Skocz do zawartości

Zamiana i5 4460 na i3 8350k


Recommended Posts

Witam zastaniawam się nad zamianą procka i5 4460, ram 8gb  balistix (2x4)1600mhz, płyta główna Asus z97p  na intel core i3 8350k, 8gb ram 2666mhz oraz jakąś nie płytę główną. Nie wiem też czy taka zmiana w ogóle ma sens. Zastanawiam się również ile moge dostać za sprzedanie starych podzespołów?  

Link to post
Share on other sites
  • i5-4460 @ i3-8350K, średnio- pomoże, zależy też jak mocne OC zastosujesz
  • DDR3_1600 @ DDR4_2666, nic nie da

 

 

jak chcesz kopa, to:

 

 

podaj dokładnie nazwy starych podzespołów, to się wycenę zrobi + informacje o pozostałej gwarancji

 

Link to post
Share on other sites

 

  • i5-4460 @ i3-8350K, średnio- pomoże, zależy też jak mocne OC zastosujesz
  • DDR3_1600 @ DDR4_2666, nic nie da

 

 

jak chcesz kopa, to:

 

 

podaj dokładnie nazwy starych podzespołów, to się wycenę zrobi + informacje o pozostałej gwarancji

 

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-2ghz-6mb-box-bx80646i54460-636603/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-636689/ 

to są aktualne podzespoły wszystko z pro line kupiłem to w lipcu 2015 papierów nie chce mi się szukać... :) więc jakbyś mógł to podaj ceny bez gwarancji.

 

  • i5-4460 @ i3-8350K, średnio- pomoże, zależy też jak mocne OC zastosujesz
  • DDR3_1600 @ DDR4_2666, nic nie da

 

 

jak chcesz kopa, to:

 

 

podaj dokładnie nazwy starych podzespołów, to się wycenę zrobi + informacje o pozostałej gwarancji

 

aa i chłodzenie boxowe 

Link to post
Share on other sites

Ja bym na miejscu Fanky'ego to zostawił, jeśli jest zadowolony z wydajności :) To jest dalej i tak mocne Panie :D

Niby tak ale mam gigabyte rx580 gaming 8gb ddr5 256bit i w miejscach typowo procesorowych procesor nie daje rady przykładowo w Wiedzminie 3 w lesie mam stałe 55 fps a w mieście spada nawet do mniej niż 30fps....

 
Link to post
Share on other sites

wycena:

 

 

moja propozycja:

 

Link to post
Share on other sites

Hmm nie pasuje mi 16 gb ramu mi  wydaje, że 8gb 3000 mhz w zupełności by wystarczyło Istnieje też opcja, że poczekam na tańsze płyty główne pod ósmą generacje, kupie i5 8400 i nie będe nic grzebał przy nim i został bym przy chłodzeniu boxowym. Jego wydajność do ceny jest naprawdę  niezła. Dzięki za wycene :) 

Link to post
Share on other sites
  • co druga nowa gra wykorzystuję ponad 8GB ramu [-1] :(

 

  • 3000MHz dla DDR4 to rozsądnie minimum, to się zgadza [+1] :)

 

  • i5-8400 @ 3,8GHz, a i5-8600K @ 5,0 GHz [-1]  :(

 

  • tańsze płyty główne ograniczą taktowanie pamięci do max 2666MHz [-1]  :(

 

 

= łącznie zdobyłeś: -2 pkt

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

 

  • co druga nowa gra wykorzystuję ponad 8GB ramu [-1] :(

 

  • 3000MHz dla DDR4 to rozsądnie minimum, to się zgadza [+1] :)

 

  • i5-8400 @ 3,8GHz, a i5-8600K @ 5,0 GHz [-1]  :(

 

  • tańsze płyty główne ograniczą taktowanie pamięci do max 2666MHz [-1]  :(

 

 

= łącznie zdobyłeś: -2 pkt

 

Dobra ok wymagania gier idą do góry mogę teraz kupić 8gb 3000mhz i w przyszłości dokupić jeszcze 8. Nie wiadomo jakie parametry będą miały nowe płyty pod generacje 8xxx może będą obsługiwać to 3000mhz wiadomo, że jak będą tańsze niż te z serii 370 to producenci coś obetną ze specyfikacji. Na razie najtańsza płyta na morele obsługuje częstotliwość od 2133 do 4000mz. Wiadomo procki z "K" są bardziej przyszłościowe ale ja nie potrzebuje aż takiej mocy.... Z kolei też budżet. i5-8600K = droższa płyta niz do i5 8400

Link to post
Share on other sites

mam nadzieję że nie miałeś namyśli jedną kość 1x8GB, bo za takie praktyki kara jest -30% wydajności w miejscach procesorowych z uwagi na tryb singlechannel
 

Intel zawsze na płytach B i H, blokował pamięci ram do max natywnych wartości dla kontrolera w procesorze, czyli nowe i3-8xxx @ 2400, i droższe Core i5-8xxx / i7-8xxx @ 2666, szczerze wątpię że intel się zlituję i zwiększy limit do 3000 dla nadchodzących płyt H310 i B360, zwłaszcza że teraz wydajność 8gen Intela w grach jest wyraźnie lepsza od konkurencyjnych AMD Ryzenów 3/5/7.

 

 

Wysoki ZEGAR w grach to podobnie jak ilość rdzeni ważna sprawa, szczególnie dla radeon'ów z serii RX400, RX500, RX VEGA które mają wysoki narzut na procesor, jak chcesz przejść z i5-4460 @ i5-8400 ze zwykłymi pamięciami 2666, to lepiej w ogóle nie kupuj, bo szkoda kasy na pare %.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Hah aż taki zielony nie jestem żeby kupić jedną kość 8gb. Z tego co widziałem na benchmarkach na yt ram 3200mhz nie bije na głowe 2666 mhz oczywiście przy intelu bo ryzeny lubią wysoki mhz na kościach..... Zobaczymy co rynek pokaże moim zdaniem intel sie nie zlituje to prawda ale mogę poczekać i zobaczyć co to będzie. Jeżeli chodzi o kupno to ryzena nie biore pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

Kolega raczył zapomnieć napisać, że 8600k do stabilnego działania @5Ghz potrzebuje dobrej płyty i dobrego chłodzenia podczas gdy 8400 ruszy na budżetowej H310 (której dolne piny już wystają zza rogu) oraz boxowym / tanim coolerze.

 

Przesiadka z 4460 na 8400 da procesorowo ładnego kopa i pozwoli zaoszczędzone cebuliony wpakowac w nowe GPU (bo grafa się i tak IMHO wcześniej "skończy" niż CPU).

Link to post
Share on other sites

 

Niby tak ale mam gigabyte rx580 gaming 8gb ddr5 256bit i w miejscach typowo procesorowych procesor nie daje rady przykładowo w Wiedzminie 3 w lesie mam stałe 55 fps a w mieście spada nawet do mniej niż 30fps....

 

 

To karta graficzna jest wąskim gardłem, nie procesor.

Link to post
Share on other sites

Kolega raczył zapomnieć napisać, że 8600k do stabilnego działania @5Ghz potrzebuje dobrej płyty i dobrego chłodzenia podczas gdy 8400 ruszy na budżetowej H310 (której dolne piny już wystają zza rogu) oraz boxowym / tanim coolerze.

 

Przesiadka z 4460 na 8400 da procesorowo ładnego kopa i pozwoli zaoszczędzone cebuliony wpakowac w nowe GPU (bo grafa się i tak IMHO wcześniej "skończy" niż CPU).

Kolega ma racje z tym, że do porządnego podkręcenia 8600k potrzeba naprawdę solidnej płyty. Jezeli chodzi o karte to moim zdaniem ona jeszcze długo i dobrze posłuży bo AMD z tego co wiem nie "zabija" kart sterownikami tak jak to Nvidia zrobiła z 970..........

To karta graficzna jest wąskim gardłem, nie procesor.

Nie nie jest wąskim gardłem kupiłem ją za 1100 zł w maju zeszłego roku zastanawiałem się też nad 1060 6gb ale przypomniałem sobie sytuacje z 970 zabita wydajność w ciągu roku np w Wiedzminie 3 spadła o 35% a ja potrzebowałem karty która długo przetrzyma. Jezeli dobrze pamiętam to i5 4460 ma juz 4 lata więc to troche jest jak na procesory........ nie mówiąc już o ramie 8gb 1600mhz pfff 

Link to post
Share on other sites

Nie nie jest wąskim gardłem kupiłem ją za 1100 zł w maju zeszłego roku zastanawiałem się też nad 1060 6gb ale przypomniałem sobie sytuacje z 970 zabita wydajność w ciągu roku np w Wiedzminie 3 spadła o 35% a ja potrzebowałem karty która długo przetrzyma. Jezeli dobrze pamiętam to i5 4460 ma juz 4 lata więc to troche jest jak na procesory........ nie mówiąc już o ramie 8gb 1600mhz pfff 

Co to za różnica kiedy została zakupiona?

 

Kolejne generacje procesorów, przed Coffee Lake, różniły się bardzo niewiele. A i5-4460 utrzymuje +50 fps bez większych problemów na ultra w W3. Czego nie można powiedzieć o RX 580.

 

RAM też nie ma jakiegoś olbrzymiego wpływu na gry.

Link to post
Share on other sites

........ nie mówiąc już o ramie 8gb 1600mhz pfff 

 

Ten twój DDR3_1600 to odpowiednik DDR4_2400, (bo DDR4 mają dużo wyższe opóźnienia od DDR3)

 

więc jak chcesz przejść na DDR4_2666 to (...) sam sobie odpowiedz ^^ jak duży postęp robisz, jeśli chodzi o wydajność pamięci

 

 

Sprawa druga to większość testerów, nie wie jak dobrze testować pamięci ram w grach,

np. testują pamięci ram w alokacji gdzie najwięcej karta graficzna jest używana, i potem publikują wyniki że nie ma różnicy między 2666 na 3200 itp.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobra mi chodzi o skok wydajności jak najniższym kosztem..... wiec najlepiej wychodzi kupno procka+ramu boceny kart to absurd...... nie kupie 1070 za 2600zł i więcej....A mnie się wydaje, że to własnie ram i procesor odbiegają wydajnością od karty graf..... Po drugie kolega wyżej mi wycenił, że moja płyta+ram+procek warte są jakieś +/- 800zł dołoże ~1000 zł i mam nowe fajne bebechy..........

Link to post
Share on other sites

@Fanky jeżeli zamierzasz za rok, dwa wymienić procka na np 8600k to faktycznie możesz się przesiąść na 8350k.

 

Tyle że widzę, że masz płytę z chipsetem Z97... Nie chciałbyś kupić np i5-5675c? Wydajnościowo będzie to samo co 8350k po OC?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...