Skocz do zawartości

O tym jak Microsoft utrudnia instalację Windowsa


Recommended Posts

Pierwsza sprawa to znany problem z typem partycji czyli komunikat, że nie można zainstalować systemu, ponieważ partycja jest MBR lub GPT. W tym przypadku na 100% zwykły użytkownik sobie nie poradzi, ponieważ w tej sytuacji musiałby uruchomić konsolę i wpisać kilka komend i do tego, jeśli na dysku ma więcej partycji lub jakieś dane, to je straci. Zastanawia mnie jak dużym problemem dla MS było by dodanie prostej opcji "Czy chcesz przekonwertować partycję na GPT?" Dodam, że zwykłe programy do zarządzania dyskami wykonują taką operację z kilka sekund, bez utraty danych.

 

Druga sprawa to powszechna rzecz w MS czyli zamiast napisać konkretnie jaki pojawił się błąd czy problem, to dostajemy np. komunikat "Nie jesteśmy w stanie utworzyć nowej partycji, ani jej sformatować". Skoro pojawił się taki błąd, to znaczy, że instalator "wie" dlaczego nie może kontynuować instalacji i czy nie prościej było by napisać "Dyski zawierają zbyt dużą ilość partycji...".

 

Tyle narzekania na dziś, ale z tematem MS jeszcze wrócę ;) 

Link to post
Share on other sites

Odpal Windows Live zgraj dane na zewnętrzny i po sprawie. Dysków ponad 2 TB trzeba w standardzie ustawiać na GPT bo nie będą trybić do końca więc tak jak kolega piszę to nie wina MS. Tak to jest jak Lud bierze się za coś czego nie umie lub nie rozumie.

Link to post
Share on other sites
Odpal Windows Live

 

Tylko trzeba tego Live i ten zewnętrzny mieć. Jeśli ma się dostęp do Windowsa to sprawa jest prosta, bo można sobie przekonwertować jakimś programem. Gorzej, jeśli Windows nie jest zainstalowany, np. tak jak było u mnie i co mam zrobić? Latać po sąsiadach o 2 w nocy płytki nagrywać? :) Wiem, że to nie wina MS, ale ich wina, że nie dają odpowiednich narzędzi, żeby zwykły Kowalski mógł sobie z tym poradzić.

Edytowane przez Kalasanty_79
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...