Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny 3000-4500 zł


Recommended Posts

Witam!

 

znajomy polecił mi to forum. Borykam się od dłuższego czasu z faktem jaki komputer złożyć do grafiki 3D (głównie Blender). Sprawa o tyle jest skomplikowana, że jedni polecają procesory do renderowania inni z kolei karty  graficzne, tu sytuacja jeszcze bardziej się rozgałęzia na serie GTX i Quadro. Cała sztuczka z kartami graficznymi to dobra takowalność i technologia CUDA, w możliwie najlepszej wersji.

 

 

 

 Do rzeczy, postanowiłem że skieruję się w kierunku renderowania na procesorze, aczkolwiek jakiś przyzwoity GTX też w zestawie by się przydał.

 

 Płyta główna obsługująca DDR 4, z procesorem mam nadal wątpliwości czy AMD "wielowątkowy" (teoretycznie podejrzewam że dużo wątków poprawi czas renderowania), czy dobrze takowalny Intel 5 lub Intel 7,  Dysk SSD na system i istotniejsze programy (128 Gb powinno być wystarczająco), do tego HDD 1T 7200 obrotów najlepiej. Ram 8 GB min. Karta graficzna jak już wspominałem GTX - np 1050 Ti, zależy mi na tym by obsługiwała display port, i DVI-D z uwagi na jakość wyświetlania przy monitorach graficznych, a także miała ze 4GB pamięci co najmniej DDR5. Zasilacz nie mam pojęcia :D, obudowa raczej wyciszona

 

 

 

Oczywiście powyższe nazwijmy to "wymagania" są moim prywatnym wymysłem, podejrzewam że pewnie nie są nawet trafne. Dlatego chciał bym prosić Was o opinię i propozycje. Głównym przeznaczeniem tego sprzętu ma być Blender, Photoshop, Ilustrator, ale gry także są w planach może nie najnowsze tytuły ale np taki Skyrim na wysokiej jakości grafice, czy też World of Tanks.

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc,

Szymon

Link to post
Share on other sites

1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink1 x Asus GeForce GTX1050Ti Cerberus 4GB DDR5 128bit (1442/7008)1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Play1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v21 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

4612zł
 
6 rdzeni i 12 wątków, 16GB RAM na start z opcją rozbudowy, Fera dla niższych temperatur i lepszej kultury pracy, GTX 1050TI z bdb układem chłodzenia, Iridium Pro pod system i programy, M8PeG na NVMe pod scratch disc i bieżące projekty.
Całość w obudowie z piwnicą i szklanym panelem, do tego PSU na przetwornicy DC-DC z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
 
HDD dorzucisz sobie z czasem.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy mieści się w budżecie?

Trochę więcej jak stówka dopłaty, chyba umiesz liczyć?

 

 

 

Co myślisz na temat Ryzena R7

W?

 

 

Blender, Photoshop, Ilustrator,

 

01100816102l.jpg

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2017-1-1-CPU-Performance-Core-i7-8700K-i5-8600K-i3-8350K-1057/

 

Pod PS'a /Ai 8700K wypada lepiej w Blednerze porównywalnie co 1800X, ale tutaj trzeba popytać czy będzie to dobrze działać bo były z tym kwiatki w postaci wysypujących się renderów, coś tam nie pasowało.

 

Osobiście wolałbym 8700K, to jest najmocniejsze procesor pod Adobe.l

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...