Skocz do zawartości

Monitor 27'', WHQD, 1 ms, 144 hz, G-Sync, 2000-3000 zł


Recommended Posts

Szukam monitor 27'' o rozdzielczości WHQD, czas reakcji 1 ms, odświeżanie 144 hz. Wydaje mi się, że przyda się też G-Sync. Sporo gram w FPSy. Mój budżet to 2000 zł, ale mogę go zwiększyć do maksymalnie 3000 zł jeżeli naprawdę warto dopłacić. Co możecie mi polecić? Może są też jakieś gamingowe monitory z HDR?

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/223389-dell-s2716dg-27-czy-wart-swojej-ceny/page-3

Odsyłam do tematu powyżej. Osobiście dla każdego poleciłbym taki monitor co w linku powyżej.
https://www.x-kom.pl/p/267147-monitor-led-27-289-dell-s2716dg-czarny.html

Monitor spisuje się rewelacyjnie. Po 2 miesiącach od zakupu nadal jestem bardzo zadowolony. Kolory jak na TN bajka, czas reakcji i wszystko inne również. Brak smużenia brak czegokolwiek co by negatywnie wpływało na moją opinię o monitorze - gdyż kąty widzenia dla TN'ki są sprawą oczywistą - nie mniej jednak nie ma tragedii.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/223389-dell-s2716dg-27-czy-wart-swojej-ceny/page-3

 

Odsyłam do tematu powyżej. Osobiście dla każdego poleciłbym taki monitor co w linku powyżej.

https://www.x-kom.pl/p/267147-monitor-led-27-289-dell-s2716dg-czarny.html

 

Monitor spisuje się rewelacyjnie. Po 2 miesiącach od zakupu nadal jestem bardzo zadowolony. Kolory jak na TN bajka, czas reakcji i wszystko inne również. Brak smużenia brak czegokolwiek co by negatywnie wpływało na moją opinię o monitorze - gdyż kąty widzenia dla TN'ki są sprawą oczywistą - nie mniej jednak nie ma tragedii.

Ciekawi mnie dlaczego dopiero teraz zaczęło się mówić o tym monitorze DELLa skoro premiera była w 2015r?

 

Chcę się podpiąć pod ten temat bo sam chcę wymienić swojego AOC G2460PG na coś lepszego bo ta TNka jest tragiczna, obraz znacznie gorszy niż w mojej starej TNce z 2009r.

 

Obecnie za 3k można kupić ACER Predator XB271HU WQHD IPS, czy nie będzie lepszy od tej TNki ? 450zł to nie duża różnica, nie jest to 1000zł ja wielu pisze. Czy te 1ms vs 4ms reakcji jest odczuwalne ? 

 

I czy ewentualnie DELL jest lepszy od podobnego Acera na TN - https://www.x-kom.pl/p/305841-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271huabmiprz-czarny.html bo cena nawet niższa a wygląda znacznie lepiej.

 

 

DELLA mogę kupić za 2400zł w promocji VISA Checkout -150zł

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Pojawiło się coś lepszego - Dell S2716DG. To, że nazwa jest ta sama nie znaczy, że to ten sam monitor. Kupując w grudniu dostałem rewizję 07 - więc monitor przeszedł już 6 ulepszeń względem pierwowzoru. Wszystko jest w temacie - czytałeś opinię i komentarze ?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tego DELLA za 2400zł, porównam go z moim obecnym AOC G2460PG TN 144Hz z G-sync który ma tragiczne kolory, postaram się nagrać film, ale mam słabe oświetlenie w pokoju czy tam piwnicy jak zwał tak zwał :)

 

Jeszcze nigdy nie miałem nic od DELLa, a markę kojarzę z porządnych produktów, jedyne co mi jak narazie nie pasuje to stonowany wygląd monitora co raczej nie pasuje do sprzętu dla gracza.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Osobiście lubię wszelkiego rodzaju gry - posiadam kompa, ps4, oglądam sporo filmów i wiele czasu spędzam w necie. Z monitora jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony mając na uwadze wszystkie powyższe czynności. Myślę, że Ty też będziesz. Wygląd to kwestia gustu, osobiście wolę 100x bardziej stonowaną prezencję Della niż abstrakcyjne wzornictwo np Acera. Co do samej marki, posiadam 3x laptopy DELL i nigdy nie mogłem powiedzieć na nie złego słowa. To był w moim wypadku główny powód skuszenia się na DELL'a. Wcześniej myślałem, że TN za taką kasę ? Nie może się udać! Zaryzykowałem, zmieniłem zdanie i jestem na prawdę szczęśliwy. Miałem Acera IPS 144Hz i G-Sync - kijem bym nie dotknął tyle się z nim namęczyłem. Dobrą sztukę bym na pewno przytulił, ale o to na prawdę ciężko. Jak już dostaniesz monitor to sprawdź rewizję na opakowaniu, moja A07 jest rewelacyjna. Minimum tak na prawdę to A04 wzwyż gdyż od tej rewizji matryca się o wiele poprawiła.

W celu kalibracji monitora odwiedź temat powyżej. Osobiście mogę Ci podać jak będziesz chciał moje ustawienia, które spisują się rewelacyjnie moim zdaniem pod rewizję A07. Z poprzednich kalibracji wgraj tylko profil do Windowsa.

Link to post
Share on other sites

 Miałem Acera IPS 144Hz i G-Sync - kijem bym nie dotknął tyle się z nim namęczyłem. Dobrą sztukę bym na pewno przytulił, ale o to na prawdę ciężko.

 

@Kurlo

 

Tego miałeś >  https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-acer-predator-xb271hu?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml&ceneo_spo=true

 

chciałbym zobaczyć na żywo te dwa monitory obok siebie tj Acer/Dell. Miałem w tamtym tygodniu możliwość podłączyć dwa monitory pod PC: sławetny monitor model Dell 2412M na IPSie obok stał jakiś LG Flatron W2052V (TN) ściągnałem różne tapety 4k, odpaliłem gry z ładnymi krajobrazami [Wiesiek 3, B1, Skryrim V]. To ten na IPSie zabijał/gwałcił/opluwał tego z TNką. Bałbym się brać teraz coś na TNce. A byłem już prawie zdecydowany brać tego Della 2k[144hz,gsync]

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Ciekawe teorie tutaj kurlo snujesz, tak sie sklada że miałem 3 monitory na biurko - XB271HU, Della S271DG oraz Asusa PG29q oraz AOC'a AG271QG porównywałem obrazy w tych 3 monitorach i dell (TN)odbiegał niestety od asusa i acera. Nie zaprzeczę DELL jak na matryce TN z kolorami radzi sobie bardzo dobrze jako ze posiada 8 bitową matryce jednak do matryc IPS zwłaszcza z tej półki cenowej troche mu brakuje. Jedyna wada IPS to BLB/Clouding - AOCa wymieniałem 3x w Asusa sie nie bawiłem bo nie podoba mi sie jego stylistyka, Acera kupiłem i sztuka od razu idealna, przedłużyłem gwarancję wrazie czego bo jestem na prawdę zadowolony :)

 

Więc jesli masz środki, czas to polecam IPSy, jeśli już trafisz będziesz zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

gustine, zastanawiam się o jakiej porze czytałeś moje komentarze a o której dodałeś własny bo chyba coś Ci się pomyliło. W którym miejscu pisałem cokolwiek o wyższości kolorów Della nad IPS'em ? Wręcz napisałem, że "dobrą sztukę na pewno bym przytulił" a wszędzie indziej piszę wyraźnie, kolory IPS ma lepsze, ale wyklucza go ogromne krwawienie w większości sztuk, ale jakbym miał dostać dobrą sztukę IPS a TN to wybrałbym IPS. Więc wyjaśnij o co Ci chodzi bo nie za bardzo rozumiem :)

Link to post
Share on other sites

Napisałbym, że norma w internecie, ale nie napiszę. Zdarza się. :P Co do s2awek - pochwal się monitorem i napisz co myślisz - jaką dostałeś rewizję.

Zamówiłem monitor we wtorek w mediaexpert, przy czym dzwoniłem na infolinię bo przez pewien bug nie wchodził mi rabat -150zł, gość na każde moje pytanie latał do kogoś pytać sie o odpowiedź, powiedział że przez jeden z zamówionych przedmiotów dostawa wydłuży się do 5 dni więc go anulowałem, w środę dostaję info że planowana dostawa naponiedziałek, wiec piszę do nich na fb, gość sprawdza i pisze że jeszcze dziś dostanę nr.listu przewozowego paczka na pewno będzie w pt.

 

Do tego czasu tego nie wysłali, sklep porażka, na każdym kroku jakiś problem a każdy konsultant wali ściemę.

 

W końcu to anuluję i zamówie acera ips bo mnie kusi xd.

Link to post
Share on other sites

Tak wiec przyszedł ACER 27" PREDATOR XB271HUBMIPRZ chyba nawet dobra sztuka, tyle ze gram ostatnio duzo w cod4 mw1 do komfortowego grania potrzeb 400-500 fps a matryca wydaje sie być znacznie wolniejsza od TN, nawet kręcąc kursorem w koło na monitorze robi się dłuuugi wężyk przy odświezaniu 165hz, kolory git. Wolne gry przy mniej niż 60 fps niegrywalne, minimum 60 np. w wiedźminie

Link to post
Share on other sites

Miałem PG279Q odesłałem następnego dnia, a jeszcze tego samego zamówiłem PG278QR czas reakcji 5ms przy 144Hz to totalny bezsens. Polecam Asusa na matrycy TN, mam jeszcze 24" na IPS (3 letni) i kolory nie są lepsze

Link to post
Share on other sites

Nie wiem własnie co robić, odpaliłem Armę 3 działa ładnie w 70fps, kolory bajka, całkiem inna gra i gra sie przyjemnie :), ale jednak mam dobrego skilla w cod4 a ten monitor po prostu zamula przy 400 fps :|, chociaż przypadek tej gry jest dość specyficzny bo gra inaczej działa zależnie od ilości fps :) nawet na 60hz monitorze jest róznica miedzy 60 a 200 fps czy wiecej, chyba podobnie jak w cs:go. Dodatkowo jak zobaczyłem działanie wiedzmina 3 na uber 40 fps wqhd to sie załamałem, wygląda jak 25 fps na TN... 

 

@@KOXsu,  jakie miałeś spostrzeżenia po przejściu na TN, kolory płynność ? kąty widzenia mi niestraszne bo w końcu przed monitorem siedzi się prosto, 

 

Wcześniej kożystałem z AOC G2460PG (144hz g-sync) ale ma tragiczne kolory i jest za mały.

 

Co prawda 970tke zmienię jak tylko wyjdą nowe (chyba że 2070 będzie za 5k), ale wtedy będzie za późno na zwroty.

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Trudno jest zweryfikować czy aby na pewno masz dobrą sztukę. Na początku zawsze jest taki zachwyt, że człowiek mniej dostrzega niedoskonałości matrycy - sprawdzone potwierdzone. Graj, rób testy na BLB : http://www.lightbleedtest.com/ - w nocy, bez dodatkowych źródeł światła i zobacz czy nie krwawi po bokach - na pewno krwawi, ale pytanie jak mocno. Co do płynności się nie wypowiem, ale mając mojego Della nie odczuwam żadnych opóźnień.

Link to post
Share on other sites

@s2awek, możesz napisać coś więcej odnośnie problemu? Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że widzisz różnicę między 4 a 1 ms (nawet jeżeli tj g2g)...

 

Ustaw Wieśka na Uber, zmniejsz cienie i zobacz czy przy większym FPS dalej masz wrażenie jak 25 kl/s na TN.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem własnie co robić, odpaliłem Armę 3 działa ładnie w 70fps, kolory bajka, całkiem inna gra i gra sie przyjemnie :), ale jednak mam dobrego skilla w cod4 a ten monitor po prostu zamula przy 400 fps :|, chociaż przypadek tej gry jest dość specyficzny bo gra inaczej działa zależnie od ilości fps :) nawet na 60hz monitorze jest róznica miedzy 60 a 200 fps czy wiecej, chyba podobnie jak w cs:go. Dodatkowo jak zobaczyłem działanie wiedzmina 3 na uber 40 fps wqhd to sie załamałem, wygląda jak 25 fps na TN... 

 

@@KOXsu,  jakie miałeś spostrzeżenia po przejściu na TN, kolory płynność ? kąty widzenia mi niestraszne bo w końcu przed monitorem siedzi się prosto, 

 

Wcześniej kożystałem z AOC G2460PG (144hz g-sync) ale ma tragiczne kolory i jest za mały.

 

Co prawda 970tke zmienię jak tylko wyjdą nowe (chyba że 2070 będzie za 5k), ale wtedy będzie za późno na zwroty.

 

Ja przed monitorem siedzę jak ruska sztacheta:) Do monitora Asus PG278QR przechodzi może jedna matryca TN na tysiąc, są one selekcjonowane i najlepsze idą do tego modelu. Nie ważne pod jakim kątem spoglądam, a i tak obraz jest mniej przyciemniony niż na ips za 600zł. Nie zwracałem nawet na to uwagi, teraz znów spojrzałem dotykając czołem bocznej ramki i nic, kolory o takiej samej barwie i jasności. Tu masz test tego monitora,https://pclab.pl/art58968-6.html nowsza wersja to PG278QR z odświeżaniem 165Hz Jest królem monitorów do gier FPS dlatego go wybrałem. Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem, ale wtedy nie było PG258Q z odświeżaniem 250Hz. Jeśli masz kasę kup, i możesz zwrócić lub obejrzyj w sklepie, ale na 90% wyjdziesz z tym lub z 25 calowym monitorem.

 

Link to post
Share on other sites

Ustawiłem wszystko na uber żeby było z 45-50 fps przy fhd i na TN obraz jest dynamiczny ale czuć że nie ma tych 60+ fps a na IPS przy obracaniu kamery obraz pływa, w cod4 przy 500 fps nie czuć absolutnie tego odświeżania 165hz, na mojej starej TN-ce 60Hz wydaje mi się że było płynniej.  Nie wiem który dokładnie parametr tych matryc ma tu znaczenie.  Można to porównać do oglądania youtube w 30 a 60fps

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to jestem zachwycony, przy normalnym użytkowaniu nie widać żadnego wylewania się podświetlenia, na full black minimalnie - bardziej jak się patrzy pod kątem, patrząc na wprost któregoś rogu monitora nie widać podświetlenia.

 

Ciężko to uchwycić na zdjęciu tym bardziej telefonem, bo mocno przeinacza obraz.

 

Gdyby ten Asus PG278QR miał przynajmniej w 80% takie kolory to bym zamienił, a teraz jak odpalę tego  AOC G2460PG gdzie wszystko jest szarobure to mam mętlik w głowie :)

 

 

@KOXsu sam input lag raczej nie ma takiego wpływu na odbierany obraz, ale napisz czy też miałeś takie odczucie braku wysokiego odświeżania ?

 

 

EDIT@@

Po włączeniu trybu Gaming i tryb "OD" (nie wiem co to jest) na extreme jest 200% poprawy ^^  jeszcze musze to obadać, nie jest to TN ale jak najbardziej ruchable :) Pewnie działa jak w TV onizajać input lag z pewnie 10 czy wiecej do 4ms... troche to lipne

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

970

Przyszedł Asus PG278QR ^^, moje spostrzeżenia są takie, do szybkich gier (FPSów) IPSy się średnio nadają, przy 60 fps masz uczucie jakby było 45 lub mniej, wszelkie boosty z jakich musi korzystać ips żeby dać w miarę płynny obraz zniekształcają go a i tak daleko mu do TN. Jak dla mnie IPSy nie są produktem dla graczy niezależnie jakie mają odświeżanie.

 

@KOXsu  Jakie masz ustawienia tego monitora ?

Narazie dałem takie 

ale ludzie piszą że kiepskie bo saturacja 100

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...