Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Dość dawno już kupiłem mikrofon SF 920. tani chiński, miał po prostu działać.(pojemnościowy)

Problem jest taki, że wpinam w 2 różne porty jack i zawsze jest bardzo cichy nawet jak go prawie całuję.

Mam go na 100% w panelu sterowania i gain +0dB, bo jak to zwiększę to mam małe/średnie i duże szumy, których nie chcę. Po włączeniu redukcji szumów brzmi bardzo źle, ale nic dziwnego jak w audacity pokazuje -24 dB szumów na największym wzmocnieniu.

 

Zastanawiam się czy może zwykły port jack nie wystarcza żeby zasilić ten mikrofon. Małe napięcie?

Jest jeszcze "pokrętło" na mikrofonie, ale też mam go na maxa i próbowałem też zmniejszać i różne kombinacje ustawień.

HELP

Link to post
Share on other sites

Panie, chciałeś napędzić pojemnościowy mikrofon podpinając go pod integrę? :D

Pojemnościowe mikrofony, albo za pośrednictwem usb (minimum), albo za pomocą dodatkowego zasilania phantom. Tanie pojemnościówki Chin są fajne jak na swoją cenę, ale niestety trzeba to czymś napędzić ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, ja tu słowa o Phantomie nie widzę: https://www.gearbest.com/speakers/pp_153944.html

Może to elektret?

 

Co więcej jest tam jakiś dziwny zapis:

 

Operation voltage: 1.5V

Standard operation voltage: 1.5V

 

Nawiasem mówiąc zakup interfejsu do takiego mikrofonu nie ma chyba ekonomicznego sensu - lepiej kupić przyzwoity mikrofon USB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Prawie w każdym pojemniku na alie czy innych chińskich portalach nie wspominają o zasilaniu.

@bleck55 w przypadku mikrofonów bm700 i 800 usb dawały tyle, że dało się używać mikrofonu. Na te 15 cm był dźwięk wystarczająco głośny - ale suma sumarum masz rację ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To chyba ze względu na wygodę kupię jakiś krawatowy. BTW użytkowany będzie do komunikacji: Discord itp.

 

pojemnościowy mikrofon, żeby sobie pogadać ze znajomymi na TSie czy tam discordzie to przerost treści nad formą promowany przez pseudo youtuberów, jak sporo nagrywasz to nabiera to sensu bo zawsze możesz się pobawić w bramki szumów itd, ale do gadania czy nawet do streamu wystarczy zwykły krawatowiec, albo jak w moim przypadku modmic (nie nie streamuje :P ), chociaż nie jest to najtańsze rozwiązanie.

Edytowane przez Michaelz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...