Skocz do zawartości

Monitor 27", budżet 900 PLN


Recommended Posts

Cześć,

od jakiś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego monitora. Najpierw chciałem kupić monitor 24” i moimi typami były Dell U2412M (850 PLN) oraz LG 24MP59G-P (600 PLN). Jednak ostatnio byłem w markecie i spodobała mi się wielkość 27”, więc trochę pogrzebałem i wyszukałem takie opcje jak iiyama XB2783HSU (1000PLN propozycja z „Chcę za/chcę do”), BenQ EW2775ZH (780 PLN) oraz LG 27MP59G-P (900 PLN).

 

Wiem, że te monitory to każdy z innej parafii, tyle, że nie wiem czy wydając 1000 na iiyame to nie „przepłacę” i np. taki Benq będzie wystarczający. Naczytałem się o tych matrycach, czasach reakcji itp i dalej nie wiem, który wybrać.

 

Sporo czasu spędzam przy Wordzie, PowerPoincie czy internecie. Gram w takie gry jak HoTS, Lineage 2 czy Hearthstone, więc jakiś pro-gamer ze mnie nie jest. Chciałbym też PS3 podłączyć do monitora, także 2xHDMI jest wskazane, ewentualnie HDMI i D-Sub. Odległość do monitora będzie wynosić 70-75cm. FullHD na 27” mi nie przeszkadza. Dobrze, jakby miał w miarę dobre kąty widzenia, żeby z łóżka można było film oglądnąć.

 

Liczę na Wasza pomoc. Sprowadzenie na ziemię też wskazane, czy nie wymagam za dużo przy podanym budżecie.

 

Na monitor mogę przeznaczyć około 900 PLN (wiadome, im mniej tym lepiej, ale jak będzie warto to dołożę z 10-15%).

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez max146
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do tych zastosowań które podałeś powinieneś szukać monitora z matrycą IPS. Polecam della u2417h, niedawno kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Potrzebowałem ekranu, który nie będzie bardzo męczył oczu i który ma dobre kolory. Skoro masz do wydania 900zł, powinieneś szukać czegoś dobrego za 900 i nie schodzić do 600, bo różnica w jakości będzie spora. 

Link to post
Share on other sites

Od pol roku użytkuje BENQ VZ2770H i sie sprawuje rewelacyjnie (głównie Internet, filmy, seriale, cs:s i wiesiek1 sporadycznie). Brat od kilku miesięcy ma iiyama 27" tylko bez pilota ok. 900zl zapłacił i też jest bardzo zadowolony z wyboru. Matryca amva w obu przypadkach, kąty widzenia i kolory super.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...