Skocz do zawartości

Modyfikacja stanowiska - LED za monitorem. Wybór rozwiązania + ew koszta.


Recommended Posts

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł związany z modernizacją stanowiska. Ledy za monitorem. Oglądając wczoraj materiały na YouTube nabrałem chęć. W tej chwili ledy mam wokół biurka i jest dobrze aczkolwiek może być jeszcze lepiej.

Pomysły są takie :
Albo kupić znowu zwykłą taśme SMD 5050 ok 2-3 m, tak by starczyło wokół monitora z tyłu. Do tego mocniejszy zasilacz i kabelek i podłączyć to do dotychczasowego rozwiązania czyli do sterownika/odbiornika, gdyż jest taka możliwość, tylko musiałbym poprostu dokupić mocniejszy zasilacz, gdyż dotychczasowy był kupiony z myslą o ledach pod biurkiem ( 4 metry led ), więc przy zastosowaniu dodatkowych 2 metrów led będzie konieczność dokupienia( wymiany ) zasilacza.

Drugim rozwiązaniem jest kupno taśmy LED-USB - czyli zasilanie z USB monitora, mam nadzieje że da rade, minus takiego rozwiązanie to osobne ustawienia kolorów dla biurka i osobne dla monitora.

Trzecim i chyba najdroższym a także najtrudniejszym rozwiązaniem jest Ambilight Adruino - czyli ledy które zmieniają kolor wedle zaprogramowanej sceny obrazu na monitorze. Tylko jest to pewnie drogie rozwiązanie oraz dość trudne do programowania.

Jak macie u Siebie zrobioną poświate led przy monitorze?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DbKnVBCY1d4

 

https://www.youtube.com/watch?v=pcpQZ3Lsvek

 


Hmmmm AMBIBOX

Muszę przemysleć, bo jednak swoje to kosztuje.  
Więc tak 1 - Ambibox ok 250zł ( mam nadzieje ze cały komplet i nic dodatkowo nie trzeba ). 2 - Zwykła taśma LED RGB SMD 5050, kupuję tylko taśme 2-3m, podłączam do tego co już mam, koszt ok 50zł ( minus taki że będzie cały czas jednym kolorem ustawionym świeciło, czyli i biurko i monitor ). 3 - Taśma LED RGB- USB koszt ok 40-50 zł ( plus tego rozwiązania to to że inny kolor będzie biurka inny poświata monitora, co może się fajnie komponować jako całość ). Kusi zaszaleć ale jednak chlip z powodu tego ze nie jestem zbyt majętny to może bolec taki wydatek w przypadku AmbiBoxa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć lepsze światło z led 5050 musisz przeliczyć ile VAT będzie i do tego czy będzie jeden kontroler czy 2 ja naprzyklad mam 2 kontrolery led w biurku za biurkiem i monitorem dokładnie led 5050 5m i do tego zasilacz montażowy 120w i spokojne wystarczy koszt takiego zasilacza to 40zl i w dodatku jest jeszcze zapas energi a led programowalne raczej nie jest opłacalne

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć lepsze światło z led 5050 musisz przeliczyć ile VAT będzie i do tego czy będzie jeden kontroler czy 2 ja naprzyklad mam 2 kontrolery led w biurku za biurkiem i monitorem dokładnie led 5050 5m i do tego zasilacz montażowy 120w i spokojne wystarczy koszt takiego zasilacza to 40zl i w dodatku jest jeszcze zapas energi a led programowalne raczej nie jest opłacalne

 

VAT? Podatek VAT ? :D

O zapas mocy sie już nie martwie.

 

Więc tak :

1. Kupiłem narazie zwykłą taśme led SMD 5050 3 metry ( z tego pójdzie jakie 1.5m )

2. Kupiłem też mocniejszy zasilacz 150W, podłącze na miejsce tamtego mniejszego.

3. Zamówiłem z allegro dodatkowo sterownik i złączke.

    http://allegro.pl/sterownik-kontroler-do-tasma-led-rgb-pilot-ir44-i6780427468.html?fromVariant=6701760148

    http://allegro.pl/zlaczka-dc-meska-z-pzewodem-2-1-mm-do-tasma-led-i6766006838.html

    Jeden koniec podłącze poprzez złączke DC to zasilacza, a drugi koniec sterownika-kontrolera do taśmy.

    W teorii dzięki temu powinienem mieć możliwość ustawiania kolorów osobno dla biurka i osobno dla 

    monitora.

4. Dlaczego narazie taśma a nie od razu np Lightpack Ambibox albo taśme LED-USB?

    Dlatego że w przypadku LED-USB dowiedziałem się że może za słabo świecić.

    A w przypadku Lightpacka nie chciałem narazie szaleć z kasą nie wiedząc czy bedzie odpowiedni efekt

    świetlny, w końcu monitor  

    mam w rogu a nie tak jak na prawie wszystkich filmach na Youtube.

5. Dopiero jeśli to zda egzamin i będę chciał jednak Lightpackiem się pobawić to wtedy ew rozważe :D  Ale to

    zależeć będzie jak się rozprowadzi światło.

Edytowane przez airborne82
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...