Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Od niedawna jestem posiadaczem procesora i7 8700k i moje pytanie odnośnie tego cudeńka jest następujące. Jakie są 'normalne' temperatury dla niego? Przy normalnym użytkowaniu temp. oscyluje w okolicach 30-35 stopni, a podczas grania potrafi wzrosnąć nawet do 60. Jest to wina źle nałożonej pasty termoprzewodzącej  czy może ten procesor pracuje na takich temp.? Z góry dzięki :D

 

A i dodam, że moje chłodzenie to DARK ROCK PRO 3, a pasta Grizzly Kryonaut.

 

Jeszcze jedno :D Jakie mogą być konsekwencje gdy pasta 'wyleje' się poza procesor na płytę główną? Ile jej nałożyć żeby tak się nie stało bo jest wiele poradników i każdy mówi inaczej...

 

Jeszcze raz dzięki ja każdą rade :D

Edytowane przez SeeQeY
Link to post
Share on other sites

Nie skalpowany, z glutem w grach ~60'C to wynik trochę dobry, zależy też jakie masz użycie % procesora w trakcie gry 

 

polecam sobie zrobić test syntetyczny, czyli użycie programu do obciążenia cpu np. IntelBurnTest

 

u mnie przy skalpie + włączone Enchanted Turbo (~4,7GHz) + pamięci 2x8GB 3000MHz = uzyskuję wyniki:

 

USDJzQp.png

Link to post
Share on other sites

A 80 stopni podczas grania to już można coś podejrzewać? 

 

powtarzam, zależy jakie użycie procesora masz w danej grze

 

np(1). przy Watch Dog 2, będziesz miał użycie procesora na poziomie ~90% to wtedy dojdzie do tych 80'C

np(2). przy Overwatch, będziesz miał użycie procesora na poziomie ~40% i osiągnie te 65'C

 

dlatego proponuję Ci zrobić test obciążeniowy IntelBurnTest, (tryb standard) wtedy się dowiesz ile max dobije

 

 

Jak ci temperatury nie pasują, zawsze możesz zlecić usługę skalpa za 60 zł

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja sztuka przy OC ( ponizej ) i obciazeniu 100% podczas testu oscyluje w granicach 65c. Pasta to artic silver 5. Miałam ogromne obawy co do tego procesora, jednak nie jestem zawiedziona. Mysle, ze 60c o ktorym mowisz podczas grania nie jest wcale takim zlym wynikiem i raczej nie powinienes z tego powodu sie zamartwiac ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

4,5Ghz z glutem mam 72 stopnie pod pełnym obciążeniem w grach do 62. Można jeszcze kręcić ale szybciej rosną temperatury niż Ghz

Co do sposobów nakładania pasty to powiem tak ona ma swoją przewodność na bardzo niskim poziomie jeśli porównamy ją do metalu na IHS i chłodzeniu. Ja rozsmarowuję pastę na cały procesor tak cienko jak to tylko możliwe (zużywam 30% tego co na filmie) a i tak wypływa bokami. Pasta ma za zadanie wypełnić mikro szczeliny między twardymi powierzchniami dlatego najlepiej przylutować cooler do rdzenia.

Może autor powinien w biosie ustawić adekwatne napięcie do taktowania standardowe 1,3v przy glucie śmiało zawyża do 80 stopni. Obniżenie napięcia do 1.2-1.24 zmniejszy temperatury o 8-12 stopni

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Tez mam pastę Grizzly Kryonaut. 

Przy normalnym użytkowaniu kilka programów przeglądarek itp temperatura oscyluje w 28-31 stopniach.

Pod obciążeniem OCCT temperatura dochodzi do 78 stopni max, a przez 99% czasu pod obciążeniem pokazuje 70 stopni.

 

 

Podkręcone mam na 4,5 GHZ na 1,28V,   niestety nie mogę dać mniej bo od razu się sypie.

Link to post
Share on other sites

patrze na wasze tempy i zaczynam podejrzewać że albo mam mega słabego proca albo mój H115i jest walnięty ale do rzeczy - zrobiłem testy na podobnych ustawieniach jak na screenach powyżej dokładnie to 4733MHz, 1.33V procek po delidzie, CLP  wyniki takie:

 

max to tempratury podczas LinX, wskazywane z IBT

 

http://rapt0r.pl/pic/4733-1.33V.png

 

co o tym sądzić nie wiem :| chłodzenie zdejmowane, zakładane, sprawdzane - temperatura cieczy 34-38st

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...