Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza


Recommended Posts

Witam 

Zmieniłem płytę główną (asus m5a97) wraz z pamięcią ram ponieważ stara płyta padła (asus m2n-e)

Problem polega w tym, że na początku mogę wejść do biosu a po minucie mam czarny ekran, speaker nie wydaje dźwięków i tylko słychać w podzespołach jakby co chwila coś się ładowało 

Raz miałem tak że było dużo krótkich dźwięków speakera po czym znowu się restarował

Innym razem przyspieszył któryś wentylator na max obroty 

Restartowałem bios, testowałem ram w każdym slocie i dalej nic, bez odłączonych dysków itd także ten sam problem, chłodzenie dobrze przylega do procesora i nijak nie odstaje 

Specyfikacja:

Asus M5A97

AMD Athlon II X3 460 

GoodRam GR1333D364l9/4g (jest na liście obsługiwanych przez płytę) 

Evga GTX 580  

Tagan TG600-U33II

 

Proszę o pomoc bo na prawdę nie wiem już co mam robić z tym komputerem...

Link to post
Share on other sites

 

 

dużo krótkich dźwięków speakera
Ważne ile było tych piknięć bo to kieruje do konkretnego problemu. Do sprawdzenia uruchom PC bez pamięci RAM. Sprawna płyta gł powinna zakomunikować powtarzającymi się długimi piknięciami.

 

początku mogę wejść do biosu a po minucie mam czarny ekran
Tu problem prawdopodobnie leży po stronie procesora. Wymontuj CPU i sprawdź czy wszystkie piny na procesorze są proste, a gniazdo procesora jest czyste i nie ma jakichś przebarwień. Do sprawdzenia poprawność podłączenie wszystkich wtyczek do płyty gł. (odłącz i włącz ponownie).  
Link to post
Share on other sites

Niestety w dalszym ciągu jest to samo... 

Po uruchomieniu bez RAM-u tak jak wspomniałeś płyta powtarza właśnie długie pinkięcia

Na CPU wszystkie piny są proste, socket także wygląda w porządku 

Dla testów zostawiłem tylko płytę, procesor z chłodzeniem, grafikę a do płyty podłączyłem tylko przycisk power, reszta złącz obudowy jest odłączona 

Link to post
Share on other sites

2 razy zdarzyło się że miały miejsca właśnie te krótkie sygnały... 

Z ciekawości - jest możliwe że powoduje to zasilacz np przez złe napięcia na sekcje zasilającą procesor lub gdzieś indziej? 

Niestety nie mam pewności czy jest on sprawny, z możliwością przetestowania niestety też nieciekawie ale może bym coś wykombinował, gorzej z procesorem 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...