Skocz do zawartości

Komputer restartuje się podczas grania


Recommended Posts

Witam piszę ten temat, gdyż uporam się z problemem takim iż komputer restartuje mi się podczas grania w FIFE 18. Nie raz mogę grać parę h i nic a niekiedy często. Zauważyłem też, że poprzez minimalizowanie ekranu z gry do pulpitu również się to dzieje. Temperatury mam w porządku, a w środku ogółem czysto i bez kurzu gdyż staram się o to dbać. Nie mam pojęcia o co chodzi, gdyż kiedyś owy problem nie występował. Czytałem iż może być to z zasilaczem ale nie jestem pewny może znajdzie się jakieś rozwiązanie. Robiłem niedawno format systemu i mimo to też nic nie pomogło.

 

Specyfikacja mojego komputera

 

GPU: Nvidia GeForce 760

RAM: 8GB (1x 4gb 1600mhz, 2x 2gb 1333mhz)

CPU: i5 4590 3.3GHz

zasilacz: Corsair VS Series 450W

Link to post
Share on other sites

Sprawdz panieci programem memtest najlepiej kilka petli czy nie ma bledow? Pozamieniaj pamieci w bankach. Problem tylko w fifie czy innych grach tez? Sterowniki do karty najnowsze? Bios najnowszy? Zmienialej ostanio karte z innej na ta? Chociaz jak stawiales nowy system to najmniej mozliwy problem. Napiecia na zasilaczu najlepiej sprawdzic miernikiem na wtyczce molex/pcie. Zasilacz z linia 12v 408w czy 360w?

Link to post
Share on other sites

Takie symptomy jak pisał mogą wskazywać  na problemy z zasilaniem.

Do pomiarów napiec użyje miernika ( wystarczy z supermarketu za 20 zł aby wymienić w nim baterię dla pewności wyników).

Całą procedurę pomiarów ma wyjaśnioną na stronie z linka:

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

Co do sterowników odinstalował bym i w trybie awaryjnym wyczyścił resztki sterowników z systemu programem DDU oraz rejestr systemowy np jedną z opcji kombajnu CCleaner.

Po restarcie zainstaluje najnowsze sterowniki ale bez GeForce Experience ( dużo ludzi ma problemy przez ten program).

By sprawdzić kartę graficzną zainstaluje ją na innym komputerze z markowym zasilaczem.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Problem występuje w innych grach też. Próbowałem z napięciami. Dodam iż robiłem PowerSupply test w OCCT i gdzieś po minucie zrestartowało komputer. Sterowniki są najnowsze. Kiedyś w biosie ustawiałem częstotliwość pamięci na 1600mhz lecz ostatnio zmieniłem na 1333 dla wszystkich. Piszę dlatego iż nie jestem pewny że zasilacz jest zepsuty bo gdy komputer był u kolegi i robił na nim format i potem benchmark to na pełnych obrotach stał komputer nawet 15 minut. Dodam iż zasilacz komputera jest podłączony bezpośrednio do gniazdka, nie mam żadnych listw czy coś w ten deseń.

 

mój zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-cp-9020096-eu-649091/

Link to post
Share on other sites

Zrobi pomiary napięć miernikiem w/g  procedury zamieszczonej w artykule w linku który zamieściłem w pierwszej swojej wypowiedzi w tym temacie.

Wyniki pomiarów niech poda w odpowiedzi.

Dopiero gdy będziemy pewni co do zasilacza można przyjrzeć się kolejnym podzespołom Twojego komputera.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...