Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

i7 8700k + Gigabyte Aorus Z370 Gaming 7 albo ?

Intel Z370 i7 8700k gigabyte taichi aorus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartez1

bartez1
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 24 luty 2018 - 21:28

Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze płyty głównej pod i7 8700K. Czytam już kilka godzin i jestem w kropce. Jak w tytule wstępnie postawił bym na Aorus Gaming 7 jednak nie jestem przekonany zastanawiam się jeszcze nad Asrock Taichi. Nie wiem już w którą zainwestować.. Może jeszcze Asus.. Nie wiem kompletnie bardzo proszę o sugestie i podpowiedz na co lepiej postawić. Ram pewnie 3200 G Skill Ripjaws 3200 ale to dobiorę jak już zdecyduję się na płytę. 

Użytkownik bartez1 edytował ten post 24 luty 2018 - 23:22

• 0

#2 lwses

lwses
  • Maniak

• 2182 postów
  • 3DMark 06:00000000000001

Napisano 24 luty 2018 - 22:32

ASRock to jedne z tańszych na tle innych producentów i sensownych płyt do OC 8700k/8600k.

Wybrana przez ciebie płyta jest droższa i 

VRM

CPU VCC + iGPU VCC

[4+4] + [2]

ASRock wszystkie mają 5x2+2

wybierz sobie między extreme4 a K6 bo nie warto kupować droższych płyt tj te najtańsze.Pamięć którą wybrałeś również będzie działać z płytą.

• 0

Spoiler

#3 bartez1

bartez1
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 24 luty 2018 - 23:40

Hmm skoro Asrock to może jednak warto dopłacić do Taichi ? Co do VRM to akurat o tym Aorusie czytałem że ma jedną z najlepszych sekcji z jakimś tam dobrym kontrolerem do tego ma dołożony malutki wentylatorek do pomocy przy temp. Wracając do Asrock to K6 wydaje się też być spoko jednak za niewiele więcej w Taichi dostajemy jeszcze bluetooth+wifi ale nie wiem jak z audio, która lepsza (audio dla mnie ma dość duże znaczenie bo nie chce mi się jeszcze wybierać karty dźwiękowej już mi kiedyś jedna padła nie che mi się w to bawić dlatego też wstępnie wybrałem Aorusa). A co z Asus czy MSI nic sensownego nie ma ?

• 0

#4 Tirell

Tirell
  • Gaduła

• 335 postów

Napisano 25 luty 2018 - 00:38

Zalezy jak wysoko chcesz krecic, czy bedziesz skalpowal procesor, czy bedzie chlodzony powietrzem czy AiO.

Jesli chodzi ci o porzadna plyte bierz k6/extreme4(extreme4 ma dobre audio), jesli patrzysz tez na wyglad, wifi etc bierz aorusa.

Jesli masz ogarniczony budzet to te 300zl lepiej dolozyc do wydajniejszego chlodzenia + skalp - chyba ze no limit wtedy mozesz sie bawic w aorusa + ramy gskille tridenty 4000 rgb itd

Użytkownik Tirell edytował ten post 25 luty 2018 - 00:38

• 0

#5 piterrrxd

piterrrxd
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

• 2376 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • 3DMark 06:22222

Napisano 25 luty 2018 - 09:02

@up przecież Extreme4 i K6 mają dokładnie tą samą kartę dźwiękową. Dodatkowo w obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach. Jeśli ktoś chce używać z jakąś osobną kartą dźwiękową, to polecam, ale zintegrowanym audio można się rozczarować.
  • 0
Intel i7 8700k@4,8GHz + ZALMAN CNPS10X FLEX + BeQuiet! Silent Wings 2 120mm || Asrock Z370 Gaming K6 || G.SKILL RipjawsV DDR4 2x8GB 3000 MHz CL15 || MSI GTX1070Ti Gaming || Corsair RM650X || Plextor M8PeG 256GB + Goodram Iridium Pro 240 || Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass Edition + 4xBeQuiet! Silent Wings 3 140mm

#6 bartez1

bartez1
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 25 luty 2018 - 10:29

Nie mam ograniczonego budżetu no tylko w granicach rozsądku, oczywiście wolał bym jak najtaniej ale nie mam problemu w tym aby dołożyć do płyty jeżeli będzie to miało sens. Wygląd dla mnie sprawa drugorzędna bo i tak kompa mam na podłodze bardziej tak schowanego więc i tak bym go nie widział, ważniejsza dla mnie jest funkcjonalność i cisza.   

obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach

- i właśnie o takie krzaczki mi chodzi każda płyta ma jakieś problemy to z tym to z tym i nie wiem na co lepiej postawić. Podkręcać będę w razie potrzeby i chciałbym aby płyta mnie nie blokowała, tak do 5 bym chciał dociągnąć. Kwestia chodzenia to nie wiem czy powietrze czy AiO ale z tego co czytałem to te i7 dość ciepłe są więc trzeba będzie kupić coś dobrego (możecie coś polecić do chłodzenia tej i7 ? ). Jeżeli taki aorus względem np K6 oferuje tylko lepsze audio + wygląd (choć to sprawa gustu) to wolał bym takiego K6 a resztę wsadzić w chłodzenie lub kartę dźwiękowa. Wrócił bym jeszcze do Taichi czy przy takim K6 oferuje tylko dodatkowo bluetooth i WiFi(choć tylko do prędkości 433) czy coś może ma poprawione ? Nie spodziewałem się, że będzie aż taki problem z wyborem płyty głównej..  

Użytkownik bartez1 edytował ten post 25 luty 2018 - 10:30

• 0

#7 piterrrxd

piterrrxd
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

• 2376 postów
  • Miejscowość:Chorzów
  • 3DMark 06:22222

Napisano 25 luty 2018 - 10:47

Jak testowałem, to K6 trochę lepiej trzyma napięcie procesora od Extreme4 przy tych samych ustawieniach. Taihi ma chyba identyczną sekcję jak K6. Za te 639zł w obecnej promo moim zdaniem jest opłacalna, poza oczywiście tym babolem z audio.
  • 0
Intel i7 8700k@4,8GHz + ZALMAN CNPS10X FLEX + BeQuiet! Silent Wings 2 120mm || Asrock Z370 Gaming K6 || G.SKILL RipjawsV DDR4 2x8GB 3000 MHz CL15 || MSI GTX1070Ti Gaming || Corsair RM650X || Plextor M8PeG 256GB + Goodram Iridium Pro 240 || Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass Edition + 4xBeQuiet! Silent Wings 3 140mm

#8 mutissj

mutissj
  • MuTi

• 2694 postów
  • Miejscowość:Zgorzelec
  • 3DMark 06:39,500

Napisano 25 luty 2018 - 13:35

@up przecież Extreme4 i K6 mają dokładnie tą samą kartę dźwiękową. Dodatkowo w obu modelach słychać zakłócenia - w grach przebijają mocno cewki z karty graficznej, wyraźnie to słychać na słuchawkach. Jeśli ktoś chce używać z jakąś osobną kartą dźwiękową, to polecam, ale zintegrowanym audio można się rozczarować.

K6 dostała pozłacane audio jacki + efekty Creative Sound Blaster™ Cinema 3, a tak to reszta identyczna, ja u siebie w Taichi nie słyszę żadnych przebić

słuchałem muzyki na różnych płytach głównych, i stwierdzam że ASRocki dają ze wszystkich producentów najlepsze zintegrowane audio, jeśli chodzi o barwę, brzmienie i tony niskie.

Jak testowałem, to K6 trochę lepiej trzyma napięcie procesora od Extreme4 przy tych samych ustawieniach. Taihi ma chyba identyczną sekcję jak K6. Za te 639zł w obecnej promo moim zdaniem jest opłacalna, poza oczywiście tym babolem z audio.

według overclock.net jest to loteria, m.in rzucają fairchildy albo SMy, dodatkowo K6 dostała lepszy radiator od Ex4 dla sekcji zasilania

taichi ma lepszy projekt płytki wzięty z modelu pro gaming i7, widać to po ułożeniu sekcji, (i mniej ledów...)

• 2

Spoiler

#9 KOXsu

KOXsu
  • Zapaleniec

• 1106 postów
  • 3DMark 06:3DMark 11- 9323

Napisano 27 luty 2018 - 02:16

Mam Extreme 4 i nic takiego nie zaobserwowałem, czasem piszczy cewka na karcie graficznej od MSI nic więcej . Karta dźwiękowa jest rewelacyjna, w porwaniu do wcześniejszych wersji ALC8xx oraz lepsza od poprzedniej ALC1150(Z170) . W starej płycie faktycznie piszczały cewki ale nie w słuchawkach. Może słabe uziemienie mają płyty asrock wiec miałeś taki efekt.

Teraz co do sekcji zasilania, jeśli nie chcesz więcej niż 4,7Ghz to extreme 4 jest wystarczająca a jeśli chcesz obowiązkowo skalpować i kręcić do 5.0ghz to już trzeba dużo wat i lepiej chłodzoną sekcje, przy 4,8-4,9ghz na Extreme 4 miałem throttling sekcji zasilania

Użytkownik KOXsu edytował ten post 27 luty 2018 - 02:19

• 0
CPU: i7 8700k@4.5Ghz 1.2v Chłodzenie: Prolimatech Megahalems Płyta: Asrock Z370 Extreme 4 Ram: Corsair 2x8Gb 3000Mhz Cl15 GPU: GTX 1080 Ti MSI GAMING X, Karta Dźwiękowa: Asus Strix Raid DLX  Dysk: M.2 Plextor M8PeG 512Gb, Crucial MX200
 250Gb, Agility 3 120Gb +HDD WD Blue 1Tb Zasilacz: Corsair RM650X Buda: Fractal design core 3000 Monitor: Asus PG278QR

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Intel, Z370, i7 8700k, gigabyte, taichi, aorus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych