Skocz do zawartości

Ścinki w grach (spadki FPSów)


Recommended Posts

Hej! Zacznę od krótkiego wstępu. Pół roku temu udało mi się wreszcie odłożyć pokaźną sumę na złożenie fajne sprzętu do grania. Specyfikację podaję niżej. Myślałem, że to w zupełności wystarczy by grać w takie gry jak np. GTA 5 na full detalach na stabilnych 60FPS. Nic bardziej mylnego. Są miejsca w grze, najczęściej takie z dużą ilością roślinności gdzie mam spadki FPSów do 40.

 

Podobnie sytuacja ma się np. z Kingdom Come Deliverance, tylko tutaj raczej w miastach pośród ludzi.

 

Mój sprzęt to:

PROCESOR:

Intel Core i7-7700K, Quad Core,
4.20GHz, 8MB, LGA1151, 14nm,
95W, VGA, TRAY/OEM

 

PŁYTA GŁÓWNA:

ASUS Z170 PRO GAMING/AURA,
Z170, DualDDR4-2133, SATA3,
M.2, HDMI, DVI, DP, ATX

 

RAM:

Kingston HyperX FURY 2x16GB
2133MHz DDR4 CL14 DIMM,
czarna

 

DYSK SSD na którym stoi system i są instalowane gry:

Dysk SSD Samsung 850 EVO,
2.5", 1TB, SATA/600, 540/520
MB/s

 

KARTA GRAFICZNA:

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti
AMP Extreme Core Edition, 11GB
GDDR5X

 

Obudowa, zasilacz i chłodzenie procka:

Cooler Master obudowa
komputerowa HAF 912 Advanced
czarna ( bez zasilacza )
RBUCInput350

 

Corsair zasilacz RMx Series
RM750x 750W, 80 PLUS Gold,
modularny, 135mm
RCaseSupportedPowerUnitFormats

 

be quiet! CPU cooler Dark Rock
PRO 3 775/1150/1155/1156
/1366/2011/754/939/940

 

 

Jest to mega frustrujące, kiedy inni gracze o naprawdę wolniejszych komputerach mówią, że nie mają żadnych problemów z tymi grami. Czy ktoś może wyjaśnić gdzie może leżeć problem?

 

Link to post
Share on other sites

No powiem szczerze że z taką konfiguracją takie GTA V i inne najnowsze gry  powinny być zmielone i wyplute.Ponad 100 FPS  nie schodzi.Te problemy masz od samego początku czy pojawiły się później? Może zainstalowała ci się jakaś koparka kryptowaluty?U siebie miałem taki przypadek.Zauważyłem pewnego pięknego dnia że karta działa dosyć głośno i oczywiście w spoczynku (pulpit) obciążona była w 100%.Jednak u mnie było z tym dobrze że po włączeniu jakiejkolwiek gry koparka wyłączała się i priorytetem była gra.Udało mi się to wywalić dzięki pomocy na tym forum.Sprawdź jak masz obciążony procesor i kartę graficzną w spoczynku i w stresie.Napisz jeszcze jaki masz monitor.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

A tutaj jeszcze obciążenie karty graficznej na ULTRA w Kingdom Come Deliverance:

i nie wygląda na to, aby karta graficzna się dławiła

 

T1RYF6j.png


Zrób aktualizację bios i sterowników(driver easy, driver booster). System pewnie Windows 10 skorzystaj z tej porady https://winaero.com/blog/set-split-threshold-svchost-windows-10/

 

Wiesz co... ja gadam po francusku, angielskiego nie znam na tyle dobrze, aby ogarnąć to co tam jest napisane w tym całym winareo,

gdybyś mógł mi podpowiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj Winaero Tweaker odpal program w belkę "Search for tweak" wpisz svchost po prawej stronie okna pojawi się opcja ustawień Svchost "Split Threshold for Svchost" wybierz ją. Domyślna wartość tego parametru to 3670016(wpisz gdyby była inna) i naciśnij Set Above RAM. Potem na dole programu wybierz Reboot. Zmniejsza to liczbę procesów svchost.exe i System pracuje lepiej. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Witam , jeżeli masz możliwość podmień ramy z większym taktowaniem ( 3000MHz ) zyskasz średnio w niektórych grach +30 fps

Tu akurat wiedzmin 3

A gdybym załóżmy dorzucił dwie kości po 8GB z taktowaniem 3600 i pozostawił te swoje 16 z tym niższym?

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta obsłuży pamięci 3466 (OC)

Zrób jak radził ci @gepardmak zobacz czy jest poprawa

A gdybym załóżmy dorzucił dwie kości po 8GB z taktowaniem 3xxx i pozostawił te swoje 16 z tym niższym?

powinno działać bez problemu z tym że wszystkie będą pracowały z częstotliwością tych wolniejszych ( jeżeli się mylę , poprawcie mnie ) wiec lepiej będzie sprzedać obecne kości i kupić coś szybszego

 

Edytowane przez robertol2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...