Skocz do zawartości

Zestaw GRY - 3500 ( monitor 144 mhz. )


Recommended Posts

Przeczytałem kilka już tematów w podobnym budżecie.

Nie chciałbym samodzielnie mixować podzespołów i narazić  się na coś co może dobrze nie działać

 

 

Dlatego prosił bym o lekka pomoc .

Poszukuję komputera głownie do GIER  wyścigowych/symulacyjnych  jak : Assetto corsa/Dirt/Project Cars2/iracing/raceroom ,  sporadycznie GTA/Ghost Recon/Far CRY

 

Generalnie do zabawy mam Konsole PS4  - natomiast  ciekawiej jednak jest na PC (chodzi o ligi )

 

Zależy mi na płynnym graniu.

 

 

  • Zastosowanie komputera :  gry
  • Maksymalna kwota :  3500-4000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz praktycznie
  • Których części potrzebuję :  wszystko bez monitora, klawiatury,myszki.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :  nie wiem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 
    AOC G2770PF 144 mhz
  • Specjalne wymagania :  gry symulacyjne
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :  brak
  • Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/0de5bf93/  do tego dołożyć trzeba kartę graficzną.
  • Inne :  brak

 

Budżet jakim dysponuje to 3500-4000   .

 

Obecnie posiadam monitor   https://www.morele.n...2770pf-827477/  144hz. 

Gry które wymieniłem  lubi jednak więcej mocy od CPU

 

Ważne aby dobrać odpowiednią kartę graficzną  pod monitor  bo slyszałem już rożne opinie. 

Edytowane przez DeeS043
Link to post
Share on other sites

Jednak dołożyłbym do pamięci 3000MHz. Dysk na kościan TLC, zamieniłbym na MLC. Zasilacze SPC nie cieszą się zbyt dobrą opinią.

 

Dopłata niewielka a masz 3000/15cl. https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-cl15-red-cmk8gx4m2b3000c15r-764770/

Pół modularny zasilacz Corsaira https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/

Do tego najlepiej dorzucić SSD iriduim pro 240GB ale jego nie widzę w morelach.

Link to post
Share on other sites

Kiedy chcesz kupować tego kompa? Śpieszy ci się? Jeżeli nie to poczekaj do wakacji i za taką samą cene jak za GTX 1060 masz GTX 1070. Więc warto poczekać, ale to Twój wybór.

 

Wiesz jak to jest z tym czekaniem.  Jakiś czas temu też składałem i kazali  też pisali żeby czekać bo coś tam będzie taniej w tym okresie, teraz znowu :) Ja to już w to nie wierze  w erze krypto walut nie widzę stabilizacji cen .

 

Generalnie kartę jaką teraz uda mi się wybrać jeśli będę chciał zmienić to sprzedam pewnie ze stratą ale trudno a dołożę w późniejszym okresie i kupię coś lepszego .

 

 

  Kompa chce kupić na dniach.

Link to post
Share on other sites

Sprawa z 1050 wygląda tak, że bierzesz aktualnie najtańsza. Karta jest bardzo chłodna więc nie potrzeba 2 wentylatorów. Nie opłaca się też jakoś nazbyt dokładać do kilku MHz'ów. 

 

Zmieniłbym dysk z tym https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-gen2-120gb-sata-iii-2-5-ir-ssdpr-s25a-120-1512239/#reviews

 

Reszta wygląda dobrze.

Link to post
Share on other sites

Wiem że poza tematem ale mam pytanie jak dawno ma monitor, (pominę milczeniem pomysł kupowania monitora o przekątnej 27" z rozdzielczością zaledwie FHD), ale wymieniony model AOC ma technologię FreeSync więc by mieć ultra płynny obraz musi podłączyć pod kartę AMD ( na dziś do 1920x1080 do najwyższych ustawień w nowszych grach z 140 klatkami potrzeba RX Vega 56 ale wymagania będą rosnąc z czasem).

Link to post
Share on other sites

Sytuacja była taka że monitor został kupiony rok temu  i był używany do konsoli ps4.

Tak model posiada FreeSync . Zastanawiam się czy nie zmienić monitora na coś innego w tej sytuacji ale czy to aż tak mi na tym zalezy?

 

 

jak dla mnie to i 100 klatek wystarczy.

Link to post
Share on other sites

@Przemyslavxd

Miałem na myśli wydajność karty by w FHD wyciągać w wysokich ustawieniach  140 fps na monitorze z FreeSync, a co dostępności gdyby Vega 56 w kopaniu niektórych krypto walut nie biła GTX 1080Ti pewnie nie miała by takiego wzięcia.

Swoją Vegę pod koniec listopada ubiegłego roku nie widziałem w Polsce więc kupiłem w U.K.

 

@DeeS043

Tu nie jest problem przy wydajniejszych kartach by w odpowiednich ustawieniach dały rady pociągnąć te 100 fps, lecz w monitorze bo co z tego jak będzie nawet 140 klatek jak obraz będzie miał rwania i zacinki, bo monitor w przypadku karty GeForce nie ma modułu G-SYNC.

Co do karty szuka coś od ZOTAC-a, po rejestracji ma przedłożoną gwarancję do 5 lat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...