Skocz do zawartości

Komputer do modelowania,renderowania,grafiki (V-Ray,SketchUp,Archicad,Photoshop) [~4500zł]


Recommended Posts

Witam wszystkich, przymierzam się na w połowie kwietnia do zakupu części w celu złożenia komputera (chciałbym złożyć sam bo sprawiło by mi to przyjemność). Obecnie studiuję, więc potrzebuję najlepszego komputera w cenie +/- 4500zł do modelowania w archicad oraz sketch up, później renderowanie tego modelu w v-ray i na koniec obróbki w photoshop. Nie gram w gry komputerowe i nie zamierzam. 

  • Zastosowanie komputera : modelowanie i renderowanie 
  • Maksymalna kwota : 4500zł (bez monitora, z monitorem +/- 5000zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? kwiecień/maj 2018
  • Których części potrzebuję : desktop+monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości chciałbym rozbudowywać (np. ram do 32) i podkręcać komputer gdy okaże się już za stary żeby nie musieć kupować nowego, po za tym sprawiało by mi to przyjemność 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : nie mam wybranego natomiast na najbliższy rok chciałbym coś kupić taniego może i nawet używane za +/- 500zł
  • Specjalne wymagania : zależy mi na tym żeby komputer się nie przycinał, zawieszał, nie był zamulony, a ponadto robił szybko wizualizacje na najwyższym poziomie
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : chciałbym aby obudowa do komputera była bardzo dobrze filtrowana, żeby kurz nie dostawał się do wnętrza, żebym nie musiał raz na jakiś czas czyścić go ( no i oczywiście dobre chłodzenie)  |  po za tym nie zależy mi na dużym dysku, wystarczy jeden 240gb (dobrej jakości) ponieważ w domu mam kilka zewnętrznych staruszków

prosiłbym o linki do sklepów internetowych to ułatwiło by mi weryfikację.

 

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi i czas poświęcony na pomoc.

 

ps. szukałem na forum najaktualniejszych podobnych tematów i znalazłem cztery zgoła inne lecz podobne, trochę się już nimi poinspirowałem ale jednak i tak postanowiłem założyć nowy temat aby mieć pewność i móc podnieść tutaj własnął dyskusję.

Link to post
Share on other sites
Kiedy zamierzam kupić komputer? kwiecień/maj 2018

O Panie, do tego czasu sporo się w takim zestawie zmieni. Pewnie wreszcie będą dostępne tańsze płyty pod Coffee Lake, być może sytuacja z kartami graficznymi się poprawi.

 

 

 

 

Zestaw bez opcji OC CPU, Fera z 120mm wentylatorem dla niższych temperatur i lepszej kultury pracy, 16GB RAM pod rozbudowę, Iridium Pro 240GB pod system i programy, M8PeG 256GB na NVMe pod scratch disk i bieżące projekty. Całość w dobrze wykonanej obudowie Fractala z piwnicą na PSU i fabrycznym wyciszeniem. Do tego zasilacz z dużym zapasem mocy na DC-DC z 5 letnią gwarancją.

Monitor dość budżetowy jak na takie zastosowanie, 24" FHD na panelu IPS. Tutaj dorzuciłbym stówkę do Della P2417H z regulacją wysokości i lepszą ergonomią.

Tak czy siak do czerwca powinno to wyglądać lepej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...