Skocz do zawartości

Program do odtwarzania 4K TrueHD


Recommended Posts

Witam,

kupiłem jakiś czas temu TV z Philisp PUS7601, podłaczony mam z PC (z sygnaturki Windows 7 Unlimited) kablem HDMI 2.0 jakim programem najlepiej odtwarzać filmy Bluray 4K lub mkv? Używam programu Splash Pro jednak do odtwarzania 1080p jest super - jakość odrazu na wysokim poziomie, jedniak filmy 4k tną się strasznie. Zainstalowałem PotPlayer filmy 4k odtwarza płynnie, ale jakości zdecydowanie odbiega od tych w filmach z splah. kolory wyblakłe, kontrast słaby. Jakieś porady czym najlepiej odtwarzać? Jakieś kodeki?

Link to post
Share on other sites

jedniak filmy 4k tną się strasznie.

 

Procek niedomaga a karta mu w tym nie pomaga (brak wsparcia HEVC). HD7970 na pewno nie ma wspomagania rozdzielczości 4K (HDMI 1,4 i 4K działa w 30Hz) a sam I5 4670 nie może uciągnąć.

https://www.techspot.com/article/1131-hevc-h256-enconding-playback/

http://forum.benchmark.pl/topic/163515-karta-graficzna-do-film%C3%B3w-ultra-hd-3840x2160/

https://hdtvpolska.com/forum/topic/33806-jaka-karta-graficzna-nvidia-do-obs%C5%82ugi-4k-60-hz-po-hdmi-14/

Nie wiem czy jakieś kodeki coś pomogą ale zakup nowej grafy tak i choć by to miała być nawet 1030GT (do tego proca polecam coś znacznie szybszego)

 

Link to post
Share on other sites

GTX 1080 do 4K to chyba jakaś przesada?

U mnie 4K hula na I72600K i GTX 1070 ale to tylko dlatego, że ja nie lubię kompromisów,i czasami tak raz na kwartał przygiercuję w salonie (do gier mam osobnego kompa z nowszym konfigiem). Zresztą nie zauważyłem, żeby przy odtwarzaniu 4K zarówno procesor jak i karta graficzna się pociły.

Odtwarzam na PowerDVD17Ultra i DVDFab Media Player 3 (niestety soft arcsoft Total Media Theatre na win10 w ogóle nie działa a szkoda bo to mój ulubiony soft do filmów, a obiecane przejście za friko z wersji DVDFaba 3 na 5 u mnie nie działa).

Ściągnij ze strony DVDFab triala Media Player 5, ja go próbowałem i jest do 4K OK... myślę, że i u Ciebie zadziała. Splash Pro też mam, ale nie wpadłem na to, żeby sprawdzić jak u mnie działa z 4K.

 Do końca tygodnia jestem nieczasowy, ale w sobotę potestuję.

Link to post
Share on other sites

GTX 1080 do 4K to chyba jakaś przesada?

U mnie 4K hula na I72600K i GTX 1070 ale to tylko dlatego, że ja nie lubię kompromisów,i czasami tak raz na kwartał przygiercuję w salonie (do gier mam osobnego kompa z nowszym konfigiem). Zresztą nie zauważyłem, żeby przy odtwarzaniu 4K zarówno procesor jak i karta graficzna się pociły.

Odtwarzam na PowerDVD17Ultra i DVDFab Media Player 3 (niestety soft arcsoft Total Media Theatre na win10 w ogóle nie działa a szkoda bo to mój ulubiony soft do filmów, a obiecane przejście za friko z wersji DVDFaba 3 na 5 u mnie nie działa).

Ściągnij ze strony DVDFab triala Media Player 5, ja go próbowałem i jest do 4K OK... myślę, że i u Ciebie zadziała. Splash Pro też mam, ale nie wpadłem na to, żeby sprawdzić jak u mnie działa z 4K.

 Do końca tygodnia jestem nieczasowy, ale w sobotę potestuję.

Serdecznie witam.Czy wiesz jak w powerdvd skrócić przerwy pomiędzy utworami audio?

Link to post
Share on other sites

Przejściówką z Displayport z tego co wyczytałem powinieneś uzyskać pełne 4K 60Hz (przez HDMI 1,4 z karty tylko 4K 30Hz) ale to nie zmienia faktu że twoja karta nie wspomaga wielu formatów wideo (np. HEVC).

 

 

GTX 1080 do 4K to chyba jakaś przesada?

Wysoka rozdzielczość daje popalić GPU a nie CPU. Procesor oblicza fizykę obiektów a karta musi wszystko "wykolorować" dlatego karta do 4K musi być mocniejsza niż do FULHD co nie zmienia faktu że cena GTX 1080 to jakiś obłęd.

 

 

U mnie 4K hula na I72600K i GTX 1070 .... Zresztą nie zauważyłem, żeby przy odtwarzaniu 4K zarówno procesor jak i karta graficzna się pociły.

Bo masz GTX 1070 który świetnie wszystko wspomaga.

Edytowane przez Centik
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedzi, spróbuję z tą przejściówką i czekam aż ceny kart spadną.  Vidio daj znać czy odpalisz 4K na splash

 

Pytanie jeszcze po displayport dźwięk również pójdzie TrueHD, DTSy? 

 


Myślicie, że kabel:

https://www.morele.net/kabel-unitek-mini-displayport-hdmi-0-1m-bialy-y-6331-914875/

 

będzie ok?

Czy może jakiś inny?

Edytowane przez Ice_The_Flow
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...