Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

tak jak w temacie poszukuje karty w cenie około 300 zł wspierającej DD live i DTS Connect, obecnie wybór padł na sound blaster Z ponieważ znalazłem wypowiedzi użytkowników na temat niskich opóźnień dla wspomnianego kodowania. Szkoda że karta wydana w 2012 (6 letnia technologia).

 

Karta do gier, filmów oraz muzyki - poprzez głośniki (prawie w ogóle nie korzystam ze słuchawek) i dlatego chodzi mi głownie o przesyłanie sygnału 6 kanałowego po toslink do Yamahy RX-V459 (głośniki się zmieniają):

 

Wzmacniacz obsługuje :

Dolby Digital/Dolby Digital EX decoder
DTS/DTS-ES Matrix 6.1, Discrete 6.1, DTS Neo:6,
DTS 96/24 decoder
Dolby Pro Logic/Dolby Pro Logic II/
Dolby Pro Logic IIx decode

 

Wgrywanie nie oficjalnych sterowników do wbudowanego realteka aby aktywować DDL i DTS connect marnie wyszło ponieważ Windows musiał pracować w test mode. Pojawiały się też urwania i w końcu DDL po pewnym czasie zniknęło. Dlatego pozostało do wyboru wymienić na Yamahe 483 i puścić po HDMI 1,6k zł (bardzo drogie rozwiązanie) albo kupić kartę posiadającą DDL. Miałem jeszcze Audigy 4(gdzieś ponad 10 lat użytkowana) ale ta po analogu nie jest w stanie obsłużyć zarządzania basami pod Windows 10 dodatkowo nie wspiera DDL - przynajmniej tak sądzi US support Creativea.

 

Obecnie patrzyłem na:

Aim Sc808 - podobno ma jakieś swoje własne kodowania ale nie od dolby, cieżko stwierdzić czy będzie kompatybilna ze wzmacniaczem ale raczej nie, awaryjna.

Xonar DG - z tego co znalazłem brak DDL obsługuje tylko pcm 2.0 (i standardowo DD, DTS dla filmow) 

Xonar D1 - ludzie którzy ją wymienili na SB Z są zadowoleni.  brak toslink

Xonar DX/XD - brak toslink niby DDL posiada ale podobno xonary maja opoznienia na kodowaniu do DD

Audiotrak Maya U5 - brak DDL

 

 

Zastanawia mnie również czy przypadkiem nowe karty nie będą miały lepszego DAC niż yamaha i warto będzie podłączyć po analogu i wzmacniacz w tryb multi chanel czyli tylko wzmacnianie dźwięku dostarczonego przez kartę. Podejrzewam iż Aim Sc808 byłby wtedy najlepszym wyborem.

Szukam jakiegoś optymalnego rozwiązania, ktoś testował jak to teraz jest z jakością dźwięku przetwarzanego przez karte vs przetwarzanego przez starszy wzmacniacz?

 

 

 

 

Edytowane przez coulmoe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...