Skocz do zawartości

Ocena gotowego zestawu za 7650 zł


Recommended Posts

Chciałem prosić o ocenę gotowego zestawu za 7650 zł.

Jakie są słabe strony tego zestawu ?

Cel wykorzystania - do grafiki, trochę składania filmów, gry, stream z nagrywaniem.

 

Podzespoły (link do całości parametrów na X-Kom):

 

Procesor Intel Core i7-7700 (4 rdzenie, od 3.60 GHz do 4.20 GHz, 8 MB cache)

Chipset Intel B250

Pamięć RAM 16 GB (DIMM DDR4, 2400 MHz)

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM 64 GB

Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne) 4/3

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1080Ti + Intel HD Graphics 630

Wielkość pamięci karty graficznej 11264 MB GDDR5X (pamięć własna)

Dysk twardy 256 GB SSD SATA III i 1000 GB SATA 7200 obr.

Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer

Dźwięk Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

Łączność LAN 10/100/1000 Mbps

Zasilacz 600 W

Obudowa - Wysokość 502 mm, Szerokość 200 mm, Głębokość 485 mm

 

Mam świadomość, że nie wszystkie opisy są pełne (np zasilacz), ale tak jest na stronie, gdzie dodatkowo w części opisu sugerują inne części, ale bazowałem na tej głównej specyfikacji, którą zacytowałem. O szczegóły pytałbym w sklepie. Jednak za mało się w tym orientuję aby dokładnie zwrócić uwagę na konkretne sprawy.

 

Dlatego dziękuję za ewentualną wszelką ocenę i wskazanie słabości tego zestawu lub czegoś o co warto zapytać lub ewentualnie gdyby się dało zamienić.

Link to post
Share on other sites

Zestaw kompletnie nie oplacalny, za prawie 8k pln procesor 7 generacji 4 rdzenie/8 watkow, bez mozliwosci OC, pamieci 2400mhz,

 

 

Za lekko ponad 8 tysiecy mozna złożyc zestaw :

 

i7 8700k 6 fizycznych rdzeni / 12 watkow z mozliwoscia oc

asrock z370 extreme4 plyta z dobra sekcja zasilacznia + mozwilosc wsadzenia o wiele szybszych pamieci

zasilacz np seasonic focus plus z certyfikatem platynowym + 10 lat gwarancji 650W full modularny

pamieci gskille 3000mhz

+ dyski, obudowa etc

+ GTX 1080ti z esc np taka http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=60209

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdybyś jednak koniecznie uparł się na zakup gotowca to sklep NTT ma stosunkowo fajne zestawy https://sklep.ntt.pl/12-komputery-do-gier#/typ_cpu-intel_core_i7/cpu-i7_8700-i7_8700k/karta_graficzna-geforce_gtx_1080ti_11gb

Co ciekawe pisałem do NTT i dostałem odpowiedź, że zestawy można modyfikować więc jak coś Ci w danym zestawi nie gra to można spokojnie napisać do nich i dać swoją propozycję. Po przeliczeniu prześlą nową wycenę i tyle. Może warto rzucić okiem na te gotowce tym bardziej, że ceny komputerów z 1080 czy 1080Ti wydają się całkiem przyzwoite :)

 

@Pshem - na Twoim miejscu poczekał bym jednak do kwietnia/maja ponieważ mają wyjść odświeżone wersje Ryzenów i Coffee Lake więc jest na co czekać. Do tego Nvidia zapowiedziała, że w kwietniu pojawi się nowa generacja kart graficznych czyli seria 20x0 ;)

Edytowane przez q3sniper
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, jeszcze bardziej mi się rozjaśnia.
 
Słyszałem o nowych kartach graficznych w kwietniu i prawdopodobnie poczekam nawet do maja z tematem.
 
Przejrzałem proponowany sklep i znalazłem coś za ok 8k - TUTAJ
Tutaj jest lepiej, niż w tym co zapodałem wyżej ? >
 
Procesor - Intel® Core™ i7-8700 Processor (do 4.6 GHz)
Płyta główna - MSI Z370 A-PRO (1x PS/2 | 4x USB 3.0  - 1x VGA - 1x DVI-D - 1x DisplayPort - 1x LAN (RJ45) - 2x USB 2.0 - 6x Audio)
Karta graficzna - Palit GeForce® GTX 1080Ti JetStream 11GB (DVI-D - HDMI - 3x DisplayPort)
Pamięć operacyjna - 4x GoodRAM Iridium 8GB DDR4 3000MHz CL16 - czyli 32 GB

Chciałbym kartę graficzną Nvidii, więc zapytam ich o możliwość zamiany i cenę.

 

Jest jeszcze zestaw za ok. 8,5k TUTAJ

Ma kartę graficzną MSI, ale mniej pamięci operacyjnej 16GB

 

Co do kupowania zestawu, czy składania. To jest to dla mnie zasadniczo obojętne, ale sam raczej nie złożę, a nie znam nikogo zaufanego co zrobi to dobrze. Druga sprawa, gdy zliczałem części pojedynczo wychodziły mi ceny wyższe niż coś w podobnymi analogicznymi częściami gotowy zestaw.

 

Na pewno chcę procesor Intela, kartę Nvidia, pamięć i płytę odpowiednio dopasowaną i z możliwością rozbudowy pamięci. No i Windows 10 Home wystarczy. 

Edytowane przez Pshem
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Chciałbym kartę graficzną Nvidii, więc zapytam ich o możliwość zamiany i cenę.
 

 

Ty wiesz, że to jest nVidia? Tylko produkcji Palita czy MSI.

 

Wiesz, w sklepach istnieje możliwość złożenia komputera z części które zakupisz (np http://www.esc.pl albo http://www.morele.net) z kodami za 1zł lub za darmo.

 

Można wybrać lepsze podzespoły przy tym komputerze np SSD. Nie wiem jak wygląda sprawa z zasilaczami bo nie znam się na nich. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ty wiesz, że to jest nVidia? Tylko produkcji Palita czy MSI.

 

Wiesz, w sklepach istnieje możliwość złożenia komputera z części które zakupisz

(...)

 

Nie chcę tego pobocznego tematu rozwijać, ale mam świadomość, że Palita i MSI produkuje w oparciu o technologię Nvidii. Dlatego zależy mi konkretnie na tym producencie. Wiem, że można dyskutować, ale to sprawa na inny temat.

 

Mam też świadomość, ze można złożyć, ale jak składałem z podobnych części w konfiguratorach chociażby Morele, to wychodziły mi ceny wyższe, a i trzeba też odpowiednio dobrać podzespoły i tutaj mniej się orientuję. Dlatego też pytam, bo wskazywanie konkretnych słabości w danych zestawach pomaga mi zrozumieć na co zwracać uwagę.

 

A przy SSD co masz na myśli, że lepsze ? firmę, czy parametry ?

Edytowane przez Pshem
Link to post
Share on other sites

 

 

Cel wykorzystania - do grafiki, trochę składania filmów, gry, stream z nagrywaniem

 

Pod jaki monitor będzie podłączony ten zestaw ? 

Co to za grafika i jakie programy ? 

Obróbka filmów w jakim sofcie, w jakiej rozdzielczości ?

Jakiego rodzaju gry ? 

 

Co jest głównym priorytetem, praca czy gry ?

Link to post
Share on other sites
(...)

Co jest głównym priorytetem, praca czy gry ?

Gry. Praca. Raczej jak już to w tej kolejności.

Aktualnie mam monitor bez szału, jeżeli kupię drugi to nie potrzebuję jakiegoś z wyśrubowanymi parametrami. Ale co konkretnie masz na myśli odnośnie monitora ?

Aktualnie mam graficzne programy darmowe, ale jeżeli będę mógł to z Adobe kupię subskrypcję, grafika wektorowa i rastrowa, tylko 2D nie planuję 3D.

Co do obróbki to aktualnie darmowy HitFilm Expres 2017, dopiero się uczę, rozdzielczość FullHD Jeżeli będę mógł to przejdę na ten z Adobe.

Jakie gry ? A pytasz mnie o gatunki, czy o konkretne tytuły ? Co do gatunków trudno mi powiedzieć, co do konkretnych tytułów to te aktualnie najbardziej wymagające i popularne.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...