Skocz do zawartości

SSD do starego netbooka?


Recommended Posts

Witam, posiadam starego netbooka Acer Aspire One D255 (Atom N450 1.66GHz, 1GB ram), chciałbym go oddać mamie która by wykorzystywała do przeglądania internetu, YouTube oraz Worda. Strasznie on zamula i zastanawiam się czy jest sens kupienia jakiegoś SSD (20-60gb) i włożenia do niego? Jak myślicie przyspieszy trochę czy może lepiej schować go do szafy i kupić jakiś poleasingowy?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kwestia tego, dlaczego zamula. Może oczyszczenie systemu lub postawienie na nowo poprawiło by trochę sytuację.

Sprawdź czy możesz dołożyć trochę pamięci do niego.

Link to post
Share on other sites

Warto wrzucić ssd. Zainstalujesz od nowa system i komputerek dostanie drugie życie. Wiem co mówię bo miałem netbooki z atomem jednordzeniowym oraz z dwurdzeniowym. Obydwa jak dostały SSD to odżyły.

I tak jak mówił poprzednik sprawdź czy da się dołożyć pamięci, żeby było 2gb.

 

No i kwestia systemu. Masz xp'ka czy siódemkę?

Link to post
Share on other sites

Ja mam della 1470 z dwurdzeniowym su 4100 2x1.3 3gb ramu i win7 i wkladalem do niego adata sp920 256gb. W mojej opinii szalu to nie zrobilo. Owszem windows uruchamial sie szybciej ale yt zamulal z winy procka, filmy sie ciely. Strony na ktorych odpalaly sie reklamy i jakies filmiki z newsami tez sie ciely. Takze word dostanie kopa ale www i yt to tak na 50% - szalu nie bedzie. Koniecznie doluz ramu i postaw od nowa system.

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupno tak małego SSD, bo najprędzej będzie to jakieś starocie, a dodatkowo zapchasz systemem 3/4 miejsca. Do yt ten komputer, to dosyć słabo. W 720p video rwie się pewnie nieprzeciętnie - przez procesor. wg mnie tu nie ma co ratować.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio próbowałem reanimować HP 550 kupiłem kieszeń na Sata dla SSD zainstalowałem 7mke i lipa, coś jakby minimalnie szybciej ale nie tego oczekiwałem ostatecznie postawiłem lubuntu na zwykłym dysku i laptop chodzi zauważalnie szybciej, do neta spokojnie wystarczy. System zabiera ledwie 200mb ramu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...