Skocz do zawartości

Czarny ekran po zalogowaniu w W10


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Witam, mam już pewien czas problem z windowsem 10, po włączeniu komputera system normalnie uruchamia się i loguje. Czasami jednak jest taki problem że po zalogowaniu jest czarny ekran jakby explorer nie działał. Po próbuje uruchomienia explorer.exe w menadżerze zadań dostaje error 0x0000004c. Na jakieś 2 dni pozbyłem się problemów odinstalowując Baidu Antivirusa i zainstalowałem Pande Free. Przez 2 dni było ok a dziś znowu to samo, komputer 6 razy restartowany i nadal to samo. Dopiero po włączeniu uruchamiania bezpiecznego w msconfig i ponownym przejściu na normalnie uruchamianie pulpit sie pokazuje. Próbowałem poradników z forum download oraz systemowo ale nie pomaga. Ktoś ma jakiś pomysł? Specyfikacja sprzętu to:

 

Radeon HD6950

i3-2100 3.1GHz

4GB jakies ddr2

 

Dodam że nie instalowałem żadnych sterowników oprócz tych do karty graficznej, a do płyty głównej na W10 nie znalazłem bo chyba nie jest wspierany. Czy sterowniki od płyty głównej mogą być winowajcą i trzeba wracać na starą siódemke? Nie robiłem też aktualizacji z Windows Update, na też siódemce ich nie robiłem i nie było żadnych problemów. Spróbuje zrobić te aktualizacje i dam jeszcze znać.


Postanowiłem wrócić do 7 ale podczas instalacji mam błąd 'System Windows nie może sformatować partycji na dysku 0. Wystąpił błąd podczas przygotowywania partycji wybranej do instalacji. Kod błędu: 0x80070057'. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, próbowałem wszystkich sposób z for internetowych i nic nie pomaga... Jakieś rady? Edytowane przez FUITP
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na ekranie instalacji Windows 7 wciśnij równocześnie Shift i F10.Otworzy się okno CMD-> wpisz w nie: diskpart i poczekaj, aż narzędzie  się załaduje. Sprawdź jaki jest styl partycji MBR czy GPT. Tu po kolei:

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po wpisaniu list disk mam dysk 0 1863gb na którym chce zainstalować i jest obok kolumny Dyn kolumna GPT.

 

 

Po wpisaniu detail disk mam:

Typ: ATA

A jescze niżej 2 woluminy: wolumin 0 Zastrzeżone Fs: NTFS Rozmiar 100MB oraz wolumin 1 Fs: RAW rozmiar 1862GB.

@EDIT

 

Jak chciałem stworzyć partycje tak jak w tym filmiku to podczas formatania błąd : Formatowanie nie powiodło się...

@EDIT 2

 

Za drugim razem formatownie poszło i instalacja ruszyła, dzięki za pomoc mistrzu =)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...