Skocz do zawartości

Pomoc z kupnem monitora pod kartę


Recommended Posts

Witam :) Przychodzę do was z pewnym pytaniem, lecz najpierw trochę objaśnię:

 

Posiadam laptopa o specyfikacji:

 

i7 6700HQ @ 2.6 - 3.2 GHz

GTX 970M 3 GB (maks. obsłuży 4k)

16 GB RAM

Dysk SSD 

 

Chciałem do tego sobie kupić lepszy monitor, by mieć te 144 Hz, bo matryca laptopa ma 60. W grze (CS oczywiście :)) posiadam na maksymalnych ustawieniach 230-300 FPSów. (Dodam, że w panelu sterowania nVidia ustawiłem jakość i wydajność w stopniu 50/50) 

 

Problem polega na tym, że nie wiem czy opłaca mi się kupować monitor (ten monitor ma 2560x1440) z technologią G-Sync ? Wydaje mi się, że przy tak dużych FPSach (pewnie spadnie gdzieś do 150-200 po zmianie na nowy monitor ze względu na rodzielczość) ten screen tearing nie będzie widoczny, ale również nie jestem pewien, czy ten G-Sync dodatkowo "ustawia" mi te klatki "równolegle" z tymi co produkuje karta graficzna oraz czy jest to widoczne dla oka ?

 

Proszę o jakieś wskazówki, opinie itd. Różnica w cenach 2 monitorów (g-sync i bez) jest na poziomie ok. 350-450 złotych.

 

 

 

P.S. Jeśli ktoś z was zna jakąś dobrą podkładkę chłodzącą do laptopa to proszę o link :)

 

Dzięki :P

 

EDIT:

 

G-Sync dodatkowo "ustawia" mi te klatki "równolegle" z tymi co produkuje karta graficzna - to akurat wiem :)

Edytowane przez jasiubor
Link to post
Share on other sites

Również witam nowego użytkownika forum.

Po pierwsze chyba nie ten dział, ale co ja się znam.

Przydała by się informacja co do laptopa, chodzi tu dokładnie czy laptop posiada złącze Display Port, bo po HDMI max 120 klatek prześle, a DP 144.

Całkiem inna sprawa to że niestety w nowszych grach GTX 970 M w wyższych ustawieniach nie da rady wyświetlić założonych 140 klatek bez znacznej redukcji ustawiań, przy normalnym komputerze nie problem wymienia się kartę na wydajniejszą i wzrasta liczba klatek i można poszaleć w wyższych ustawieniach.

Na dziś do rozdzielczości 2560x1440 w wysokich ustawieniach + 120-140 fps potrzeba co najmniej karty GTX 1070 lepiej jednak żeby to był GTX 1080.

Ale wiadomo z czasem wymagania będą rosły więc i GTX 1080Ti byłby rozsądnym wyborem.

Oczywiście monitor kupuje się na lata tak żeby wiele kart go obsłużyło, ale w tym przypadku oznacza  zakup co jakiś czas nowego laptopa z wydajniejszą kartą graficzną ( chyba że umożliwiona jest wymiana karty na wydajniejszą ).

Lub przejście na komputer stacjonarny do czego ceny kart graficznych i pamięci RAM nie zachęcają.

 

Więc podsumowując przejście na monitor z laptopem miało by sens moim zdaniem gdyby ogrywał starsze gierki w których rozdzielczość WQHD + 120-140 fps jest nie straszna dla GTX 970M w znośnych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można kupić sobie specjalnego boxa z kartą graficzną do laptopów :) osobna karta w osobnym pudełku z własnym jeśli dobrze mi się wydaje zasilaczem. Podpinasz i masz lepszą kartę i wtedy można pozwolić sobie na lepszy monitor :) Teraz to nie wiem czy jest sens kupować monitor przy takiej grafice jaką jest 970M.

Link to post
Share on other sites
laptop posiada złącze Display Port, bo po HDMI max 120 klatek prześle, a DP 144.

 

laptop posiada HDMI i 2 łącza Mini Display Port 1.2 Jeśli uważasz, że taki laptop nie uciągnie to proszę o jakieś pomysły na monitor z:

- 120 Hz

- 2560x1440

- ew. G-Sync

- min. 27'' 

 

A jeśli chodzi o 

 

Zawsze można kupić sobie specjalnego boxa z kartą graficzną do laptopów

To mógłbyś się trochę rozwinąć na ten temat ? Nic totalnie o tym nie wiem, ew. mógłbym kupić, ale musiałbym sprawdzić, czy będzie to opłacalne.

Edytowane przez jasiubor
Link to post
Share on other sites

Do csgo 970m spokojnie wystarczy, 6700hq tym bardziej - jeżeli grasz w cokolwiek nowszego to przy przejściu na 1440p przygotuj się na zejście do low z ustawieniami, wszystkim.

 

Jeżeli jednak Cs to twój główny tytuł to 144 Hz monitor z G-Sync jest jak najbardziej celem "to go". Co więcej, można komfortowo grać w kantera na lapku z zewnętrznym monitorem.

 

Co musiałbyś zrobić:

* zjeżdżasz z wszystkim na low, 4xMSAA, Anisotropic 2X

* w konsoli odpalasz FPS_max 999 (nie 300!)

* temperatury załatwisz robiąc UV procka, bo to on może potencjalnie throttling łapać (970m możesz też UV i lekki downclock zrobić)

 

Gsync JEST widoczny dla oka, tak samo 144Hz odświeżania. O wyjściu display port już kolega wyżej pisał.

 

Jaki tj lapek?

Link to post
Share on other sites

No to wyłożyliśmy z kolegami mniej więcej jak to będzie wyglądać połączenie GTX 970M z monitorem WQHD.

Teraz trzeba konkretnie pogłębić zagadnienie skoro jednak się zdecydował autor tematu na takie połączenie.

 

Jak pisałem wyżej monitor kupuje się na lata więc proponował bym kupno 27" na matrycy IPS o rozdzielczości 2560x1440 (FHD choć ma mniejsze wymagania według mnie nie najlepiej wygląda na 27" monitorze), atutem WQHD jest mniejsze obciążenie procesora.

Odświeżanie 144 Hz i koniecznie by nie mieć zacięć i rwań obrazu w grach dobrze było żeby monitor miał moduł G-SYNC.

Minusem takiego monitora to cena liczona już w tysiącach.

Od ~ 1500 zł są podobne monitory ale na gorszej matrycy TN ( słabe kolory i kąty widzenia w porównaniu do matryc IPS).

Była by jeszcze opcja z zakrzywionym ekranem, ale moim zdaniem nie bardzo to się nadaje do filmów.

Najlepiej do przetestowania kupować jako osoba fizyczna w sklepie internetowym, wtedy będzie 14 dni od daty dostawy do testowania, jeśli obraz będzie nie odpowiadał wystarczy zwrócić w wymienionym terminie.

Co do dodawania kart do laptopów nazywa się eGPU i rożnie go się podłącza.

Na szybko znalazłem opis jednego z eGPU przy teście z pierwszej połowy 2017r jakiegoś Hyperbooka.

https://pclab.pl/art73901-6.html

Link to post
Share on other sites

Ja temat eGPU + lapek śledzę od dawna i jak na razie jest to nadal praktycznie loteria (może poza produktami Razera).

 

Odnośnie gsync jeszcze jedno: jeżeli Twój laptop jest wyposażony w Nvidia Optimus to niestety gsync nie działa.

 

A tu fajny monitor (27', 1440p, G-Sync, IPS, 165Hz ):

http://allegro.pl/r92-monitor-4k-uhd-gamingowy-ips-27-aoc-ag271qg-i7201192305.html

 

Tj ten monitor http://eu.aoc.com/en/gaming/products/ag271qg?redirected=true

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Box o który mi chodziło, nie jest to może jakaś tania inwestycja na tą chwilę bo wszystkie karty poszły w gorę więc chyba ten box również, nie mam pojęcia, ale dokładnie o to mi chodziło, to jest box do laptopa. Wtedy myślę, że takie rozwiązanie będzie spokojnie na lata jakie planujesz. :)

 

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-aorus-gaming-box-8gb-gddr5-256-bit-2xdvi-d-hdmi-displayport-box-gv-n1080ixeb-8gd-1613627/

Edytowane przez LILsaint
Link to post
Share on other sites

@Up

 

To rozwiązanie jest nie dość że drogie samo w sobie (sam box potrafi tyle kosztować co laptop), to jeszcze karty graficzne są kosmicznie wycenione - to raz.

 

Dwa: jedyne quasi-uniwersalna opcja obecnie to podłączenie przez port Thunderbolt 3.0 i nikt nie zagwarantuje, że za 2-3 generacje nie zniknie z laptopów jak inne wynalazki, które się nie przyjęły.

 

I po trzecie: Asus, MSI, PowerColor, Razer - sporo firm ma w swojej ofercie eGPU, które - zazwyczaj - najlepiej współpracuje tylko z laptopem tej samej marki.

 

Tu ciekawy artykuł: https://egpu.io/razer-core-v2-review-think-inside-box/

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Okej, a więc ja chciałem użyć:

 

- DELL 144 Hz TN + pivot

lub

- ASUS 144 Hz TN + Pivot

 

Wyelimujmy tego boxa, bo mało to będzie praktyczne..

 

Problemy, które muszą być zlikwidowane:

 

1. Posiadam mini display port, a nie wiem jeszcze czy on da radę te 165 Hz "przekazać". Ewentualnie można użyć jakiejś przejściówki, o ile nie zmniejszy to liczby klatek na sekundę.

 

2. Ani ASUS ani DELL nie posiadają tego Mini Display portu :/

 

3. AOC.. - nie jest to zbyt "jakościowa" firma i boję się czy napewno ten monitor spełni swoje zadanie. 

Aha no i tak.. Przydałby się pivot, bo ogólnie to niski jestem, więc jakby środek monitor był 20 cm nad oczami, sam gaming nie byłby wygodny :/EDIT #1: Monitor ten ma pivota ;)

 

 

 

Do csgo 970m spokojnie wystarczy, 6700hq tym bardziej - jeżeli grasz w cokolwiek nowszego to przy przejściu na 1440p przygotuj się na zejście do low z ustawieniami, wszystkim.

Czasem w CoD:WWII, ale w takie wymagające produkcje gram rzadko, więc mogę zniżyć się do tych 60 FPSów :)

 

 

temperatury załatwisz robiąc UV procka, bo to on może potencjalnie throttling łapać (970m możesz też UV i lekki downclock zrobić)

A po polsku :D ? Domyślam się, że downclock to zmniejszenie maksymalnej mocy obliczeniowej, ale UV to już nic nie kojarzę.. Dodam, że mam "takie-sobie" chłodzenie pod laptopa. 

EDIT #4:

Trochę pogooglowałem na ten temat, ale nadal nie wiem po co się robi ten underclocking np. cache. Z tego co zrozumiałem, to w jakiś "magiczny" sposób CPU/GPU zużywa mniej energii tym samym mniej się nagrzewając, natomiast nie traci na tym wydajności.

 

 

Jaki tj lapek?

MSI GS70 6QE (ogl. to ja mam jakiegoś "dziwnego" - w SteelSeries Engine wyświetla GS70, a w MSI Helpdesk, program do supportu, wyświetla GS72 [Ale ogólnie to parametry GS70 z msi zgadzają się z tym moim]) 

Dodaję link do tych informacji, które wygenerowała dla mnie apka MSI Helpdesk Usunąłem informacje o jakimś hotfixie windowsa i o aplikacjach.

 

 

 

Nvidia Optimus

Jak mogę sprawdzić czy mam to na laptopie ? btw. wpisując to w wyszukiwarkę plików (przycisk windows) nic nie znalazło :P

 

 

 

I powiedzcie, co w końcu tym Display Portem ? Przypomnę, że posiadam 2x mini Display Port 1.2, a skoro DP max 144 hz to jest trochę starty w kupnie 165 Hz :P Oczywiście mogę kupić przejściówkę z Mini DP na normalne DP, o ile nie będzie starty w rodzielczości i/lub Hz.

 

 

EDIT #2:

 

Ten AOC wygląda przyzwoicie, mógłbym w sumie zaryzykować (jeśli w ogóle jakieś istnieje)

Nie ma Mini Display Portu.. :/ Musiałbym użyć przejściówki lub kupić HDMI o "przepustowości" więcej niż 120 Hz - oczywiście jeśli takowe istnieje :)

 

EDIT #3:

 

AOC ma 4 ms opóźnienia, jest różnica jakbym kupił ew. inny z 1ms ? Niestety nie wiem ile posiada matryca mojego laptopa, ale jeśli posiada nawet te 5ms, to gra mi się dobrze :D

 

brawo, przeczytałeś wszystko ; )

Edytowane przez jasiubor
Link to post
Share on other sites

O Panie, Edytek a Edytek.

 

Odnośnie AOC: mam u siebie od pół roku okno tej firmy i bardzo sobie chwalę. Seria AGON tj bardzo wysoki segment monitorów a samo AOC od jakiegoś czasu jest jednym z partnerów ESL (liga csgo) i tam zapewnia swoje monitory na turnieje więc to o czymś świadczy.

 

Nie zobaczysz różnicy między 1 a 5 ms bez miernika, typowy gracz nie widzi już różnicy poniżej 15 ms.

 

Mini displayport powinien mieć niemalże identyczne parametry jak displayport więc powinieneś móc bez problemu puścić sygnał 1440p 144 Hz, np takim kablem (bo masz dp 1.2):

 

http://allegro.pl/kabel-displayport-mini-dp-1-8m-oryginal-hp-dell-i6723248459.html

 

Tu masz filmik jak sprawdzić czy masz NV Optimus

https://www.google.se/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwjfuLWX08bZAhWBoiwKHXz7B_AQwqsBCCswAQ&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

 

UV powoduje, że zmniejszasz napięcie na rdzeniu (czyli też i mniejszy prąd leci przez niego) przez co procek się mniej nagrzewa. Odziwo czasami zmniejszenie napięcia nie powoduje spadku zegarów rdzenia a... podniesienie :D

Link to post
Share on other sites

 

 

bez problemu puścić sygnał 1440p 144 Hz

No okej, tylko teraz rodzi mi się pytanie - Jakie kable przewodzą >144 Hz ? Przecież musi taki być, bo są monitory 244 Hz :S

 

 

 

czy masz NV Optimus

Jeszcze nie sprawdzałem, ale w MSI Helpdesk wyświetliło mi, że posiadam jakiś program pod nazwą NVIDIA Optimus.. Więc na 99% mam tą technologię, ale kolejne pytanie - Nie da się tego jakoś odinstalować ?

Link to post
Share on other sites

Nie, niestety :( Ponieważ masz dwie karty graficzne (integre w procesorze, osobna 970m) to potrzebujesz kontrolera, który będzie przełączał pomiędzy nimi w zależności od potrzeby.

 

Nawet jeżeli wyłączysz "fizycznie" integre i zostaniesz tylko na 970m to i tak obraz z karty do monitora będzie przesyłany przez chipset - i właśnie w tym momencie zdycham G-Sync...

 

Możesz napisać do supportu msi z pytaniem jak to obejść ale nastaw się raczej na porażkę. Ja jeszcze raz rzucę okiem na konfig twojego lapka, ale jestem prawie pewien, że tak jest.

Link to post
Share on other sites

Troszkę  poszperałem i te możliwe do przesłania "herce" zależną od wersji Display Port, np 1.4  w rozdzielczości 4 k (3840x2160) max. 120 Hz.

Sygnał DP standardu 1.4 może być przesyłany poprzez USB Typu C oraz Thunderbolt.

Na DP 1.4 spokojnie można przesłać obraz w rozdzielczości 2560x1440 z odświeżaniem 240 Hz. (Obraz 4 K to nie mal 8 300 000 pikseli a w/w rozdzielczość to 3 686 400 pikseli).

Co do monitorów z odświeżaniem 244 Hz ładnie wygląda jako cyferka, ale nie ma zauważalnej różnicy między 144 a 244 Hz.

Co innego jest jeśli porównywać odświeżanie 60Hz a 144Hz.

Na koniec prośba do Autora wątku o podanie budżetu na nowy monitor.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, tym bardziej nie dał się namówić na papkę marketingową typu 165 Hz.

 

Wg specyfikacji display port 1.2 potrafi przpchnąć obraz o rozdzielczości 1440p z częstotliwościa odświeżania 165 Hz bez utraty jakości obrazu (240 Hz ze stratą).

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

 

Jeżeli i tak gsync u Ciebie nie zadziała to może by kupić monitor z... FreeSync? Fakt, na łapku nie zadziała, ale monitor kupuje się na lata - może Twoja następna karta będzie od czerwonych (kaby lake g)?

 

Np ten (27', 1440p, MVA, FreeSync, 144 Hz)

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag271qg-774630/

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

Na koniec prośba do Autora wątku o podanie budżetu na nowy monitor.

 

Do 2600 zł :)

 

 

 

 

FreeSync? Fakt, na łapku nie zadziała, ale monitor kupuje się na lata - może Twoja następna karta będzie od czerwonych (kaby lake g)?

 

AMD.. No tak średnio haha :P Chyba nigdy nie kupię niczego od nich, NVIDIA lepsza w specyfikacji :)

 

 

 

 

 

Np ten (27', 1440p, MVA, FreeSync, 144 Hz)

 

 

No wszystko ok, ale prawie 2900 zł ? Taki sam jak poprzedni oprócz ceny  :( Nie ma niczego innego, a wręcz takiego samego, ale w niższej cenie ? Te maks. 2600 zł to jest właśnie wygórowane od 2000 zł :P

 

Fajnie by było, gdybyście znali jakiś monitor NEC'a o takiej samej specyfikacji jak tu (może być wygięty ekran) - tata pracownik sklepu inf. ma zniżki :P:D

 

EDIT:

Aha, no i widzę też, że monitor ma złącze USB 3.0 - to jest w sensie przeysyłania obrazu czy jakiśch innych opcji ?

Edytowane przez jasiubor
Link to post
Share on other sites

Uuuu wojenka, czerwoni to ataku...(posiadacz od ponad 12 lat kart od ATI i AMD zwłaszcza tych w wykonaniu Shapphire).

 

Jak pisał kolega wyżej i ja powtarzam się w tematach z prośbami o doradzenie w sprawie monitorów, lepiej dozbierać do lepszego bo monitory kupuje się na lata tak by obsłużyła go nie jedna karta graficzna, jak pisałem najtańszy IPS  27" 2560x1440 144 Hz+G-SYNC to~3000 zł. za Acer Predator XB271HUbmiprz, z tańszych za niecałe 2900 jest AOC AGON AG271QG z podobnymi parametrami ale odświeżaniem 165 Hz.

Wiem że w tym przypadku parafrazując fragment z pewnej książki "mieć 400 zł a nie mieć 400 zł to daje razem 800 złotych", ale inwestycja w IPS będzie najlepszym wyborem jeśli nie można się przyzwyczaić do ekranów z matrycą TN.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Ano ja też ostatnio bardziej "team red" (rx 480, 580, Vega) chociaż wcześniej całe życie byłem zielony :D

 

A to i tylko dlatego że stanąłem przed wyborem: monitor o zadanej specyfikacji ale z FreeSync za 2000 PLN czy podobny ale z Gsync za 3000. Efekt masz w stopce u mnie.

 

A, i ten monitor można wyrwać teraz za 1800 pln (31.5', 1440p, MVA, 144 Hz, FreeSync, 4 ms):

 

https://www.komputronik.pl/product/399098/aoc-agon-ag322qcx-144hz-adaptive-sync-.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Link to post
Share on other sites
Ano ja też ostatnio bardziej "team red" (rx 480, 580, Vega) chociaż wcześniej całe życie byłem zielony :D

 

A to i tylko dlatego że stanąłem przed wyborem: monitor o zadanej specyfikacji ale z FreeSync za 2000 PLN czy podobny ale z Gsync za 3000. Efekt masz w stopce u mnie.

 

A, i ten monitor można wyrwać teraz za 1800 pln (31.5', 1440p, MVA, 144 Hz, FreeSync, 4 ms):

 

https://www.komputronik.pl/product/399098/aoc-agon-ag322qcx-144hz-adaptive-sync-.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

Powiedz jak RX radzi sobie z tą rozdzielczością?

Już 2gi tydz się nad nim zastanawiam.

Kupił byś go drugi raz? ;)

Link to post
Share on other sites

Ścieżką zdrowia to był dla Rx 580 Wiedźmin 3... Ale dał nadspodziewanie dobrze radę. 1440p, no Hairworks, mix high & ultra i 60 FPS bez zająknięcia, tylko w Novigradzie widziałem mniej klatek, ale to się i5 raczej krztusił.

 

Nie gram ostatnio w więcej gierek (a Csgo nie jest żadnym wyznacznikiem) ale spoko karta nawet do 1440p o ile nie musisz mieć wszystkiego max (tyle że do OC to tylko dwa modele: Aorus Xtr albo MSI gaming X+, oba szły ponad 1500 MHz, MSI minimalnie mniej głośny).

 

A monitor? Nie, nie wziąłbym drugi raz. Wziąłbym większy :D Ale rok temu nie znalazłem żadnego 35', VA/IPS, 100+ Hz, FreeSync, 1440p+ A teraz są...

 

https://www.amazon.com/Samsung-Curved-49-Inch-Gaming-Monitor/dp/B072C7TNC5/ref=sr_1_1?tag=amazon0606-20&s=electronics&ie=UTF8&qid=1505678636&sr=1-1&keywords=Samsung+chg90

 

https://www.al.to/p/384162-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-c34h890wjux-curved-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

https://www.al.to/p/377982-monitor-led-32-i-wiekszy-benq-ex3501r-curved-srebrno-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

A swojego polecam. Fakt, na domyślnym profilu jest sUabo, ale da się dostroić. Grałem ostatnio u kolegi na "dobrym TN" - tragedia, nie da się wrócić z Va/IPS.

Link to post
Share on other sites

Mam monitor 27" IPS 1440P 144 Hz FreeSync+ karta Vega obraz w grach jest super płynny.

Na dziś do wysokich ustawień w rozdzielczości 2560x1440 144 Hz odpowiednie karty GTX 1070/Vega.

Wiadomo z czasem wymagania rosną i do ustawień ultra w WQHD taki mocarz jak GTX 1080Ti by się nie nudził.

 

Co do samych kart od AMD RX Vega na dziś są mało dostępne i w astronomicznych cenach przez "kopaczy" krypto walut (w nie których krypto walutach Vega 56 "zjada" GTX 1080Ti), więc są nie opłacalne i wątpię  jakbym dziś potrzebował nowej karty czy zdecydował bym się na Vegę (pewnie kupił bym max na przeczekanie cen GTX 1050 za 600 zł).

 

Same Vegi nie są już tak całkowitą porażką patrząc z technicznego punktu widzenia (dodanie połowicznej precyzji FP 16 nie długo mają ukazać się nowe gry z obsługą).

Ich problem w tym że AMD chciało zwłaszcza wersję Vega 64 tak wyżyłować by dorównała odpowiednikowi GTX 1080, i przez przypadek wersja 64 stała się prądożernym potworkiem, którego można poskromić robiąc undervolting (obniżyć napięcia dla GPU mało tracąc na wydajności, baa nie raz wydajność na niższym napięciu wzrasta :)

 Co do monitorów 144Hz pod gry sprawa wygląda tak:

"przydaje się funkcja monitorów w zapobieganiu zacinkom rwaniu obrazu w grach (nie wystarczy podczas grania na 144 Hz monitorze mieć 120-140 klatek/s)

G- SYNC - dla posiadaczy tylko kart graficznych od nVidia.

FreeSync- dla posiadaczy tylko kart graficznych AMD.

Są jeszcze inne autorskie metody stosowane przez niektórych producentów monitorów działające na kartach AMD jak nVidia."

Link to post
Share on other sites

W sumie mogłem kupić inny laptop (ew. komputer) z GTX 1070 :P Ten co mam to wersja "slim" i dlatego był drogi i w słaby w porównaniu do innego o troszkę mniejszej cenie. 

 

@up - jeśli chodzi o ten monitor na lata, to nie przewiduję kupna komputera z grafiką od NVIDI, przynajmniej na najbliższe kilka lat ;)


Jak ktoś zna jakiś monitor max 2500 zł o specyfikacjach:

 

- min. 120 Hz

- 2560 x 1440 

- Nie więcej niż 5 ms opóźnienia 

- IPS

- Pivot

- 27'' to proszę o link ;)

Link to post
Share on other sites

Gdyby to mógłby być VA to ten wygląda ciekawie:

 

https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG27CQ

 

Ten? Bo wydaje mi się, że ma wszystko co chciałeś

 

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=661&g=538698&n=Monitor-27-Asus-MG279Q-IPS-1694msDPHDMISpheight&w=c

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...