Skocz do zawartości

Nowa płyta Z370 i procesor i7 8700k


Recommended Posts

Witam,

 

 

Dzis złożyłem kompa z nastepujacych czesci:

 

Procesor Intel Core i7-8700K, 3.70GHz

ASRock Z370 GAMING K6

Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

 

Uruchomiłem program occt by sprawdzic czy temperatury sa w porzadku,i co mnie zdziwilo CPU VCORE jak i MHZ po lewej w current skacze jak oszalałe, Mhz pokazuje raz 4400, 2300, 800 i tym podobne ale przez dluzsze chwile utrzymuje sie na 4400.  a VCORE skacze od 0,64V do 1,3V.

 

Tak to wyglada;

https://s9.postimg.org/fogfmpoof/Occt_norm.png

 

A po wlaczeniu testu tak:

https://s9.postimg.org/9arcjhu33/OCCT.png

 

 

Ps. nic nie krecilem czysty bios zaktualizowany do 1.30

 

Pytam bo nigdy tak nie miałem na starych procesorach.

 

 

Edytowane przez XissD
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżę swój temat, po około 10 minutach testu programem OCCT, dosłownie wszystko sie zawiesza po chwili sie odwiesza i tak co chwile, to chyba zły znak?

 

Jeszcze nie nic podkręciłem a temperatura w sekunde skacze na 71 st i po sekundzie na 62st. 

https://s9.postimg.org/4anifp2wv/occt1.jpg

 

Bez testu przy normalnym uzytkowaniu temperatura  utrzymuje sie w okolicach 26-29st.

Nie mam za duzego Voltage?

Link to post
Share on other sites

Odświeżę swój temat, po około 10 minutach testu programem OCCT, dosłownie wszystko sie zawiesza po chwili sie odwiesza i tak co chwile, to chyba zły znak?

 

Jeszcze nie nic podkręciłem a temperatura w sekunde skacze na 71 st i po sekundzie na 62st. 

https://s9.postimg.org/4anifp2wv/occt1.jpg

 

Bez testu przy normalnym uzytkowaniu temperatura  utrzymuje sie w okolicach 26-29st.

Nie mam za duzego Voltage?

 

W pierwszej kolejności obniż napięcie dla tego procesora tak niskie jak tylko się da i sprawdz stabilność nie w tych śmiesznych programach occt itp tylko w grach.Następnie,możesz ale nie musisz,podkręcaj procesor bez podnoszenia napięć do stabilnych zegarów.Rób tę czynność przy stałym napięciu (fixed) bo plyta przy offset w idle będzie rzucała większym napięciem a skakanie zegarów ustaw jeden zegar na sztywno dla wszystkich rdzeni.

Link to post
Share on other sites
Po testowałem trochę w grach i na programach oczywiście dalej będę robić testy przez kilka godzin. Gdy miałem ustawione OFFSET VOLTAGE na -70mv lub -50mv to wysypywał się. Ustawiłem na -20mv to przy testach juz po 3 minutach wszystko się zacinało i nawet kursorem nie mogłem ruszyć ale to na jakąś minute i znów się zwieszał.
Ustawiłem (+)10mv i nic się nie zawiesza, wszystko płynnie przy testach chodzi, CPU VCORE utrzymuje sie w granicach 1,31V - 1,34V. Temperatura nie jest jakaś mega dużą cały czas w granicach 69st. Czemu przy wyłączonym teście pokazuje tak spory Voltage(CPU VCORE)?
 
Czy wszystko dobrze ustawiłem?
Zdjęcia z biosu:

 

Link to post
Share on other sites

Płyta zawsze będzie zawyżać.

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i ustaw:

-między all core a cache ratio ustaw 500MHz różnicy

-po co limity ustawiłeś ? i tak nic nie da,ustaw auto

-level 1 

-dram voltage 1.330 płyta i tak podniesie na 1.520v

-vccio i vccsa na 1.100

 

i fixed czytaj #11

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zobaczę na 1.30V wieczorem

Zacznij od najniższego stabilnego napięcia i pózniej się baw z resztą.Każdy z nas ma inny procesor 8600k/8700/you8700k a nawet przy tych samych mogą być różne wyniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...