Skocz do zawartości

Adapter USB WiFi przestał działać


Recommended Posts

Mój adapter usb do wifi tplink tl-wn822n v4 przestał działać z dnia na dzień jakieś dwa tygodnie temu i do dzisiaj nie wiem w czym leży problem. Problem polega na tym, że nie mogę połączyć się ze swoją siecią domową wifi, a jeśli już się uda to nie mam dostępu do Internetu - 100% utrata pakietów.

Dziwne jest to, że mam internet na telefonie, więc router chyba działa poprawnie. Próbowałem tworzyć hotspot z telefonu i mój adapter dał radę się z nim połączyć. Adapter coś nie lubi mojego routera.

Próbowałem reinstalować sterowniki, instalować starszą wersję, czyścić dns i resetować ip ( ipconfig /release ) tyle, że nie mogę odnowić ip, gdyż komputer nie może połączyć się z serwer dhcp.

Pomożecie ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ZZacny
Link to post
Share on other sites

Jeśli korzystasz z internetu radiowego w konfiguracji swojego routera WIFI musisz wyłączyć DHCP w tym miejscu mała uwaga wyłączenie tej funkcji i zapisanie ustawień może sprawić, że będzie trudniej zalogować się do ustawień urządzenia. Router operatora przydzieli automatycznie adresy a wszystkie urządzenia wifi będą działać poprawnie. Wypróbuj taką konfigurację.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli korzystasz z internetu radiowego w konfiguracji swojego routera WIFI musisz wyłączyć DHCP w tym miejscu mała uwaga wyłączenie tej funkcji i zapisanie ustawień może sprawić, że będzie trudniej zalogować się do ustawień urządzenia. Router operatora przydzieli automatycznie adresy a wszystkie urządzenia wifi będą działać poprawnie. Wypróbuj taką konfigurację.

 

Jeśli nie korzystam z radiówki tylko z internetu kablowego upc, to czy również może to pomóc? 

Link to post
Share on other sites

Zmiana tego ustawiania w przypadku Twojego operatora nie ma takiego znaczenia. Można spróbować ale wcześniej pobierz sobie ten mały program Complete Internet Repair z liku który wrzucam najlepiej wersje portable https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/ Utwórz wcześniej punkt przywracania systemy a potem odpal program zaznacz wszystkie moduły i Go. Po zakończeniu operacji uruchom komputer ponownie. Program uruchamiasz przez ComIntRep.exe lub ComIntRep_X64 w zależności od tego w jakiej wersji masz zainstalowany system. Nie przejmuj się jeśli program pokarze jakieś błędy w oknie loga, nie wszystkie skrypty są potrzebne a nie które nie zadziałają w Twoim systemie.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmiana tego ustawiania w przypadku Twojego operatora nie ma takiego znaczenia. Można spróbować ale wcześniej pobierz sobie ten mały program Complete Internet Repair z liku który wrzucam najlepiej wersje portable https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/ Utwórz wcześniej punkt przywracania systemy a potem odpal program zaznacz wszystkie moduły i Go. Po zakończeniu operacji uruchom komputer ponownie. Program uruchamiasz przez ComIntRep.exe lub ComIntRep_X64 w zależności od tego w jakiej wersji masz zainstalowany system. Nie przejmuj się jeśli program pokarze jakieś błędy w oknie loga, nie wszystkie skrypty są potrzebne a nie które nie zadziałają w Twoim systemie.

 

Nie wiem jak, ale adapter zaczął pracować normalnie... ( Patrzę na ciebie windows 10 )

Dziękuje za czas poświęcony. Zapamiętam sobie to narzędzie na przyszłość.

 

Pozdrawiam!

Zmiana tego ustawiania w przypadku Twojego operatora nie ma takiego znaczenia. Można spróbować ale wcześniej pobierz sobie ten mały program Complete Internet Repair z liku który wrzucam najlepiej wersje portable https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/ Utwórz wcześniej punkt przywracania systemy a potem odpal program zaznacz wszystkie moduły i Go. Po zakończeniu operacji uruchom komputer ponownie. Program uruchamiasz przez ComIntRep.exe lub ComIntRep_X64 w zależności od tego w jakiej wersji masz zainstalowany system. Nie przejmuj się jeśli program pokarze jakieś błędy w oknie loga, nie wszystkie skrypty są potrzebne a nie które nie zadziałają w Twoim systemie.

 

Cóż.. adapter jak nagle zaczął działać, tak nagle przestał. Transfer spadł do 0.6 MB/s i nie wszystkie strony działały. Po ponownym uruchomieniu komputera adapter stwierdził, że łączyć się więcej nie będzie.. 

Jest sposób na sprawdzenie czy to wina sprzętu czy softu? Na chwilę obecną nie mam innego komputera.

 

Użyłem tego narzędzia Complete Internet Repair - niestety nie pomógł. 

Edytowane przez ZZacny
Link to post
Share on other sites

To wina aktualizacji Windows. Wersje 1703 i 1709 mają problemy z działaniem niektórych kart sieciowych. Moja karta Asus USB-AC56 też świruje. Mimo zainstalowania najnowszych sterowników(testowałem i starsze) nie chce działać prawidłowo. Rozłącza się co chwila i ogranicza transfery. Próba instalacji sterowników w trybie zgodności nie pomaga. Zmiana portu USB również. Inna karta TP-Link działa bez zarzutu. 


Pobierz i spróbuj zaktualizować sterowniki do swojej karty z tego linku http://drivers.softpedia.com/get/NETWORK-CARD/REALTEK/Realtek-Wireless-USB-Network-Adapter-Driver-1030-13-704-2016.shtml

 

W moim przypadku zadziałały gdyby nie chciało wykrywać sieci wymuś bezpiecznie odłączenie karty w zasobniku. Odłącz fizycznie kartę sieciową a później podłącz ponownie. Następnie spróbuj połączyć się z domową siecią WIFI. Jak na razie u mnie sterownik działa prawidło.  

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To wina aktualizacji Windows. Wersje 1703 i 1709 mają problemy z działaniem niektórych kart sieciowych. Moja karta Asus USB-AC56 też świruje. Mimo zainstalowania najnowszych sterowników(testowałem i starsze) nie chce działać prawidłowo. Rozłącza się co chwila i ogranicza transfery. Próba instalacji sterowników w trybie zgodności nie pomaga. Zmiana portu USB również. Inna karta TP-Link działa bez zarzutu. 

Pobierz i spróbuj zaktualizować sterowniki do swojej karty z tego linku http://drivers.softpedia.com/get/NETWORK-CARD/REALTEK/Realtek-Wireless-USB-Network-Adapter-Driver-1030-13-704-2016.shtml

 

W moim przypadku zadziałały gdyby nie chciało wykrywać sieci wymuś bezpiecznie odłączenie karty w zasobniku. Odłącz fizycznie kartę sieciową a później podłącz ponownie. Następnie spróbuj połączyć się z domową siecią WIFI. Jak na razie u mnie sterownik działa prawidło.  

 

Przy pierwszej próbie instancji tych sterowników, instalacja trwała bardzo długo i zakończyła się rozmazanym bluescreen'em. Różniej udało się zainstalować tyle ze niestety nie rozwiązało to moje problemu. Szkoda ze nie mam żadnych kopii systemu przed tą aktualizacją - chociaż pomogłoby to na góra dzień, znając win10.

Karta jest w stanie "jednostronnie?" połączyć się z routerem.

Edytowane przez ZZacny
Link to post
Share on other sites

Ekran śmierci wystąpił i u mnie ale później odłączyłem kartę i podłączyłem ponownie i zadziałało. Spróbuj jeszcze raz skorzystać z narzędzia wyżej po zmianie sterowników. Czytałem, że zmiana kanału sieci wifi w routerze z zakresu 1-11 rozwiązuje problem. Spróbuj. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ekran śmierci wystąpił i u mnie ale później odłączyłem kartę i podłączyłem ponownie i zadziałało. Spróbuj jeszcze raz skorzystać z narzędzia wyżej po zmianie sterowników. Czytałem, że zmiana kanału sieci wifi w routerze z zakresu 1-11 rozwiązuje problem. Spróbuj. 

 

Zmiana kanału z 1 na 6 rzeczywiście pomogła. Adapter NA CHWILĘ obecną działa. Jestem zaskoczony jak trafne są twoje propozycje. Dziękuję za pomoc.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Dlaczego wszystkie routery poustawiane są na kanał albo 6 albo 11? Dlaczego Omija się kanał 1? Tak się zastanawiam patrząc na wykres kanałów.

Edytowane przez ZZacny
Link to post
Share on other sites

Kanały są domyślnie ustawiane dla danego regionu/kraju, ustawiania 6 lub 11 są wynikiem ustaleń standardów sieci i są sztywno importowane do firmwarów urządzeń sieciowych. Robi się to po to by działające obok siebie sieci się nie zakłócały lub nie zakłócały innych urządzeń działających w paśmie 2,4 GHZ. Jednak czasem trzeba ręcznie ingerować w ustawiania tak jak w Twoim przypadku by rozwiązać problemy połączeń. Mój router w ustawianiach kanałów ma opcję auto. Czyli każdorazowe nowe połączenie zestawia z użyciem nowego kanału. Twoja i moja usterka to wynik zmian w systemie Windows co jest dosyć irytujące. MS uszczęśliwia Nas na siłę ale z mizernym skutkiem tu coś załata a tam spieprzy. Nie pisałem się na beta testy Windows. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...