Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z FPS'ami. Podczas grania występują dziwne spadki. Przez większość czasu gra działa płynnie (60-100 FPS), lecz czasami zdarzają się chwilowe spadki do ok.20 FPS. Trwa to ok. 10 sekund po czym klatki wracają do normy. 

W postach na forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem spróbować z nowym tematem. 

Specyfikacja komputera: 
Procesor: AMD FX-9370 4.4GHz 
Płyta Główna: BIOSTAR TA970 
Karta Graficzna: Geforce 1060 6GB 
RAM: 16 GB 
Dysk: WD 1TB 

Proszę o pomoc! 

Link to post
Share on other sites

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z FPS'ami. Podczas grania występują dziwne spadki. Przez większość czasu gra działa płynnie (60-100 FPS), lecz czasami zdarzają się chwilowe spadki do ok.20 FPS. Trwa to ok. 10 sekund po czym klatki wracają do normy. 

 

W postach na forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem spróbować z nowym tematem. 

 

Specyfikacja komputera: 

Procesor: AMD FX-9370 4.4GHz 

Płyta Główna: BIOSTAR TA970 

Karta Graficzna: Geforce 1060 6GB 

RAM: 16 GB 

Dysk: WD 1TB 

 

Proszę o pomoc! 

Sprawdz teperatury na CPU ew. GPU, może zsilacz nie domaga, ale nie wykazywał by tego w tej formie, ew. dysk twardy ma bad sektory, może w grze wycieka Ram, jaka to gra bo się nie będę domyślał.

Link to post
Share on other sites

Prośba do autora tematu o podanie markę i model zasilacza .

Do pomiarów zasilacza najlepiej przystępować z miernikiem w ręku (wystarczy z supermarketu, aby bateria była nowa dla pewności wyników).

Cała procedura pomiarów miernikiem jest na stronie:

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

 

Sprawdził bym jeszcze czy problemy ustąpiły po zresetowaniu ustawień BIOS  do domyślnych.

Jeśli jest nowsza wersja BIOS do płyty głównej polecił bym ją wgrać.

Sterowniki do karty graficznej najlepiej odinstalować  wejść w tryb awaryjny i użyć programów DDU oraz opcji z CCLeaner do czyszczenia rejestru systemowego.

Po ponownym uruchomieniu wgrać najnowsze sterowniki z strony nVidia bez programu Ge Force Expirence ( bywają problemy w grach przez ten program).

Do testowania karty graficznej polecam benchmark Unigie Heaven 4.0.

Monitorować pracę karty można za pomocą programu MSI Afterburner (po skonfigurowaniu Rivia TunerStaticsServer).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...