic dziwnego ze proc dziala na 100%.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze co zauważyłem po konfiguracji Autor tematu robi wydajnościowe 'kuku" tej platformie z jedną kością RAM pracuje w mniej wydajnym trybie single chanel.

By podnieść wydajność polecił bym kupić jakieś kompatybilne z płytą główną pamięci RAM w konfiguracji 2x4/8 GB DDR 3 800 MHz (1600 MHz taktowanie efektywne) CL 9, jakby się znalazło z CL 7 było by lepiej, (na dziś minimum to 8 GB, więcej RAM by się przydało gdyby było planowane ulepszenie komputera).

 

Zawsze jeszcze można ulepszyć komputer dokopując używany Core i7 (seria 26XX/37XX) by w grach tych bardziej "procesorowych" nie mieć spadków, oraz by zabezpieczyć sekcję zasilania płyty głównej dokleić radiatory, ( choć podejrzewam że pamięć podłączona w trybie dual chanel naprawi problemy z wydajnością w grach).

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 gdy dostałem drugi komputer, w którym siedzi g4600 i tam zużycie procesora w BF1 nie skacze powyżej 35%!

Co  ty za makaron  na uszy nawijasz ?

bf1 potrafi wciagnać w 100% nawet 6 rdzeni a nie 4 watki

Masz przecietny cpu  to i obciazenie duze a  Kingdom Come Deliverance   to graj na najnizszych to tam już taki mocny cpu nie trzeba

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podaj pelne specyfikacje tych pc. Rozdzielczosc i detale na jakich grach oraz ilosc fps jak znasz no i czy to multi?

Drugi PC https://www.morele.net/inventory/info/iVxdFu/

Na obu gram na ustawieniach niskich z siatką na ultra, FHD 75hz.

 

 

Zawsze jeszcze można ulepszyć komputer dokopując używany Core i7 (seria 26XX/37XX) by w grach tych bardziej "procesorowych" nie mieć spadków, oraz by zabezpieczyć sekcję zasilania płyty głównej dokleić radiatory, ( choć podejrzewam że pamięć podłączona w trybie dual chanel naprawi problemy z wydajnością w grach).

Cały komputer mam zamiar modernizować w końcówce kwietnia, budżet ok. 1000zł, więc myślę, że kupię wtedy nowy procesor (myślałem nad i3 8100), płytę główną (co do tego to czekam na premiery tańszych "odpowiedników" Z370), RAM (8GB) i nową budę, w przyszłości jeszcze SSD.

 

 

bf1 potrafi wciagnać w 100% nawet 6 rdzeni a nie 4 watki

Jakbym był w drugim mieszkaniu to zrobiłbym ci ss'a, że BF1 nie przekracza 35/40%, w najgorszym wypadku 50%.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj soft Winaero Tweaker odpal program w belkę "Search for tweak" wpisz svchost po prawej stronie okna pojawi się opcja ustawień Svchost "Split Threshold for Svchost" wybierz ją. Domyślna wartość tego parametru to 3670016(wpisz gdyby była inna) i naciśnij Set Above RAM. Potem na dole programu wybierz Reboot. Zmniejsza to liczbę procesów svchost.exe i System pracuje lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...