Skocz do zawartości

Spadki FPS, niewyrabiający komputer


Recommended Posts

Cześć,

 

Po 5 latach naprawdę niezawodnej pracy mojego komputera nastąpiła przykra chwila. W dniu wczorajszym zainstalowałem Assasin Creed: Origins. Zadowolony ustawiłem parametry na high i jakież moje było zaskoczenie, gdy po wejściu do gry - był po prostu pokaz slajdów.

Płynna gra przy 30-40fpsach odbywa się tylko przy minimalnych ustawieniach.

Mam trochę budżetu - ok. 1000zł i chciałbym jakoś to dobrze zainwestować.

Mój sprzęt:

PŁYTA: Gigabyte GA-B85M-D3H

RAM: Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 
GRAFIKA: Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit
ZASILACZ: Thermaltake Smart SE 530W
PROCESOR: Intel Core i5-4440, 3.1GHz, 6MB
HDD: 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 
SSD: 240GB Iridium PRO
 
Co sądzicie? Lepiej wymienić samą kartę (podejrzewam, że to ona tu nie daje rady), czy może pozbyć się kompa, uzbierać jeszcze trochę i kupić całkowicie nowy sprzęt?
 
Wielkie dzięki za ewentualne rady.
 
Pozdrawiam
Tavano
Edytowane przez Tavano
Link to post
Share on other sites

Karta do wymiany,760 sprzedasz za okolice 350-400 zł budżet masz na 1060 6gb na gwarancji . Jaką masz płytę główną bo w zestawie bym wymienił na i5k, nieduża dopłata do procesora, a na pewno będzie lepiej. Na nowy komp to trochę mało aby było lepiej.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Karta do wymiany,760 sprzedasz za okolice 350-400 zł budżet masz na 1060 6gb na gwarancji . Jaką masz płytę główną bo w zestawie bym wymienił na i5k, nieduża dopłata do procesora, a na pewno będzie lepiej. Na nowy komp to trochę mało aby było lepiej.

 

nie zauważyłem braku płyty, już zaktualizowałem post:

płyta: Gigabyte GA-B85M-D3H.

 

 

Zainstaluj msi afterburner, aktywuj panel OSD sprawdź czego brakuje. Najprawdopodobniej karta graficzna nie domaga.

oke, dzisiaj wieczorem wstawie zrzut z MSI.

 

 

Czyli żadne ramy, procki, zasilacze - jak sądziłem - karta graficzna?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tavano
Link to post
Share on other sites

Bardziej karta niż procek , ale poczekamy na zrzut . Do nowej karty znów procek może być za cienki i przydało by się i jego wymienić . Do twojej płyty to raczej i7 , ale dopłata po sprzedaży starego to około 400 zł  Tanie nie są niestety .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardziej karta niż procek , ale poczekamy na zrzut . Do nowej karty znów procek może być za cienki i przydało by się i jego wymienić . Do twojej płyty to raczej i7 , ale dopłata po sprzedaży starego to około 400 zł  Tanie nie są niestety .

 

Wczoraj nie miałem zbyt dużo czasu po pracy, ale zastosowałem kilka rad z tego forum, które wyczytałem:

- zaktualizowałem sterowniki do gtxa

- usunąłem nvidia geforce expierience

- ustawiłem limit klatek na 30

 

i o dziwo gra chodzi płynnie w tych 30 fpsach, pozwoliłem sobie nawet podnieść delikatnie detale postaci, terenu, zostawiłem te najbardziej wymagające jak woda, cienie na niskich i poza jakimiś drobnymi dropami w większej miejscowości lub jak się "dużo dzieje" - jest stabilnie.

 

Nie ukrywam, że mój komputer zderzył się z rzeczywistością, jego koniec zapewne przyjdzie rychle patrząc że coraz trudniej sobie radzi z nowymi tytułami. Masz chyba racje - nie ma co wymieniać samej karty.

 

Jeszcze jakieś porady jak zoptymalizować ten sprzęt co mam?

 

@edit: zrzut tak czy tak wstawię zapewne już dzisiaj - poproszę o ewentualne porady.

Edytowane przez Tavano
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz podkręcić gtx 760. Wzrost klatek nawet ponad 20%. W biosie możesz ustawić tryb na Max wydajność lub coś co się podobnie nazywa, jak jest taka możliwość.Sprawdź też pamięć ram czy działa z pełną szybkością.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@jakub1t

 

Z podkręcaniem sprzętu się wstrzymuje ze względu na moje chłodzenie - podejrzewam, że nie wyrobiłoby już na czymś więcej.

 

A co myślisz o wymianie karty graficznej na taką?
https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-ti-twinx2-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-d-box-n105t-1ddv-m5cm-1078742/

Czy to rozwiązałoby problem i te nowsze tytuły ruszyły by na high przy tych 30-40fpsach?

Link to post
Share on other sites

@jakub1t

 

Z podkręcaniem sprzętu się wstrzymuje ze względu na moje chłodzenie - podejrzewam, że nie wyrobiłoby już na czymś więcej.

 

A co myślisz o wymianie karty graficznej na taką?

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-ti-twinx2-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-d-box-n105t-1ddv-m5cm-1078742/

 

Czy to rozwiązałoby problem i te nowsze tytuły ruszyły by na high przy tych 30-40fpsach?

No, z pewnością tak. Ale raczej nie dostaneisz jej za 699zł tylko za 1000zł bo jest niedostępna czyli cena jeszcze nie zmieniona :)

Ja bym polecał raczej

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=49973

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@jakub1t

 

Z podkręcaniem sprzętu się wstrzymuje ze względu na moje chłodzenie - podejrzewam, że nie wyrobiłoby już na czymś więcej.

 

A co myślisz o wymianie karty graficznej na taką?

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-ti-twinx2-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-d-box-n105t-1ddv-m5cm-1078742/

 

Czy to rozwiązałoby problem i te nowsze tytuły ruszyły by na high przy tych 30-40fpsach?

 

Ja mówię o podkręceniu karty graficznej , chłodzenia tam się nie zmienia (ale oczywiście da się ), co najwyżej może głośniej działać w zależności od wersji . Procesora nie podkręcisz tak czy inaczej . ewentualnie bios będzie starał się utrzymywać tryb turbo jak go ustawisz w wyższej wydajności . 1050ti jest oczywiście lepszą kartą i możesz śmiało sobie kupić zyskując około 50% wydajności w zależności od gry . 

jak chcesz używkę to tu masz w dobrej cenie . Trochę krótka gwarancja , ale i tak możesz nie zdążyć (740 kup teraz) . http://allegro.pl/gtx-970-g1-gaming-4gb-gwarancja-30-miech-i7198028276.html

 

Karta o wydajności podobnej do 1060 , więc sporo szybsza od 1050ti .

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niema sensu się pchać w stara 970 to już jest na rynku 3,5 roku dla sprzętu to jest wieczność :) Lepiej już iść w 1050Ti a co do procka to możesz go sprzedać i dołożyć do i7 jak pisali wyżej koledzy. Przy budżecie 1000zł może udało by się kupić nową 1050Ti i wymienić procka. Na pewno by się udało przy używanej grafice.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niema sensu się pchać w stara 970 to już jest na rynku 3,5 roku dla sprzętu to jest wieczność :) Lepiej już iść w 1050Ti a co do procka to możesz go sprzedać i dołożyć do i7 jak pisali wyżej koledzy. Przy budżecie 1000zł może udało by się kupić nową 1050Ti i wymienić procka. Na pewno by się udało przy używanej grafice.

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, ale cena była atrakcyjna jak na dzisiejsze czasy, bo za tyle to 960 chodzą. Ryzyko zepsucia jest ale i wydajność sporo lepsza .Co kto potrzebuje.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...