Skocz do zawartości

Karta graficzna do 400/550


Recommended Posts

Siemka, 
moja stara karta graficzna właśnie zakończyła swój żywot i muszę zamówić coś nowego, w związku z tym przychodzę z zapytaniem co będzie pasowało do aktualnego zestawu?

Intel Core i5-3330 Ivy Bridge 
Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9
Asrock B75 Pro3 Intel B75
OCZ Silencer Mk III Series 500W

Wcześniej śmigałem na karcie Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition 2GB DDR5. Oczywiście mam na myśli też używane, w związku z aktualnym rynkiem kart. Coś się w ogóle znajdzie w tym zakresie ciekawego? Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

A czy próbował piec już tę kartę graficzną w piekarniku, nie zawsze się udaje ale może zyskać na jakiś czas kartę która akurat wystarczy na przeczekanie tych nie ciekawych cen.

Najczęstszy przepis na wypiek to, rozłożenie chłodzenia i umieszczenie w piekarniku na 9 minut w 190 stopniach bez termoobiegu, karta na drucianej tacy na kulkach z aluminiowej foli rozmieszczonych na rogach karty graficznej GPU do góry, oczywiście by złożyć chłodzenie po wygrzaniu w piekarniku i swobodnym ostygnięciu potrzebna jest pasta termo przewodząca np Gelid Extreme/Noctua NT-H1 (lub podobnej nie przewodzącej prądu).

Do testów karty graficznej dobry będzie benchmark Heaven 4.0.

Link to post
Share on other sites

Siemka, 

moja stara karta graficzna właśnie zakończyła swój żywot i muszę zamówić coś nowego, w związku z tym przychodzę z zapytaniem co będzie pasowało do aktualnego zestawu?

 

Intel Core i5-3330 Ivy Bridge 

Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9

Asrock B75 Pro3 Intel B75

OCZ Silencer Mk III Series 500W

 

Wcześniej śmigałem na karcie Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition 2GB DDR5. Oczywiście mam na myśli też używane, w związku z aktualnym rynkiem kart. Coś się w ogóle znajdzie w tym zakresie ciekawego? Z góry dzięki za pomoc. 

gtx 1050, rx560 4gb albo używany gtx960 2/4gb (lepszy ten drugi, ale ciężko je znależć poniżej 600 zł)

Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak w listopadzie ludzie kazali czekać na obniżkę kiedy można było kupić przyzwoite 1050TI za 650zł od ręki, mijają 3 miesiące, karty są droższe i nadal radzicie czekać. Czekać to można kupując konsolę za 600zł, którą się od ręki sprzeda za tyle samo po roku, a nie siedzieć rok na integrze i czekać na obniżki, które albo będą albo nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...