Skocz do zawartości

Nowy komputer myszka i klawa nie dziala


Recommended Posts

Witam zakupilem nowa plyte glowna procesor i ramy reszte sam zlozylem i jak chce odpalic komputer to klawa i myszka nie dzialaja co dziwne jest klawa swiecaca jak podepne dysk zew to swieci czy telefon ktory sie laduje a klawa czy myszka nic jaka to moze byc przyczyna?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Na początku zaproponuję Tobie wyciągniecie  wtyczki z zasilacza i po kilkudziesięciu sekundach wyciągniecie baterii z płyty głównej na ~ 60 sekund, po wsadzeniu baterii na miejsce podłączy wszystko i zobaczy czy komputer się uruchomi.

Jak ma taką możliwość zobaczy na innym komputerze czy mysz i klawiatura działa.

W odpowiedzi prosił bym napisać coś więcej o posiadanym sprzęcie ( model płyty procesor RAM i model marka zasilacza).

Podanie nazw podzespołów będzie przydatne w dalszym rozwiązaniu problemu.

Link to post
Share on other sites
Na początku zaproponuję Tobie wyciągniecie wtyczki z zasilacza i po kilkudziesięciu sekundach wyciągniecie baterii z płyty głównej na ~ 60 sekund, po wsadzeniu baterii na miejsce podłączy wszystko i zobaczy czy komputer się uruchomi.

Jak ma taką możliwość zobaczy na innym komputerze czy mysz i klawiatura działa.

W odpowiedzi prosił bym napisać coś więcej o posiadanym sprzęcie ( model płyty procesor RAM i model marka zasilacza).

Podanie nazw podzespołów będzie przydatne w dalszym rozwiązaniu problemu.

Probowalem juz manewr z ta bateria i jak mam kliknac f1 nie dziala klawiature podpinalem pod tv i swieci a przy kompie nie co jest bardzo dziwne plyta asrock z370 zasilacz silentium lero l1 600w procesor i7 8700 ramy 8gb venegeance 3000mhz lpx reszta ze starego kompa czyli karta graf radeon hd 7770 i dysk seageate 1tb dokladnie nie wiem

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W starych komputerach gdy były klawiatury i myszy na porty PS 2 problemy robiły tzw "przerwania" i nie raz trzeba było ręcznie to robić dla poszczególnego sprzętu.

Nie napisał jaki konkretnie model, tylko podał chipset Z 370 ale czy to konkretny model z serii Pro czy Extreme itp.

Zauważyłem że mają te serie jeszcze porty PS 2, jeśli będzie możliwość poszuka jakiejś klawiatury pod ten port.

Były jeszcze do starszych myszy takie przejściówki PS2>USB, ale nie wiem czy będzie to działać po podłączeniu klawiatury przez taką przejściówkę.

Z innych możliwości zostaje:

podłączyć inną sprawdzoną w 100% sprawną mysz i klawiaturę

reklamować ale po upewnieniu że płyta nie ruszy z inną klawiaturą i myszą, by uniknąć kar za testowanie sprawnego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
W starych komputerach gdy były klawiatury i myszy na porty PS 2 problemy robiły tzw "przerwania" i nie raz trzeba było ręcznie to robić dla poszczególnego sprzętu.Nie napisał jaki konkretnie model, tylko podał chipset Z 370 ale czy to konkretny model z serii Pro czy Extreme itp.Zauważyłem że mają te serie jeszcze porty PS 2, jeśli będzie możliwość poszuka jakiejś klawiatury pod ten port.Były jeszcze do starszych myszy takie przejściówki PS2>USB, ale nie wiem czy będzie to działać po podłączeniu klawiatury przez taką przejściówkę.Z innych możliwości zostaje:podłączyć inną sprawdzoną w 100% sprawną mysz i klawiaturęreklamować ale po upewnieniu że płyta nie ruszy z inną klawiaturą i myszą, by uniknąć kar za testowanie sprawnego sprzętu.
Plyta z370 pro4 przejsciowka ps2 probowalem i tez lipa musi byc sama klawiatura z tym wejsciem czy z przejsciowka powinna ruszyc? Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Na pewno klawiatura dziala w kazdym sklepie dostane klawe pod ps2? Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Zadał to pytanie i postanowiłem ruszyć swoje cztery litery i samemu sprawdzić.

Podłączyłem Z87 Extreme przez przejściówkę z myszy PS2>USB swoją starą klawiaturę żaden "mechanik" zwykłe gumowe styczniki z podświetlaniem i nie działa ( podłączałem przy wyłączonym komputerze), gdy podłaczyłem inną jeszcze starszą klawiaturę z wtyczką PS 2 ta działa.

Zostaje jeśli inne działające klawiatury/myszy na USB nie działają, pożyczenie lub zakupienie nowej klawiatury z wtyczką PS 2.

 

(Napisałem na starej z wtyczką PS2 ten post nr 1100).

Link to post
Share on other sites
Zadał to pytanie i postanowiłem ruszyć swoje cztery litery i samemu sprawdzić.

Podłączyłem Z87 Extreme przez przejściówkę z myszy PS2>USB swoją starą klawiaturę żaden "mechanik" zwykłe gumowe styczniki z podświetlaniem i nie działa ( podłączałem przy wyłączonym komputerze), gdy podłaczyłem inną jeszcze starszą klawiaturę z wtyczką PS 2 ta działa.

Zostaje jeśli inne działające klawiatury/myszy na USB nie działają, pożyczenie lub zakupienie nowej klawiatury z wtyczką PS 2.

 

(Napisałem na starej z wtyczką PS2 ten post nr 1100).

A czy myszka powinna swiecic poprzez ta przejsciowke?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Moja stara mysz od Logitecha B58 podłączona do płyty głównej przejściówką PS2>USB świeciła bo miała sensor diodowy.

Co do problemu lepiej było uruchomić komputer na klawiaturze z PS2 bo może uda się wejść do BIOS i sprawdzić ustawienia czy choćby zresetować ustawienia lub wczytać domyślne z poziomu BIOS.

A czy sprawdzane było na innych sprawnych klawiaturach USB czy działają z płytą główną?

Link to post
Share on other sites

Na poprzednim kompie tylko bylo sprawdzane a plyta tam bylo f2a75m-hd2 o hulalo jutro pojade kupic ta klawe oby taka mieliWysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Podpialem ta klawe pod ps2 i dziala ale w ustawieniach usb jest enebled wiec myszka nadal nie działa masz jakis pomysl co z tym usb jest nie tak? Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Czy klawiatura i mysz działają poprawnie na innym PC- płycie głównej i czy przy uruchamianiu PC pojawia logo płyty z opcjami wejścia do biosu? Jeżeli tak, to jedyne co się nasuwa to jakaś wada płyty gł. lub niepoprawny montaż CPU lub problem z chipsetem.  

Link to post
Share on other sites
Czy klawiatura i mysz działają poprawnie na innym PC- płycie głównej i czy przy uruchamianiu PC pojawia logo płyty z opcjami wejścia do biosu? Jeżeli tak, to jedyne co się nasuwa to jakaś wada płyty gł. lub niepoprawny montaż CPU lub problem z chipsetem.
Tak do biosu mozna wejsc tylko tak jakby klawiaturo pod usb nie dzialala wgl co dziwne w biosie cpu sie wyswietka itd i to akurat montowalo morele

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
No,na temat montażu "fachowców" ze sklepów już tu sporo było. Wysyłaj płytę z zamontowanym przez nich procesorem w ramach gwarancji....
Krew mnie zaleje to wszystko demontowac i pozniej czekac tyle czasu co moze byc nie tak zamontowane?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak nie działa i nie minęło 14 dni od zakupu to wysyłaj i niech zwracają kasę. Po zwrocie kupisz nowy zestaw. 

W biosie nie masz możliwości na przegląd opcji za pomocą klawiatury lub myszki?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
Jak nie działa i nie minęło 14 dni od zakupu to wysyłaj i niech zwracają kasę. Po zwrocie kupisz nowy zestaw.

W biosie nie masz możliwości na przegląd opcji za pomocą klawiatury lub myszki?

No jak napisalem klawa dziala poprzez port ps2 w biosie tylko cos z usb jest nie halo. Problem w tym ze ja chce taki zestaw co teraz i zalezy mi na czasie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wejdź w biosie w ustawienia USB Configuration tu masz opcję PS/2 Simulator i ustaw na Enabled. Sprawdź czy pomoże. W instrukcji masz taki wpis:  Włącz obsługę emulacji portu I / O 60h / 64h. To powinno być włączone dla pełnej obsługi starszej klawiatury USB dla systemów nieobsługujących USB

Link to post
Share on other sites
Mogli uszkodzić pin w gnieździe procesora i mogą być takie kłopoty...
A ile kosztuje wymiana takiego pinu? Udalo mi sie jakos poinstalowac stery z plyty za pomoca klawy teraz poprzez media creation tool przejde na win10 i zobacze

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez woody18
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo nie wiem czy oplaca mi sie to wysylac
Nie działa i nie wiesz z jaką usterką masz do czynienia, to wysyłaj. Jeżeli nie minęło 14 dni i zakupiłeś przez internet to nie zgadzaj się na naprawy tylko żądaj wymiany na nowy sprzęt, tu powinieneś spisać sobie nr seryjny płyty. Jeszcze możesz sprawdzić przez wymontowanie płyty z obudowy i podłączenie podzespołów po za obudową w celu wyeliminowania ewentualnego masowania płyty z obudową. Taki nie pożądany styk z obudową też może powodować problemy z portami na panelu tylnym.
Link to post
Share on other sites
Nie działa i nie wiesz z jaką usterką masz do czynienia, to wysyłaj. Jeżeli nie minęło 14 dni i zakupiłeś przez internet to nie zgadzaj się na naprawy tylko żądaj wymiany na nowy sprzęt, tu powinieneś spisać sobie nr seryjny płyty. Jeszcze możesz sprawdzić przez wymontowanie płyty z obudowy i podłączenie podzespołów po za obudową w celu wyeliminowania ewentualnego masowania płyty z obudową. Taki nie pożądany styk z obudową też może powodować problemy z portami na panelu tylnym.
Teraz tak zauwazylem ze gdzie sa piny usb to wszystkue sa wolne wie ktos jaki trzeba miec kabel zeby to podlaczyc?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...