Skocz do zawartości

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable + Vista = problem


Recommended Posts

No więc niedawno stałem się posiadaczem laptopa Dell Inspiron 1525 z Vist Basic. Instalowałem OpenOffice i przy okazji program ten (na 99% to jego sprawka) instaluje coś o nazwie: Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable (może też być wersja 2005 nie pamiętam dokładnie), niestety instaluje to tak "sprytnie", że ładuje się do głównego katalogu na dysku C: co jest nieco irytujące. Więc odinstalowałem to, ściągnąłem najnowszą wersję ze strony MS spróbowałem ponownie i... bez zmian, znów ląduje w głównym katalogu.

 

Czy ktoś miał podobny problem, albo wie co z tym fantem zrobić ?

Ja już nie mam pomysłów - tym bardziej, że jak potem ręcznie (przy pomocy Total Commandera lub Eksploratora) próbuję te pliki (bez odinstalowywania - bo może to pliki instalatora i nie są potrzebne) wywalić to się nie dają, niby usuwa, ale on tak jakby wracają - podejrzewam, że to działa jakiś mechanizm bezpieczeństwa z Visty.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ja też lubie sam decydować co i gdzie ma sie instalować ale są rzeczy które muszą z takich czy innych względów sie instalować na systemowej partycji.

Możesz sie posiłkować rejestrem i tu mały poradnik :

http://www.searchengines.pl/lofiversion ... 00989.html

Ale ostrzegam !!! jeżeli nie masz wprawy w modyfikacji rejestru to może sie skończyć nawet awarią systemu.

 

Ja korzystam z XP i np. "Microsoft Visual C++2005 Redistributable" musi być instalowane na partycji systemowej, podejrzewam że tak samo powinno być w Twoim przypadku.

 

Link to post
Share on other sites

Ok, ja rozumiem, że coś się ładuje do katalogu Windows, albo nawet do Program Files, ale pierwszy raz spotkałem się z ładowaniem do katalogu głównego dysku.

Co więcej instalowałem OpenOffice też na drugim komputerze z Windows XP i tam takich numerów nie wycinał, a jeśli dobrze pamiętam to w dodaj/usuń programy jest zainstalowany, więc wygląda na to, że się zainstalował, ale bardziej normalnie.

Ciekawe jest też to, że ja to odinstalowałem i jak do tej pory nie zauważyłem jakiś problemów z OpenOffice.

Link to post
Share on other sites

@Jacaw

 

Podobnie jest z giercałami, jak instalujesz z płytki to czy chcesz czy nie (choć bywają wyjątki) wpycha sie "DirectX"

Ciekawe jest też to, że ja to odinstalowałem i jak do tej pory nie zauważyłem jakiś problemów z OpenOffice.

Czyli gra :wariat: a pojęcie odinstalowałem to też takie względne, pewnie zostały "dll"-e i dzięki temu nie ma różnicy :D

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...