Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar kupić Audiotraka Prodigy Cube BE. Byłby to mój pierwszy DAC w takim przedziale cenowym,  więc nie mam porównania do mojej aktualnej dźwiękówki zintegrowanej Realtek ALC887. Jakość dźwięku nie jest najgorsza, ale problem pojawia się przy napędzaniu słuchawek 60 Ohm / SPL 98dB, a dokładnie HyperX Cloud 2. Nie wiem czy jest to wina karty zintegrowanej czy po prostu jest to maksimum co można wyciągnąć z tych słuchawek. Dokładnie chodzi mi o maksymalną głośność, która jest znacznie za niska.

Niektóre filmy/streamy/gry, a nawet utwory muzyczne w kompresji bezstratnej na maksymalnej głośności w systemie (100%) są jakby na połowie możliwości. Więc moje pytanie jest następujące: Czy wzmacniacz, który jest zawarty w Prodigy Cube rozwiąże ten problem ? Jaka jest mniej więcej różnica w poziomie głośności między Cube'm, a Realtek'iem ~ ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące okablowania, a dokładnie wtyków minijack TRS(3pin)/TRRS(4pin).

Potrzebuje przedłużacza minijack, coś takiego: https://www.ceneo.pl/27473773#tab=click

Problem w tym, że Cloudy 2 mają na jednym kablu mikrofon, więc wtyk jest 4 pinowy. Czy ten wtyk wejdzie w gniazdo 3 pinowe na tym kablu ? (nie będzie problemów z kanałem prawym/lewym, strat, zakłóceń etc.) Pod zintegrowaną wchodzi bez problemu i wszystko działa, ale wolę się upewnić. Oczywiście jestem świadom tego, że mikrofon nie będzie działać.

 

Nie chce niepotrzebnie marnować 400~zł jeśli w żaden sposób nie "wzmocni" to słuchawek.

 

*Znalazłem na jakimś forum, jak ktoś wypowiadał się na temat Audiotrak Prodigy Cube + HyperX Cloud. Że nie doświadczył żadnej różnicy po przejściu z integry na Cub'a. Ale ile w tym prawdy ?...

 

**Wiem, że nie są to najlepsze słuchawki (HyperX Cloud 2/Takstar Pro 80). Niestety aktualnie leżą w szafce, a ta "karta dźwiękowa" dołączona do nich oraz mikrofon dawno wylądowały w koszu, raka uszu można było dostać... Spędziłem wiele godzin czytając opinie na ich temat oraz zainteresowałem się trochę bardziej tematem Audio. Niestety po fakcie kupna, cóż...

Edytowane przez N3RO97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...