Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dysk NVMe do laptopa

NVMe HP Pavilion Pover Patriot Hellfire Samsung 960 EVO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 General Iceman

General Iceman
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 21 luty 2018 - 21:57

Witam ostatnio kupiłem laptopa HP Pavilion Power, chciałbym dokupić do niego dysk SSD NVMe 250GB. Na dysk chciałbym wydać do 500zł, wstępnie znalazłem Patriot Hellfire (489zł), jednak czytając opinie o nim i o osiąganych przez niego temperaturach zastanawiam się czy w laptopie nie będzie to problemem. Może jednak warto dołożyć do Samsunga 960 EVO (550zł), będzie duża różnica w temperaturach między nimi?

Komputer jest używany do gier, obróbki wideo oraz na studiach.

Konfiguracja komputera:

i5-7300HQ

16 GB RAM DDR4 2400MHz

NVIDIA GTX 1050

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11456 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 21 luty 2018 - 23:51

http://forum.benchma...apędy-ssd-2018/

• 0

Spoiler

#3 General Iceman

General Iceman
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 5 postów

Napisano 22 luty 2018 - 20:08

Już przejrzałem to zestawienie, szukałem również na zagranicznych forach, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi czy Patriot nie będzie się zbytnio grzał w laptopie, podobno osiąga ponad 80oC. W stacjonarnych można zamontować radiator ale w laptopie już tego nie zrobię. Samsung 960 EVO podobno mniej się grzeje, ale nie znalazłem bezpośredniego porównania jego temperatur z Patriotem. Ewentualnie jak wyglądają w porównaniu do Plextora PX-256M8PeGN pod względem osiąganych temperatur i żywotności. 

EDIT: Znalazłem, że HP zaleca do tego laptopa dyski nie przekraczające 70oC. Plextor PX-256M8PeG z swoimi temperaturami byłby dobry jednak przez radiator się nie zmieści w obudowie, dlatego mam dylemat dysk wybrać.

Użytkownik General Iceman edytował ten post 22 luty 2018 - 20:43

• 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 11456 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 22 luty 2018 - 23:20

Ewentualnie jak wyglądają w porównaniu do Plextora PX-256M8PeGN pod względem osiąganych temperatur i żywotności. 
 Chyba mylisz coś tutaj, to jest temp kontrolera, kontroler może sobie być jak chce gorący, to NAND jest ważny jeśli o żywotność chodzi a tu kolejna pomyłka, bo dla NAND właśnie lepiej aby był ciepły podczas pracy (ma wtedy większą żywotność). 

Temperatury są problemem tylko jak bardzo ale to bardzo obciążasz SSD, przy normalnym użytku w laptopie zwykle nie zauważysz różnicy (jak kontroler będzie zbyt gorący to zbije zegary, więc nic mu nie zrobisz). 

Jak szukasz alternatyw, to jak już coś to SM961, ale z Plextor PX-256M8PeGN nie powinno być większych problemów. 
  • 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: NVMe, HP Pavilion Pover, Patriot Hellfire, Samsung 960 EVO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych