Skocz do zawartości

Pożyczka?


Recommended Posts

Bank robią co mogą żeby zabrać od Ciebie jak najwięcej pieniędzy a są ograniczone doś sporą ilością przepisów, parabanki nie są ograniczone a chcą zabrać Ci jeszcze więcej pieniędzy (a najczęściej parabanki, skoki itp. to poprostu wał)

Link to post
Share on other sites

Banki wcale nie robią wszystko, żeby zabrać jak najwięcej pieniędzy. Mają normalne oprocentowanie, pożyczając 3000zł na rok oddajesz ~3400.

 

Natomiast parabanki mają lichwiarskie oprocentowanie. To parabanki najwięcej reklamują się w TV, bo je na to stać. W takim Provident ta sama pożyczka 3000zł na rok i do spłaty masz ~4800zł.

 

Jeśli lubisz sporo przepłacać, bierz w parabanku.

Link to post
Share on other sites

Nie polecam parabanków...

Mało oglądam TV, ale ostatnio widziałem u takich wyjątkowo korzystną ofertę - reklama w samych superlatywach bla bla bla, a na koniec jak najszybciej wypowiedziane: RRSO 400% (tam dokładniej było chyba ponad 380%)...

Pożyczasz 1000 oddajesz 5000... przy założeniu, że to na rok, a nie wiem na ile tam można to rozłożyć...

 

Ogólnie dla wszystkich, którzy nie są bankiem: bez uszanowanka.

Link to post
Share on other sites

No ok, ale są przecież te pożyczki w parabankach co są darmowe jak oddasz w ciągu miesiąca. Sprawdzam na sowie pożyczkowej i tam faktycznie jest podane to RRSO, ale jak by na miesiąc pożyczyć i oddać to nawet się opłaca. Tak myślę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

No ok, ale są przecież te pożyczki w parabankach co są darmowe jak oddasz w ciągu miesiąca. Sprawdzam na sowie pożyczkowej i tam faktycznie jest podane to RRSO, ale jak by na miesiąc pożyczyć i oddać to nawet się opłaca. Tak myślę

Znam wiele osób co tak myślało. Żadna nie wyszła na tym dobrze. Chcesz być mądrzejszy powodzenia :P

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz brać pożyczkę to znaczy że jesteś dorosły. To z Kolei świadczy o tym, że powinieneś pracować i mieć konto w banku. A to z kolei daje Ci możliwość dobrać sobie kartę kredytową do konta.

 

Skoro to jest tylko zwykła potrzeba nagłej gotówki to znaczy, że nie trzeba jej aż tak dużo i KK powinna być jak znalazł.

 

Tylko pamietaj, karty też się spłaca :D

Link to post
Share on other sites

No ok, ale skoro te firmy pożyczkowe się reklamują to przecież są legalne. Nie chce pożyczać pieniędzy z jakiegoś niepewnego źródła. A z tego co czytam, to firmy pożyczkowe wszystkie warunki udzielania pożyczki spisują na umowie i można ją przeczytać zanim się podpisze. Gdyby coś było nie tak można nie podpisać. A w ogóle to czym się różni pożyczka w banku a chwilówka skoro i tu i tu trzeba ją spłacić? 

Link to post
Share on other sites

Bank działa na określonych zasadach.

Krzaki typu provident - nie działają na określonych zasadach.

 

Ile razy jeszcze koledzy muszą Ci to powtórzyć?

Bierzesz w banku 500 spłacasz 600 w określonym czasie.

To samo w parabanku bierzesz 500 spłacasz 1000... Chyba bardziej obrazkowo sie nie da tego wytłumaczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie określiłeś ile Ci trzeba i na jaki okres czasu

Nie podałeś jakim źródłem dochodu dysponujesz i na podstawie jakiej umowy go generujesz a oczekujesz porad - bez sensu

Pozycz od kolegi / rodziny / z banku - jakie pytanie taka odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Chwilówka to raczej pożyczka którą pożycza się na chwilę i bez zbędnych formalności (w przeciwności do banku) i wiadomo, ze decydując się na taką pożyczkę to trzeba się liczyć z większymi kosztami. Z resztą wszystko jest napisane zarówno w porównywarce jak i potem na umowie. I każdy jest świadomy co podpisuje. Nie rozumiem tego o co tak się denerwujecie. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...