Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mój sprzęt jak w sygnaturce.

 

Grałem ostatnio w Crysisa 3 i w mimo że licznik klatek nie spadał poniżej 40 to odczuwałem spadki dużo poniżej tej liczby, głównie w trawie, można przyrównać do pokazu slajdów.

 

Battlefield1 na multi też trochę ścina w niektórych sytuacjach.

 

Opłaca się wymienić i5-3450 na i7-3770 ? na alledrogo po 500zł można takiego trafić.

Da to jakiś rezultat ? Czy odpuścić ten temat i zmienić na intela 8 gen ? i5 8400 ? Głównie do grania.

 

Chociaż z drugiej strony wcale tak dużo nie gram żeby od razu 2 tysie wywalać na całą platforme, jest mi to raczej nie na rękę.

 

te dodatkowe 4 wątki coś poprawią sytuacje w nowych grach (i7-3770)? Czy może różnica fps będzie zbyt mała żeby się to opłacało.

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Powinieneś w takiej sytuacji zadać sobie pytania: przy takiej liczbie godzin, którą spędzasz grając, na ile denerwuje Cię wydajność obecnej konfiguracji? Na ile duża by musiała być różnica w gameplay'u (średni FPS, max spadki) żebyś ją zobaczył? Na koniec - ile najchętniej byś przeznaczył na ten cel?

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest trudne pytanie :D w battlefield 1 w trakcie walki z kilkoma przeciwnikami mam trochę utrudnione zadanie właśnie przez wydajność jednostki obliczeniowej. Moge zjechać z ustawieniami w dół lub rozważyć 2 alternatywne opcje: zmiania procka na i7 3gen, lub kupno nowej platformy. Pytanie na ile pomoże wymiana i5 3gen na i7 3gen i czy w ogóle pomoże. Czy efekt mikroprzycięć zniknie ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zostajesz przy starej platformie to nie 3770 a 3770k + delid + max OC (+ chłodzenie jeżeli masz coś na małe TDP w tej chwili).

 

3770k @4.5 GHz traci do i5-8400 20%, podczas gdy i5-3450 OC powinien tracić ok 15-18% względem 3770k (mówimy o średnim FPS).

 

Z tego co słyszałem, to BF1 całkiem ładnie konsumuje wątki - więc o ile średni FPS możesz mieć podobny, to minimalny powinien się podnieść jak i dropy powinny przestać się pojawiać - ale może ktoś jeszcze się wypowie, bo ja w BF nie gram.

Link to post
Share on other sites

Pytanie w jakim stanie jest ta 6-letnia płyta MSI Z77A-G45? wiesz... bo taki i7-3770K @ 4,5GHz będzie wyciskał z niej siódme poty, żeby nie okazało się że płyta pochodzi parę miesięcy i potem trafi na śmietnik.

 

btw. różnica między ...

 

  • i7-3770K @ 4,5 GHz @ 4R/8
  • i5-8400 @ 3,8GHz @ 6R/6W

 

... myślę że duża nie będzie, nie wiem czy warto

dwie-stówki dokładasz i masz i5-8600K z dobrymi umiejętnościami OC zrobisz 5,1 - 5,2 GHz (oczywiście na skalpowanym ;) )

Link to post
Share on other sites

@Up nie wiem jak ten test ma się do grania multi w praktyce:

 

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_8400_vs_amd_ryzen_5_1600_wojna_szesciu_rdzeni?page=0,30

 

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_8400_vs_amd_ryzen_5_1600_wojna_szesciu_rdzeni?page=0,43

 

(...) ale ja widzę całkiem dużą różnice między 3770k OC a 8400 (szczególnie z ramem 3200 MHz)

Link to post
Share on other sites

A może pójdę po taniości i5-8400 (850zł), płyta główna H370/H310 ( okolice 300 zł ??? ), DDR4, 2x4GB, 3200MHz

 ram 520zł :o. Coś w okolicach 1650zł powinno się zamknąć, kurde sporo coś :P te ramy kurcze blade. Ale różnica była by na bardzo duży + w porównaniu do obecnego configu. Muszę pomyśleć :D jeszcze poczekam, na płyty główne H.

A w marcu będzie ryzen 2 ?  może ceny lekko spadną :D 

Link to post
Share on other sites

@up

różnica w cenie też spora wydać 600pln na cpu a ponad 2000pln na nową platformę to też spora różnica - nowa platforma będzie wydajniejsza i na gwarancji ale kosztuje 3-4 razy tyle. 

Wydając ponad 2tysie rozważałbym jeszcze czy nie pójść w ryzena 1600 (6r/12w) i oc - ma ponoć stabilniejszy framerate od i5 8400, który ma wyższy maxymalny fps ale także większe spadki fps minipalnego i potrafi czasem chrupnąć i przyciąć w grach siedzących na cpu, oczywiście w miejscach procesorowych. Oczywiście ryzen ma sens jeżeli będzie oc, jak nie to są porównywalne.

Link to post
Share on other sites

na twoim miejscu wziałbym i7 3770 (nawet bez k, mnożnikiem turbo go pogonisz o 4 oczka), w porównaniu do tego i5 co masz w bf1 czy c3 różnica będzie kosmos, karta ci odżyje i będziesz miał w bf-ie płynną rozgrywke nawet przy ostrych zadymach

dodatkowo starego zepchniesz za 250-300 to dokładki będziesz miał raptem 200-250 zł do tej zmiany ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

na twoim miejscu wziałbym i7 3770 (nawet bez k, mnożnikiem turbo go pogonisz o 4 oczka), w porównaniu do tego i5 co masz w bf1 czy c3 różnica będzie kosmos, karta ci odżyje i będziesz miał w bf-ie płynną rozgrywke nawet przy ostrych zadymach

Tyle tylko, że to rozwiązanie bardziej doraźne aniżeli długoterminowe.

 

Ja na miejscu autora próbowałbym odłożyć kasę na nową platformę intel/amd. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że to rozwiązanie bardziej doraźne aniżeli długoterminowe.

 

Ja na miejscu autora próbowałbym odłożyć kasę na nową platformę intel/amd. 

do jego karty? prędzej mu właśnie gpu zbraknie (jak już nie brakuje) niż taki procesor i7 3770 z OC o 400Mhz nie będzie dawał rady :E

a upgrade zrobi za śmieszne pieniążki ;)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odświeżam.

Tak więc zmieniłem proca z i5 3450 na i7 3770k. Kupiłem go za 650zł. Mam nadzieje sprzedać swojego za 200zł :D (wyszło by 450zł)

Zrobiłem mały teścik w crysisie, minimalna liczba klatek wzrosła o 60%.  Po prostu gra się dużo przyjemniej niż miało to miejsce wcześniej. I TERAZ można pograć w coś nowszego przyjemnie :) :) :)

nowy_procek.jpg Ps. Chciałbym go pogonić wyżej ale temp w trakcie gry to 80 stopni  :o HEHEHE Czyżby moje chłodzenie nie dawało mu rady ? 

Spartan PRO HE923, z i5 nie miał problemów :P A może za dużo pasty nawaliłem  :wariat:  :wariat:  :wariat:

 

Ładny wykresik wam zrobiłem ? :P

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

No w sumie jak patrze teraz na te chłodzenia to nawet najtańsze za 80zł mają 4 rurki cieplne a mój ma tylko 3, starutki już jest, pamięta jeszcze quada 9300 :P i też kosztował 80 zł XD

Link to post
Share on other sites

Panowie/Panie. Czy takie temperatury/taktowanie z takim napięciem jest OK ? 

I mam jeszcze jedno pytanie co to za napięcie w zakładce procesora VID ??? Bo z tego co widzę to v-core jest wyżej na liście.

Procek obciążyłem wbudowanym testem w cpu-z (stress test ). temp nie przekracza 70, to dobrze ?

 

PS.podnieść FSB w biosie o 00,02 ? CPU-Z pokazuje 99,98 a w biosie niby na równe 100 jest ustawione. 

 

cpppu.png

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...