Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ostatnio kupiłem laptopa HP Pavilion Power, chciałbym dokupić do niego dysk SSD NVMe 250GB. Na dysk chciałbym wydać do 500zł, wstępnie znalazłem Patriot Hellfire (489zł), jednak czytając opinie o nim i o osiąganych przez niego temperaturach zastanawiam się czy w laptopie nie będzie to problemem. Może jednak warto dołożyć do Samsunga 960 EVO (550zł), będzie duża różnica w temperaturach między nimi?

Komputer jest używany do gier, obróbki wideo oraz na studiach.

Konfiguracja komputera:

i5-7300HQ

16 GB RAM DDR4 2400MHz

NVIDIA GTX 1050

Link to post
Share on other sites

Już przejrzałem to zestawienie, szukałem również na zagranicznych forach, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi czy Patriot nie będzie się zbytnio grzał w laptopie, podobno osiąga ponad 80oC. W stacjonarnych można zamontować radiator ale w laptopie już tego nie zrobię. Samsung 960 EVO podobno mniej się grzeje, ale nie znalazłem bezpośredniego porównania jego temperatur z Patriotem. Ewentualnie jak wyglądają w porównaniu do Plextora PX-256M8PeGN pod względem osiąganych temperatur i żywotności. 

 

EDIT: Znalazłem, że HP zaleca do tego laptopa dyski nie przekraczające 70oC. Plextor PX-256M8PeG z swoimi temperaturami byłby dobry jednak przez radiator się nie zmieści w obudowie, dlatego mam dylemat dysk wybrać.

Edytowane przez General Iceman
Link to post
Share on other sites

 

 

Ewentualnie jak wyglądają w porównaniu do Plextora PX-256M8PeGN pod względem osiąganych temperatur i żywotności. 
 Chyba mylisz coś tutaj, to jest temp kontrolera, kontroler może sobie być jak chce gorący, to NAND jest ważny jeśli o żywotność chodzi a tu kolejna pomyłka, bo dla NAND właśnie lepiej aby był ciepły podczas pracy (ma wtedy większą żywotność). 

Temperatury są problemem tylko jak bardzo ale to bardzo obciążasz SSD, przy normalnym użytku w laptopie zwykle nie zauważysz różnicy (jak kontroler będzie zbyt gorący to zbije zegary, więc nic mu nie zrobisz). 

Jak szukasz alternatyw, to jak już coś to SM961, ale z Plextor PX-256M8PeGN nie powinno być większych problemów. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...