Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw komputerowy [około 1500 zł]


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do kupna komputera i poszukuję pomocy u ludzi, którzy posiadają wymaganą wiedzę w tej materii. Zakup planuję w tym tygodniu, a jest to podyktowane pracą, którą muszę wykonać na komputerze w jak najkrótszym terminie.

 

  • Zastosowanie komputera: gry komputerowe, praca biurowa
  • Maksymalna kwota: 1500 zł, może delikatnie wykraczać poza wyznaczony budżet
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: Teraz
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie planuję
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Jeszcze nie posiadam, ale będzie to jakiś 19 calowy monitor
  • Specjalne wymagania: Nie potrzebuję napędu DVD, wystarczy mi dysk 120 GB SSD, który nie zawiedzie mnie po roku
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.esc.pl/product_info.php?cPath=369_371&products_id=56690

 

Co myślicie na temat powyższego zestawu? Wygląda na złożony z głową, ale wymieniłbym dysk na mniejszy i w wariancie SSD. Dodam, że mogę się jeszcze wstrzymać z kupnem karty graficznej i przez jakiś czas używać komputera ze zintegrowanym układem.

Edytowane przez Stroop
Link to post
Share on other sites

Za 1500 nie wykombinujesz na nowych czesciach nic lepszego niz g4600 i 1050. Watpliwosci budzi jedynie obudowa i zasilacz, dlatego skladalbym to na czescia nie jako gotowiec.

Pytanie kiedy bys dokupil grafike jak nie teraz i czy wtedy cale 1500 na plyte i proca bo wtedy mialoby to sens kupic mocniejsze cpu. Niedlugo maja wyjsc tansze chipsety z serii 300 wtedy sensowne byloby i3 8100 za 500 i jakas plyta za 250-300, reszta na ram 8gb -400 , zasilacz - cos ze sredniej polki 250 i obudowa okolo 200 i ssd 120gb , albo tanszy zasilacz i obudowa a ssd 250gb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...