Skocz do zawartości

AMDvsIntel do gier lub rozbudowa obecnego


Recommended Posts

Witam

 

Obecnie posiadam:

Intel i5-2550K + Grandis  II,  MSI Z77A-G43, Ram Hyper X 2x4GB,  Geforce GTX 770 Phantom 2GB

 

i przydało by się to cudo zamienić na coś mocniejszego ( gry w tym Escape from tarkov)

 

Budżet w granicach zestawu AMD 1600 (Proc płyta Ram) czyli jakieś ~1,5k bez karty grafiki

 

Z tego co widzę to passmark dla AMD 1600 to 13000 punktów więc dwu krotnie więcej niż mój obecny i5

 

Tutaj pojawia się pytanie czy jest sens pakować się w AMD ( od lat chodziłem tylko na intelu ) a może w tej kwocie coś lepszego na intelu ? a może da się jeszcze coś wycisnąć z obecnych bebechów np lepszy proc ? -chociaż leciwy zestaw i nie wiem czy jest sens inwestować ?

 

pozdrawiam

A.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli przeznaczenie to tylko gry to nie wiele da zmiana na AMD, o wiele lepszy efekt da nowa karta graficzna

 

Grafika GF 1070ti będzie niebawem

 

ale czy proc nie będzie wtedy wąskim gardłem ?. Jestem wzrokowcem a patrząc na wydajność 2550k ~6000   a AMD 13000 w PassMark. 

Link to post
Share on other sites

Do gier zdecydowanie i5 8600k + Z370 jeśli masz taki budżet. 

 

Budżet jest :) a i mam nadzieję że za stare bebechy parę groszy wezmę więc na luzie.

 

 

Tutaj pojawia się jeszcze ptanie czy nie lepiej kupić też jakiś procek z HT, i7 ?.

 

Obecnie posiadam i5-2550k który posłużył mi lata więc chciałbym kupić proca który też te 5 lat pociagnie :D

 

 

No i jaką dobrą płytkę z Z370 i jaki ram do takiego zestawu ?

 

edit: ok płytka Asrock z370 Extream 4

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

@Op,a nie chciałbyś wymienić procka tylko? Np takiego i7-2600k/3770k...

 

Wiadoma sprawa, że w coffee więcej rdzyniuff, wyżej taktowane i sprawniejsze, gw itp ale ile gier potrafi serio wykorzystać wiecej niż te stare i7 oferują?

Link to post
Share on other sites

@Op,a nie chciałbyś wymienić procka tylko? Np takiego i7-2600k/3770k...

 

Wiadoma sprawa, że w coffee więcej rdzyniuff, wyżej taktowane i sprawniejsze, gw itp ale ile gier potrafi serio wykorzystać wiecej niż te stare i7 oferują?

 

hmm no jest to jakaś opcja i tańsza od 8600k :> a plasuje się pomiędzy moim 2550k  a 8600k

Dziś wymienie GTX 770 na 1070Ti i zobacze jak to będzie ciągnęło

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że jeżeli do tej pory trzymałeś Sandiego na 4+ GHz, to po dorzuceniu 1070 ti możesz stwierdzić... że wcale Ci nie potrzebny nowy procek ;)

 

Potestujesz, zobaczysz sam ocb i prawdopodobnie stwierdzisz, że platforma jeszcze żyje, a na #DobraZmiana przyjdzie jeszcze czas.

Link to post
Share on other sites
hmm no jest to jakaś opcja i tańsza od 8600k a plasuje się pomiędzy moim 2550k  a 8600k Dziś wymienie GTX 770 na 1070Ti i zobacze jak to będzie ciągnęło

 

 

Można tj piszą zmienić na i7 2600K ok tylko zadaj sobie pytanie czy nadal warto siedzieć na starej platformie.

Po drugie masz Ram 2x4GB to za mało i dobrze by było dorzucić drugie 8 i w tej sytuacji masz odpowiedz prostą,nie warto inwestować w dziada (sry) zmieniając na 2600K+ drugie 8GB.

Lepiej to sprzedać i zmienić np na 8400 czy 8600k na ile tam ci budzet pozwoli.Płytę,pamięć,procesor sprzedaż w cenie ok 800zł ogolnie za DDR4 ci się wróci.

 

Dołożenie gtx1070  :)  zartujesz,tę kartę to chętnie bym włożył do siebie a najlepiej 1080Ti.

 

Zrób prosty test teraz i z mocniejszą kartą na własnej platformie i przekonaj się co zyskasz.W systemie windows masz wbudowane narzędzie : zestaw modułów zbierających dane i ustaw czas procesora,na końcu będziesz miał wynik.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Można tj piszą zmienić na i7 2600K ok tylko zadaj sobie pytanie czy nadal warto siedzieć na starej platformie.

Po drugie masz Ram 2x4GB to za mało i dobrze by było dorzucić drugie 8 i w tej sytuacji masz odpowiedz prostą,nie warto inwestować w dziada (sry) zmieniając na 2600K+ drugie 8GB.

Lepiej to sprzedać i zmienić np na 8400 czy 8600k na ile tam ci budzet pozwoli.Płytę,pamięć,procesor sprzedaż w cenie ok 800zł ogolnie za DDR4 ci się wróci.

 

Dołożenie gtx1070  :)  zartujesz,tę kartę to chętnie bym włożył do siebie a najlepiej 1080Ti.

 

Zrób prosty test teraz i z mocniejszą kartą na własnej platformie i przekonaj się co zyskasz.W systemie windows masz wbudowane narzędzie : zestaw modułów zbierających dane i ustaw czas procesora,na końcu będziesz miał wynik.

 

Tak właśnie myślałem, że Ramu więcej by się przydało a do starego zestawu dużo więcej nie włożę (pod względem mocy). Z uwagi na fakt, że mam Grandisa 2 to tutaj też trochę w kieszeni zostanie więc na pewno zmiana platformy. Jedyne nad czym się zastanawiam czy jeszcze chwile się nie wstrzymać i zobaczyć co się na rynku a propos nowej generacji zadzieje.

 

Chociaż niecierpliwy jestem a 8600K+Asrock EX4 + RAM mieszczą się w moim budżecie :>

 

Karta włożona testy konfiguracji robiłem na Passmarku (cpubenchmark) i wygląda to przyjemnie jeżeli chodzi o cyferki  a wieczorem sprawdzę w grach (TW II etc..)

 

Wiadomo 1080Ti ciągnie jak potwór ale 1070 wiele mu nie ustępuje. Porównując do mojej 770... szkoda gadać, wymiata i tyle :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Trochę się rozpędziłem z ceną jak zobaczyłem jaką płytę masz teraz :) dostaniesz dużo mniej  :(

Tutaj nie ma mowy o dokładaniu jeszcze przy tej płycie.Krótko wymiana a jak masz na zestaw z370 jak piszesz to zmieniaj bo nowa generacja tyle ci zadzieje   :)  że sobie jeszcze poczekasz.

Link to post
Share on other sites

@Iwes, prywatnie bym się nie zdziwił gdyby lutowany 2600k przeżył "glutowanego" 8600k (no chyba że planuje się skalpa po zakończeniu gw).

 

Dokupienie 2x4 ram DDR3 to śmieszny wydatek, szczególnie na tle wymiany "prawie" całego kompa za przyzwoity (jednak wciąż nie najlepszy) ram DDR4.

 

Najdalej za pół roku powinniśmy zobaczyć 8-rdzeniowe i9 w ofercie Intela. Ile drożej może kosztować kombo i9 + Z390 vs 8600k + dobre Z370? 100 na płycie i 200 na procku? Nie wiem jak ty, ale ja nie poważnie bym się zastanowił nad zmianą platformy teraz.

Link to post
Share on other sites

2600k jest nieśmiertelny  :D

 

 

 

DDR3 to śmieszny wydatek

wszystko tu jest śmiesznym wydatkiem i powiedz mi jak długo będzie siedział na tym ?  

-pewnie do 8-rdzeniowców i policz ile następnym razem wyda i ile dostanie za stary sprzęt o ile ktoś mu to jeszcze kupi,wiesz którą mamy gen. ? powiedzmy,że siedzi od premiery swojego cepa to nie ma krzywdy w samej zmianie bo ceny swoją drogą a skok wydajnościowy w tej chwili ma olbrzymi.Czekanie jest totalnie bezsensu bo non stop będzie wychodzić coś nowego co nie znaczy,że ty będziesz w plecy wydajnością z tamtego roku.

Swoją drogą miałem tą samą sytuację i przynajmniej wróciło mi się za samą pamięć DDR4 a gdyby nie ceny dzisiejsze na rynku komp to za swoje części dostałbym g. rozumiesz.Odradzasz innym zmian dzisiaj na nowsze ok tylko pomóż im pózniej swoje graty sprzedać  :rotfl:

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Na dobrym 4r/8w można siedzieć tak długo, aż nie zaczną powstawać gry, które lepiej wykorzystują architektura wielordzeniowa (i to jeszcze takie, które warto ograć, a jakieś szmiry - bo na słabe gry szkoda czasu)

 

Cena za 2600k od ponad roku ustabiliziwala się w okolicach 500 pln i za bardzo się nie zmienia. Jestem prawie pewien, że gdybyśmy za rok od teraz wrócili do tematu, to Sandy nadal będzie latał za takie pieniądze.

 

Mając budżet i chcąc kupić sprzęt na ciut dłużej poczekałbym już na mainstreamowego i9, bo z 1070 ti to będzie i tak overkill.

Link to post
Share on other sites

Czekanie jest totalnie bezsensu bo non stop będzie wychodzić coś nowego co nie znaczy,że ty będziesz w plecy wydajnością z tamtego roku

 

Sprawdzało sie to w przypadku wcześniejszych generacji CPU, bo różnice wydajnościowe pomiędzy nimi były marginalne, ale nie w przypadku 7 i 8 generacji.  Przykładem są np ci, co powiedzmy w Czerwcu kupili 7700k + z270, a w Październiku już był 8700k+ z370 i teraz +/- w podobnej cenie, są w plecy z wydajnością. A wystarczyło zaczekać do Października, bo różnica w wydajności pomiędzy tymi procesorami, jest bardzo duża. A w 9700k będa kolejne dwa rdzenie więcej.

Edytowane przez mandalor
Link to post
Share on other sites

Gdyby ceny ramu były normalne, tj jak np w 2013 roku kiedy bez problemu można było kupić 8gb nowej pamięci o przyzwoitym na tamte czasy taktowaniu za 200zł, to bym radził zmieniać platformę. Przy obecnych, patologicznych cenach ramu nie ma to jednak żadnego sensu - najlepszym rozwiązaniem jest to, co zaproponował @@Rebelmind, - 2600k. Do 1070ti będzie to optymalny procek, a cała wymiana zamknie się w 300zł (600-300zł) +200 za dodatkowy ram. W zasadzie wydając 500zł będziesz miał procek i platformę która załaduje 1070ti w 100% w prawie każdej (o ile nie każdej) grze. Co da zmiana platformy? A no tyle, że wydasz 600zł na mobo pod z370, 1500 złna 8700k (1000zł i5 8600k) i 700zł na ram czyli lekko 2300-2800zł, i albo nie zobaczysz różnicy, bo i tak karta będzie ograniczać, albo  zamiast 110fps będziesz miał 150 czego i tak gołym okiem nie zobaczysz. Wymiana na Ryzen 1600 w ogóle dla mnie nie ma sensu jeżeli o gry chodzi, bo też swoje kosztuje, a o ile 8gen od intela to mimo wszystko sporo mocniejsza platforma, to tutaj praktycznie nie będzie między nim, a 2600k żadnej różnicy w grach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Na dobrym 4r/8w można siedzieć tak długo, aż nie zaczną powstawać gry, które lepiej wykorzystują architektura wielordzeniowa (i to jeszcze takie, które warto ograć, a jakieś szmiry - bo na słabe gry szkoda czasu)
 

 

 

 

Mając budżet i chcąc kupić sprzęt na ciut dłużej poczekałbym już na mainstreamowego i9, bo z 1070 ti to będzie i tak overkill.
  

 

w końcu zdecyduj.

 

 

 

Cena za 2600k od ponad roku ustabiliziwala się w okolicach 500 pln i za bardzo się nie zmienia. Jestem prawie pewien, że gdybyśmy za rok od teraz wrócili do tematu, to Sandy nadal będzie latał za takie pieniądze.
 

 

tak,będzie latał za te same pieniądze pod warunkiem,że ceny na rynku będą nadal wysokie jakie mamy w chwili obecnej.Jak będą niższe o czym ci pisałem wcześniej to koło 2600k większość przejdzie obojętnie a ci co będą chcieli w tym okresie sprzedać można życzyć im powodzenia.Na tyle gen. procków nikt nie będzie patrzył wstecz tym bardziej jak ceny będą niższe ale to ty prorokujesz niższe ceny,zobaczymy.

 

 

 

Sprawdzało sie to w przypadku wcześniejszych generacji CPU, bo różnice wydajnościowe pomiędzy nimi były marginalne, ale nie w przypadku 7 i 8 generacji.  Przykładem są np ci, co powiedzmy w Czerwcu kupili 7700k + z270, a w Październiku już był 8700k+ z370 i teraz +/- w podobnej cenie, są w plecy z wydajnością. A wystarczyło zaczekać do Października, bo różnica w wydajności pomiędzy tymi procesorami, jest bardzo duża. A w 9700k będa kolejne dwa rdzenie więcej.

 

co ty porównujesz ludzi co robią przesiadki przeważnie z SB/IB jak w przypadku autora do użytkowników 7 generacji,ogarnij.

Link to post
Share on other sites

 

 

jak,będzie latał za te same pieniądze pod warunkiem,że ceny na rynku będą nadal wysokie jakie mamy w chwili obecnej.Jak będą niższe o czym ci pisałem wcześniej to koło 2600k większość przejdzie obojętnie a ci co będą chcieli w tym okresie sprzedać można życzyć im powodzenia.Na tyle gen. procków nikt nie będzie patrzył wstecz tym bardziej jak ceny będą niższe ale to ty prorokujesz niższe ceny,zobaczymy.
 

 

Jak ceny spadną, to może i sprzeda taniej to 2600k, ale też sporo taniej kupi wtedy coś nowszego. Ile można stracić na procku za 500zł? 200? 250? Tyle to traci nowy procek po wyjęciu z pudełka. Nawet za zabytkowego i7 870 o którym dzisiaj nikt nie myśli i nikt by ci go tutaj nie polecił trzeba zabulić na allegro minumum 300zł, a to przecież dziadek który nijak się ma do 2600k który spokojnie robi 4,5ghz, jak nie trafisz bardzo kiepskiej sztuki, a trafiając lepszą nawet więcej.  

Link to post
Share on other sites

@Iwses, jeżeli autorowi śpieszno do nowego kompa to śmiało może teraz dokupić 2600k. Jeśli jednak stwierdzi po czasie, że potrzeba więcej mocy to po premierze i9 spokojnie sprzeda obecny złom i wskoczy na nowa platformę. Może wtedy ceny ramu chociaż odrobinę się ogarną, bo nie chce mi się wierzyć, że może już być tylko gorzej...

 

Coffee lake, mimo że mocarny, to prawdopodobnie podzieli los 7700k: zostanie wyparty w topie przez następną generację na nowej podstawce.

Link to post
Share on other sites

To czekajcie sobie na i9 nawet i10 :D  i wam teraz piszę,ze długo się nie nacieszycie,nie przy polityce którą prowadzi Intel.Podzielicie identyczny los więc co wam takie pisanie teraz daje.

 

ale co mi tam,będziecie tak blisko i tak daleko zarazem, jak lampa między dwoma lustrami.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Jestem po testach 2550k + 1070Ti jest dobrze ale nie tak żebym szczytował.

No właśnie nie wiem czy jest sens czekać. Wyjdzie na to że do pażdziernika 7miesiecy (wtedy chyba premiera). Nowe procki pewnie bedą drogie wiec moze kupie 8600k taniej ale zaraz wyjdzie 10 generacja i znowu bede sie zastanawiał. To tak jak z grą MTG, co rok nowe kart nic tylko bulić. Za chwile wyjda i nowe grafy wiec 1070Ti tez juz bedzie błeeee.

tak sobie myśle nie wiem czy dobrze ale kupie teraz 8600k Jak nie styknie to w paździeniku sprzedam i kupie jakąś i7 8generacji a może jakimś cudem 9generacja będzie kompatybilna z 8 i płyka styrczy... dobrze myśle czy nie dobrze ? :) - to tak zeby wątek podtrzymać

 

aa akojarzycie bo gdzieś mi się o uszy obiło że gdzieś za gorami... jak się kupi i5 + asroca to jaiiś zwrocik mozna gdzieś tam w promo uzyskać ?

edit: ale to chyba dawno dawno temu było.... :/

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

@Up^2, krypto reklama Fractal Design? ;D

 

Będzie w ogóle i10? Myślałem że po nieparzystych idzie numeracja...

 

Do i9 były już zapowiadane nowe płyty (Z390) więc raczej mówimy o nowej podstawce :/

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

Nowe procki pewnie bedą drogie wiec moze kupie 8600k taniej ale zaraz wyjdzie 10 generacja i znowu bede sie zastanawiał.

 

 

Za chwile wyjda i nowe grafy wiec 1070Ti tez juz bedzie błeeee.
  

 

 

tak sobie myśle nie wiem czy dobrze ale kupie teraz 8600k Jak nie styknie to w paździeniku sprzedam i kupie jakąś i7 8generacji a może jakimś cudem 9generacja będzie kompatybilna z 8 i płyka styrczy... dobrze myśle czy nie dobrze ?
 

 

Jak teraz dokonasz zmian na z370 to masz spokój na długo najwyżej w przyszłości wymienisz grafe ale procka i ram nie ruszysz.

A to,że co chwila wychodzi coś nowego to normalne a czekać zawsze możesz nikt nie zabroni,zaczekasz,kupisz a za chwilę znowu coś nowego i tak w koło i doją kasę z ludzi z ilu %-ą różnicą dla wydajności?.W sytuacji w której ty jesteś czy (ja byłęm) odczujesz bardzo duży skok ale co może wiedzieć taki Rebelmind który proponuje upgrade obecnej platformy a ja odradzam bo nic nie zyskasz jak tylko stracisz.

 

Chcesz czekać ? czekaj,będziemy wszyscy obserwowali przebieg zdarzeń na rynku komp i jego cen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcesz czekać ? czekaj,będziemy wszyscy obserwowali przebieg zdarzeń na rynku komp i jego cen.

 

 

Nie chce czekać :>. Procek kupony od ręki w komputroniku 1018zł. Płyta Asrock z370 k6 w cenie 649zł w Sferis ( czyli praktycznie tyle co extream 4 wiec fajnie). Ram bedę miał okazje pożyczyć więc się ciesze :D a tak pewnei przy najbliższej wypłacie wymienie na

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVGB) , powinny być dobre ?.

 

Teraz tylko wystawić stare bebechy :)

 

 

pozdrawiam

i dziękuję wszystkim za pomoc

Link to post
Share on other sites

Skok odczuje głównie dzięki nowemu GPU a nie CPU i jeżeli twierdzisz, że jest inaczej, to wprowadzasz autora w błąd.

 

Przejście tanim kosztem (na tle inwestycji w całą nową platformę) z 4r/4w na 4r/8w też da sporo. Oczywiście, że skok na 6r/6w albo 6r/12w da więcej, a cała nasza dyskusja rozbija się o to "ile faktycznie więcej".

 

Moja opinia: zysk niewspółmierny do kosztów - Twoja: przeciwnie.

 

Dasz przykład "Total WAR: Warhammer", czyli gry która pięknie konsumuje dodatkowe rdzenie/wątki i tam kawa dubluje kilka razy Sandy Bridge - na co ja odpowiem Assassin's Creed: Origins, gdzie pomiędzy 2600k OC i 8600k OC jest zatrważające 25-30% różnicy w fps.

 

Ostatnia kwestia: ile autor straci na odsprzedaży za pół roku 2600k, a ile za? 8600k (założenie, że będzie chciał i9, który nie będzie wymagał zmiany płyty)?

 

EDIT: niech służy długo, a i9 okaże się nieopłacalne do przesiadki ;) Pozdro

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...