Skocz do zawartości

Zamiana i5 4460 na i3 8350k


Recommended Posts

 

Moja propozycja:

 

 

 

1. Zamiast 6/6 polecam 8/16:

AMD Ryzen 7 1800X, 3.6GHz (YD180XBCAEWOF)

do tego zamiast skalpowania (Ryzen ma lut), super pasty i super radiatora montujesz fabryczne chłodzenie (przy 4.0GHz mam całe 60* w stresie.....).

2. Asus PRIME X370-PRO

3. G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

 

Masz już bardzo przyszłościowe 8 rdzeni i 16 wątków, na początku Intel pewnie będzie wypadał lepie, to samo w testach na czystym systemie, ale gwarantuje Ci że po roku zaśmiecania systemu AMD skopie du**ę 6 rdzeniom :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Zamiast 6/6 polecam 8/16:
Zapomniałeś napisać że wydajność pojedyńczego rdzenia w tym 8/16 jest na poziomie ivy bridge 

 

 

i super radiatora montujesz fabryczne chłodzenie (przy 4.0GHz mam całe 60* w stresie.....).
Chyba grach, założe się że w takim np OCCT temepratura będzie bliska 80 stopni jak nie wiecej. 

 

 

ale gwarantuje Ci że po roku zaśmiecania systemu AMD skopie du**ę 6 rdzeniom
FX'y miały zrobić to samo  :rotfl:
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Zapomniałeś napisać że wydajność pojedyńczego rdzenia w tym 8/16 jest na poziomie ivy bridge 

 

 

2. Chyba grach, założe się że w takim np OCCT temepratura będzie bliska 80 stopni jak nie wiecej. 

 

 

3. FX'y miały zrobić to samo  :rotfl:

 

 

1. Nie, nie zapomniałem ale Ty za to nie do końca doczytałeś wypowiedz...... nawet zaznaczyłem że na poczatku Intel będzie lepszy, więc chyba jasne jest że mniej rdzeni szybkich bije na głowę więcej wolnych, ale gdy system ma już wiele usług, śmieci czy kij wie co dodają w aktualizacji, wtedy te 6 rdzeni się udusi, a pokaże pazur wolniejszy AMD (z resztą wychodzi że aż tak dużo wolniejszy nie jest.....), pomijam tą niepewność co pokaże Ryzen 2, bo może akurat zabije intela na głowę ? Wtedy oczywiście możemy zmienić intela, ale przy okazji znowu płytę, ram........

 

2. Przy kompilowaniu programu, nie każdy testuje jak Ty komputer grając tylko :/

 

3. I robiły to samo, zobacz sobie jakikolwiek inny test niż gra, FXy tak samo pokazywały na co je stać..... choć fakt, w grach, pojedyńczy rdzeń dostawał po dupsku od Intela co nie miara.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...