Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

tydzień temu dokonałem zakupu laptopa Lenovo legion y520, w wolnej chwili zacząłem robić testy. Poza obniżonym taktowaniem procesora mimo niewysokich temperatur nie miałbym nic do zarzucenia. Moją wątpliwość wzbudza jedynie dysk ssd, który jest dla mnie nie do sklasyfikowania i ma niemałe temperatury. I tutaj prośba o pomoc. Szukałem w internetach info na jego temat, ale nic a nic. Więc moje pytanie brzmi co to za dysk i jakie są opinie na ten temat - lensn20256gmsp34meat2ta

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites

odpal SSD-Z i zobacz czy coś powie, jak nic, to wyjmij SSD (o ile nie masz plomb gwarancyjnych) i zobacz czy uda ci się odczytać kody na komponentach (kontrolerze, DDR o ile jest i NAND, może wymagać ściągnięcia naklejki, co może naruszyć gwarancje)

Link to post
Share on other sites

5327°C  :rotfl:  no trochę wysokie, ty nie zwlekaj tylko buduj reaktor wokół tego, a tak na poważnienie, to po wynikach z AS SSD to jakieś TLC na NVMe i to dość słabe, bo ma czasy dostępu gorsze od dobrych SSD na SATA, choć ma dobre transfery sekwencyjne, pewnie jakiś bufor pseudoSLC. 

Bez rozwalenia plomb nic ci więcej nie powiem (a nawet jak rozwalisz to jest szansa że lenovo na złość zamazało kody lub zrobiło rebrand części tego SSD, często spotykane na rynku OEM praktyki  )

Link to post
Share on other sites

na pewno nie autorski, co najwyżej rebrand, mogę poszukać bo te dziury w PCB i złącza na spodzie są dość dziwne (może znajdę odpowiednik w internecie, choć nie kojarzę takiego PCB).

Tu widzę tylko że ma on klucz M, a resztę to już wiemy, czyli 256GB,  NVMe (prawdopodobnie TLC), bez OP i prawdopodobnie z buforem pseudoSLC, na 32Gb/s magistrali. 

Sprubuję jutro coś więcej poszukać, bo tak naprawdę numery co są wybite na kontrolerze + kościach NAND pod tą nakleja by mi więcej powiedziały, o ile nie są zamazane, lub zmienione (ale pisze że ściągać nie wolno )  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli ogólnie oceniasz ten dysk jako element słabej jakości?
  trudno mi wnioskować po paru benchmarkach, te prędkości sekwencyjne mnie dość niepokoją względem reszty.

 

i udało Ci się znaleźć jakieś info na temat tego dysku?
Na razie nie, a ty coś znalazłeś ? 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...