Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z rozciąganiem ekranu, karta graficzna źle wykrywa złącze

gtx rozciąganie skalowanie sterowniki vga hdmi monitor ekran błąd nvidia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 patio14_pl

patio14_pl
  • Amator

• 37 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • 3DMark 06:CB R15 - 400 pkt

Napisano 19 luty 2018 - 09:51

Witam piszę z bardzo trudnym pytaniem,

Aktualnie posiadam gtx 1050 OC od zotaca, ma on wyjścia HDMI, D-PORT, DVI ale bez wyjścia analogowego)

Monitor który posiadam mam tylko wejście VGA, podpinam go do karty w ten sposób:

Karta > Przejściówka HDMI do VGA ( dokładnie taka - https://www.komputro...BCABEgJ2TvD_BwE ) > kabel VGA do VGA > Monitor

Kiedy odpalę PCta obraz nie rozciąga mi się na cały ekran, ma czarne paski na górzę i na dole, mimo tego że rozdzielczość w sterownikach Nvidia jest taka jak monitora 1440x900, można sobie poradzić z tym problemem odłączając przejściówkę od karty i podłączjąć ją ponowie, wtedy magiczny problem znika i z pcta można korzystać normalne.

Jest to bardzo uciążliwe i liczę na waszą pomoc.

PS- Złącze karty jest sprawne, z tv po HDMI wszystko działa OK

- sterowniki orginalne od Nvidia

- po formacie nie ma poprawy

PS2- Dodam że kiedy windows pracuję i kliknę uruchom ponownie, to windows sie uruchamia ale nie ma obrazu, aby znów był trzeba cały pc wyłączyć a potem włączyć. - proszę o pomoc również z tym problemem (możliwe że jest to jakoś powiązane)

PS3- Podłączając Kompa do Telewizora po HDMI wszystko bardzo ładnie działało, kiedyś na tej przejściówce ( https://image.ceneo....0545690000.jpg)podpinałem raspberry pi do tego samego monitora, obraz też dobrze się skalował

Z informacji do których doszedłem wynika, że kiedy odpalę pc i nie odepnę przejściówki od kompa to karta graficzna odbiera to złącze jako DVI, wtedy jest złe skalowanie, a kiedy ją odepnę i podepnę to w serownikach graficznych zamist DVI piszę HDMI i wszystko ładnie się skaluje.

Da się ustawić tak aby to złącze zawsze było odbierane jako HDMI? wtedy było by po problemie

• 0

CPU: Intel Xeon e5450 3 GHz @3.8 GHz | COOLER: SPC Fera 3 | GPU: Zotac GTX 1050 OC | MOBO: Gigabyte GA-G33M-S2 | RAM: (8 GB) 4x2GB HYNIX 846 MHz | PSU: CHIEFTEC 450 W

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx, rozciąganie, skalowanie, sterowniki, vga, hdmi, monitor, ekran, błąd, nvidia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych