Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Chwilowe spadki FPS

klatki fps spadki fps gry płynność pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DexterNEX

DexterNEX
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 25 luty 2018 - 21:24

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z FPS'ami. Podczas grania występują dziwne spadki. Przez większość czasu gra działa płynnie (60-100 FPS), lecz czasami zdarzają się chwilowe spadki do ok.20 FPS. Trwa to ok. 10 sekund po czym klatki wracają do normy. 

W postach na forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem spróbować z nowym tematem. 

Specyfikacja komputera: 
Procesor: AMD FX-9370 4.4GHz 
Płyta Główna: BIOSTAR TA970 
Karta Graficzna: Geforce 1060 6GB 
RAM: 16 GB 
Dysk: WD 1TB 

Proszę o pomoc! 

• 0

#2 Pixel

Pixel
  • Nowicjusz

• 21 postów

Napisano 25 luty 2018 - 23:30

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z FPS'ami. Podczas grania występują dziwne spadki. Przez większość czasu gra działa płynnie (60-100 FPS), lecz czasami zdarzają się chwilowe spadki do ok.20 FPS. Trwa to ok. 10 sekund po czym klatki wracają do normy. 

W postach na forum nie znalazłem odpowiedzi, więc postanowiłem spróbować z nowym tematem. 

Specyfikacja komputera: 
Procesor: AMD FX-9370 4.4GHz 
Płyta Główna: BIOSTAR TA970 
Karta Graficzna: Geforce 1060 6GB 
RAM: 16 GB 
Dysk: WD 1TB 

Proszę o pomoc! 

Sprawdz teperatury na CPU ew. GPU, może zsilacz nie domaga, ale nie wykazywał by tego w tej formie, ew. dysk twardy ma bad sektory, może w grze wycieka Ram, jaka to gra bo się nie będę domyślał.

• 0

#3 MESSER

MESSER
  • Nałogowiec

• 1978 postów

Napisano 26 luty 2018 - 14:34

Prośba do autora tematu o podanie markę i model zasilacza .

Do pomiarów zasilacza najlepiej przystępować z miernikiem w ręku (wystarczy z supermarketu, aby bateria była nowa dla pewności wyników).

Cała procedura pomiarów miernikiem jest na stronie:

http://overclock.pl/...ik-po-tych-12-v

Sprawdził bym jeszcze czy problemy ustąpiły po zresetowaniu ustawień BIOS  do domyślnych.

Jeśli jest nowsza wersja BIOS do płyty głównej polecił bym ją wgrać.

Sterowniki do karty graficznej najlepiej odinstalować  wejść w tryb awaryjny i użyć programów DDU oraz opcji z CCLeaner do czyszczenia rejestru systemowego.

Po ponownym uruchomieniu wgrać najnowsze sterowniki z strony nVidia bez programu Ge Force Expirence ( bywają problemy w grach przez ten program).

Do testowania karty graficznej polecam benchmark Unigie Heaven 4.0.

Monitorować pracę karty można za pomocą programu MSI Afterburner (po skonfigurowaniu Rivia TunerStaticsServer).

Użytkownik MESSER edytował ten post 26 luty 2018 - 14:40

• 0

#4 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 26 luty 2018 - 17:26

Pierwsze co sie rzuca w oczy to to ze masz centuriona czy jak mu tam a płycie raczej to nie pasuje ;)

Sprawdz czy masz maks mnoznik przy obciazeniu oraz czy wynik 3dmarka dla cpu i gpu jest w normie

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: klatki, fps, spadki fps, gry, płynność, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych