Skocz do zawartości

i7 8700k + Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7 albo ?


Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze płyty głównej pod i7 8700K. Czytam już kilka godzin i jestem w kropce. Jak w tytule wstępnie postawił bym na Aorus Gaming 7 jednak nie jestem przekonany zastanawiam się jeszcze nad Asrock Taichi. Nie wiem już w którą zainwestować.. Może jeszcze Asus.. Nie wiem kompletnie bardzo proszę o sugestie i podpowiedz na co lepiej postawić. Ram pewnie 3200 G Skill Ripjaws 3200 ale to dobiorę jak już zdecyduję się na płytę. 

Edytowane przez bartez1
Link to post
Share on other sites

ASRock to jedne z tańszych na tle innych producentów i sensownych płyt do OC 8700k/8600k.

Wybrana przez ciebie płyta jest droższa i 

VRM

CPU VCC + iGPU VCC

[4+4] + [2]

 

ASRock wszystkie mają 5x2+2

 

wybierz sobie między extreme4 a K6 bo nie warto kupować droższych płyt tj te najtańsze.Pamięć którą wybrałeś również będzie działać z płytą.

Link to post
Share on other sites

Hmm skoro Asrock to może jednak warto dopłacić do Taichi ? Co do VRM to akurat o tym Aorusie czytałem że ma jedną z najlepszych sekcji z jakimś tam dobrym kontrolerem do tego ma dołożony malutki wentylatorek do pomocy przy temp. Wracając do Asrock to K6 wydaje się też być spoko jednak za niewiele więcej w Taichi dostajemy jeszcze bluetooth+wifi ale nie wiem jak z audio, która lepsza (audio dla mnie ma dość duże znaczenie bo nie chce mi się jeszcze wybierać karty dźwiękowej już mi kiedyś jedna padła nie che mi się w to bawić dlatego też wstępnie wybrałem Aorusa). A co z Asus czy MSI nic sensownego nie ma ?

Link to post
Share on other sites

Zalezy jak wysoko chcesz krecic, czy bedziesz skalpowal procesor, czy bedzie chlodzony powietrzem czy AiO.

 

Jesli chodzi ci o porzadna plyte bierz k6/extreme4(extreme4 ma dobre audio), jesli patrzysz tez na wyglad, wifi etc bierz aorusa.

 

Jesli masz ogarniczony budzet to te 300zl lepiej dolozyc do wydajniejszego chlodzenia + skalp - chyba ze no limit wtedy mozesz sie bawic w aorusa + ramy gskille tridenty 4000 rgb itd

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites

@up przecież Extreme4 i K6 mają dokładnie tą samą kartę dźwiękową. Dodatkowo w obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach. Jeśli ktoś chce używać z jakąś osobną kartą dźwiękową, to polecam, ale zintegrowanym audio można się rozczarować.

Link to post
Share on other sites

Nie mam ograniczonego budżetu no tylko w granicach rozsądku, oczywiście wolał bym jak najtaniej ale nie mam problemu w tym aby dołożyć do płyty jeżeli będzie to miało sens. Wygląd dla mnie sprawa drugorzędna bo i tak kompa mam na podłodze bardziej tak schowanego więc i tak bym go nie widział, ważniejsza dla mnie jest funkcjonalność i cisza.   

 

obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach

- i właśnie o takie krzaczki mi chodzi każda płyta ma jakieś problemy to z tym to z tym i nie wiem na co lepiej postawić. Podkręcać będę w razie potrzeby i chciałbym aby płyta mnie nie blokowała, tak do 5 bym chciał dociągnąć. Kwestia chodzenia to nie wiem czy powietrze czy AiO ale z tego co czytałem to te i7 dość ciepłe są więc trzeba będzie kupić coś dobrego (możecie coś polecić do chłodzenia tej i7 ? ). Jeżeli taki aorus względem np K6 oferuje tylko lepsze audio + wygląd (choć to sprawa gustu) to wolał bym takiego K6 a resztę wsadzić w chłodzenie lub kartę dźwiękowa. Wrócił bym jeszcze do Taichi czy przy takim K6 oferuje tylko dodatkowo bluetooth i WiFi(choć tylko do prędkości 433) czy coś może ma poprawione ? Nie spodziewałem się, że będzie aż taki problem z wyborem płyty głównej..  

Edytowane przez bartez1
Link to post
Share on other sites

Jak testowałem, to K6 trochę lepiej trzyma napięcie procesora od Extreme4 przy tych samych ustawieniach. Taihi ma chyba identyczną sekcję jak K6. Za te 639zł w obecnej promo moim zdaniem jest opłacalna, poza oczywiście tym babolem z audio.

Link to post
Share on other sites

@up przecież Extreme4 i K6 mają dokładnie tą samą kartę dźwiękową. Dodatkowo w obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach. Jeśli ktoś chce używać z jakąś osobną kartą dźwiękową, to polecam, ale zintegrowanym audio można się rozczarować.

 

K6 dostała pozłacane audio jacki + efekty Creative Sound Blaster™ Cinema 3, a tak to reszta identyczna, ja u siebie w Taichi nie słyszę żadnych przebić

 

słuchałem muzyki na różnych płytach głównych, i stwierdzam że ASRocki dają ze wszystkich producentów najlepsze zintegrowane audio, jeśli chodzi o barwę, brzmienie i tony niskie.

 

 

 

Jak testowałem, to K6 trochę lepiej trzyma napięcie procesora od Extreme4 przy tych samych ustawieniach. Taihi ma chyba identyczną sekcję jak K6. Za te 639zł w obecnej promo moim zdaniem jest opłacalna, poza oczywiście tym babolem z audio.

 

według overclock.net jest to loteria, m.in rzucają fairchildy albo SMy, dodatkowo K6 dostała lepszy radiator od Ex4 dla sekcji zasilania

 

taichi ma lepszy projekt płytki wzięty z modelu pro gaming i7, widać to po ułożeniu sekcji, (i mniej ledów...)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up przecież Extreme4 i K6 mają dokładnie tą samą kartę dźwiękową. Dodatkowo w obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach. Jeśli ktoś chce używać z jakąś osobną kartą dźwiękową, to polecam, ale zintegrowanym audio można się rozczarować.

 

Mam Extreme 4 i nic takiego nie zaobserwowałem, czasem piszczy cewka na karcie graficznej od MSI nic więcej . Karta dźwiękowa jest rewelacyjna, w porwaniu do wcześniejszych wersji ALC8xx oraz lepsza od poprzedniej ALC1150(Z170) . W starej płycie faktycznie piszczały cewki ale nie w słuchawkach. Może słabe uziemienie mają płyty asrock wiec miałeś taki efekt.

 

Teraz co do sekcji zasilania, jeśli nie chcesz więcej niż 4,7Ghz to extreme 4 jest wystarczająca a jeśli chcesz obowiązkowo skalpować i kręcić do 5.0ghz to już trzeba dużo wat i lepiej chłodzoną sekcje, przy 4,8-4,9ghz na Extreme 4 miałem throttling sekcji zasilania

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...