Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ! 

 

Chciałem się was zapytać czy mój zasilacz o mocy 400W od Thermaltake'a (dokładnego modelu nie podam ponieważ, musiałbym go wykręcić i sprawdzić) wystarczy do karty graficznej R9 270x którą zamierzam kupić do mojego budżetowego komputera do gier którego specyfikacje macie poniżej   :)

 

 

Procesor - Pentium G4560 + Na razie jadę na integrze Intel HD graphics 610 
Płyta Główna - Gigabyte H110M-DS2

Ram - 4gb GoodRam Play 2133 MHz      za niedługo dokupię kolejną kostkę 4gb 

Zasilacz - Thermaltake 400W     Posiada 2x 6pin 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem na temat zasilaczy może być to niestabilne połączenie (komputer może się restartować). R9 270x w wersjach autorskich potrafi szczytowo pożreć do ~220W. Twój zasilacz może dostarczyć 180W na linie. W takim przypadku OCP (zabezpieczenie w zasilaczu) powinno odciąć dopływ prądu.

Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem na temat zasilaczy może być to niestabilne połączenie (komputer może się restartować). R9 270x w wersjach autorskich potrafi szczytowo pożreć do ~220W. Twój zasilacz może dostarczyć 180W na linie. W takim przypadku OCP (zabezpieczenie w zasilaczu) powinno odciąć dopływ prądu.

 

Dzięki za pomoc :) A mógłbyś polecić mi jakiś zasilacz do powiedzmy 150 zł lub delikatnie wykraczając poza ten budżet ? Czy może kupić kartę graficzna a jeżeli komputer będzie się resetował zacząć myśleć o nowym zasilaczu ? Heh przy okazji się nauczyłem czegoś o zasilaczach i przeliczania Amperów na Waty :D 

Link to post
Share on other sites

Długa masz już ten zasilacz? W gruncie rzeczy TT nie jest złą marką, więc z dymem nie powinno nic pójść.

 

Znaczy kompa robił mi znajomy informatyk dzięki czemu wymienił mi stary zasilacz niemarkowy na tego thermaltake'a który jest raczej używany co widać po odbarwieniach ale PC mam od października tamtego roku. Niestety nie wiem kto używał i ile tego TT'ka. Dodam jeszcze że na razie nie będe na nim grał w jakieś wymagające gierki raczej jakiś CS GO ,za ten czas myślę że kupie  sobie nowy zasilacz. W tym momencie mam na oku Corsair VS Series 450W na lini +12V max. moc to 408W a skoro mówisz że R9 270x w szczytowych momentach pobiera ok 220W  to myśle że jest całkiem niezły 

Edytowane przez GuziSoSilly
Link to post
Share on other sites

Co do Twojej obecnej sytuacji obawiam się wariantu, gdzie zasilacz jest w słabym stanie i przeciążenie go nie zakończy się odcięciem prądu, a spaleniem jego i kto wie czego jeszcze. Nie jest to zbyt prawdopodobne dla tego zasilacza i jednostkowego przeciążenia, ale nie jest i niemożliwe.

Co do polecanego zasilacza, to dobrze byłoby, gdyby napisał ktoś będący na bieżąco. Ja muszę odświeżyć wiedzę, ale jeżeli nawet VS nie będzie najlepszy, to nie będzie zły.

Link to post
Share on other sites

@@Tirell, w jaki sposób podłączy pod ten PSU Radeona 270X, który potrzebuje minimum zasilania 2x6PIN?

Ten zasilacz ma tylko jedno złącze zasilania (6+2PIN), poza tym to wersja Gren z dwuletnią gwarancją.

 

Taniej jest https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-pro-450w-p1-450s-x2b9-419031/

5 lat gwarancji i kompletne okablowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...