Skocz do zawartości

Fotel DIABLO V-DYNAMIC


Recommended Posts

Z racji tego że mój stary fotel się rozwala potrzebuję nowego, moją uwagę przykuł ten oto fotel DIABLO V-DYNAMIC (1200zł), wygląda że ma podwieszane siedzisko co by było mocnym plusem, czy ktoś miał styczność z tą firmą, lub tym modelem, jak wygląda regulacja i jej jakość. 

Ewentualnie niżej polecany Sitplus Ergon i DIABLO V-BASIC (też wygląda że ma podwieszane siedzisko, tylko brak jego regulacji przód tył), czy ktoś wie jak tam z regulacją i ogólnie jeśli ktoś posiada to jak wrażenia, czy dobrze trzyma plecy ? 


Ps. mam 180cm i 93-95kg wagi, w obecnym fotelu padł podnośnik  :o


Pps. teraz zobaczyłem że w obu DIABLO nie ma nic napisane, że oparcie się niezależnie odchyla, jest tylko że się odchyla (nie precyzują czy z siedziskiem czy nie) 


Ok dowiedziałem się paru rzeczy, niestety oparcie jest zintegrowane z siedziskiem w obu DIABLOi nie da się go odchylić osobno, a część lędźwiowa w V-DYNAMIC nie ma osobnej regulacji, więc jak coś to V-DYNAMIC odpada, teraz się nad Sitplus Ergon i DIABLO V-BASIC zastanawiam, może znajdę coś jeszcze ciekawego. 

Link to post
Share on other sites

Ja też się rozglądam za fotelem w okolicach 1000zł i byłem zainteresowany tym fotelem ale w takim razie go nie wezmę. Znalazłem jeszcze fotel Ergomax Enjoy ale nie wiem, który będzie najlepszy a potrzebuję dobrego fotela najlepiej z zagłówkiem bo po kilku godzinach siedzenia przy komputerze boli szyja :/

Jak coś znajdziesz to pochwal się :P

Edytowane przez MrVanosh
Link to post
Share on other sites

Ja będę raczej szukał czegoś z siatką na siedzisku, więc może 1, max 2 modele więcej znajdę, szukam usilnie, też czegoś z zagłówkiem szukam, ale pamiętaj że zagłówek nic nie da, jeśli nie ma dużej regulacji góra/dół i przód/tył.


FUOCO NET znalazłem jeszcze taki, zaraz się dopytam jak z regulacją (ale chyba też oparcie łączone z siedziskiem) 


Trochę info odnośnie FUOCO NET
- Oparcie odchyla się oddzielnie w stosunku do siedziska, możliwość zablokowania mechanizmu w 4 pozycjach, możliwość regulacji sprężystości odchylenia oparcia.
- Fotel posiada wysuw siedziska, jest to regulacja do przodu i do tyłu.
- Zagłówek posiada regulowaną wysokość i kąt nachylenia (chyba większość foteli ma taką regulację, nie ma typowo przód / tył, tylko kąt zagłówka do ustalenia) 
- Cena tego modelu katalogowa wynosi 1699-, netto (jest możliwość rabatu ale cena trochę ponad moje zamiary nawet jak się kilka stówek urwie, a bardzo się podobał) :( 


Być może ograniczę swój ideał i nie będę wymagać wysuwanego siedziska i niezależnie odchylanego oparcia, bo coś ceny idą x1.5 i x2 zależnie czy mają jedną czy obie z tych cech. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Update, przyszedł DIABLO V-BASIC i ku mojemu zdziwieniu oparcie jest niezależne, tylko podparcie lędźwiowe jest głupio zrobione, bo twardy plastik nagle się kończy i czuć to, spróbowałem własnej metody na poprawę tego, działa tak sobie. Muszę to trochę inaczej poprawić.

20180306_125245_HDR.jpg

Ogólnie wykonanie świetne, kółka miękkie, otwarte, łatwo się przesuwa i czyści, podstawa na koła metalowa, podłokietniki z pianki więc się nie rozwalą. Oparcie da się podnosić i opuszczać o trochę. Przy składaniu można o tam jakoś 1cm podłokietniki dać szerzej na śrubach, obecnie na najszerszej pozycji są 50cm od siebie (wewnętrzna krawędź), a podłokietnik ma 8.5cm na środku szerokości. 
tylko szkoda że ta część lędźwiowa jest taka no i że siedzisko nie ma większego spadu na końcu, jak w modelu V-DYNAMIC, widać za dopracowany model trzeba dopłacić te 400zł. Może następny raz jak będę kupować to będzie jeszcze. 

Dziwnie się na nim siedzi, jak to na całym fotelu z siatki, nawet 1 cm ma znaczenie w wygodzie, bo siatka się inaczej układa. 
Nigdy nie siedziałem na całym fotelu z siatki, więc trudno mi ocenić wygodę. 


czuć jakby 2 punkty podparcia na plecach, lędźwie i łopatki, nie ma jednolitego podparcia. 


Jak na razie mam niskie uczucia co do wygody, może za kilka tygodni się wypowiem jak się przyzwyczaję do siatki. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Jak wrażenia z użytkowania fotela po czasie? Mam problemy z dolną częścią kręgosłupa. Siedząc na moim już wysłużonym krześle boli mnie odcinek lędźwiowy już po godzinie siedzenia, tak że czasem nie mogę wstać. Poduszką lędźwiowa trochę pomaga. Szukam jakiegoś zdrowego, ergonomicznego fotela do kwoty max 1000 zł.

Edytowane przez kola01
Link to post
Share on other sites

przyzwyczaiłem się, nic mnie już nie boli, nawet wygodnie się siedzi. tylko podparcie lędźwi jest wykonane dość prymitywnie (i jest wąskie), jak masz problemy, to raczej coś z większa regulacją odcinka lędźwiowego kup, bo tu co najwyżej całe oparcie można tylko podnieść, a ja mając 180cm mam je na najniższym. 


+ mój jest trochę zmodyfikowany na upały, sprawdza się super :D 
No ale jak masz problemy z lędźwiami, to na serio lepiej kupić coś z regulacją, bo podparcie jest solidne, ale tylko na kilku centymetrach, z bardzo małą regulacją (całe oparcie) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...