Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem, mam taki PC:

 

6 GB RAM

AMD Athlon X4 630 2.8 GHz

HD 5850 1 GB Power color

Zasilacz Seasonic SS-430 HB 430W 6+pin

 

Problemem jest to że ten radeon potrzebuje 2 wtyczki 6 pin a zasilacz ma jedną wtyczkę i nie wiem czy ten zasilacz wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

nawet jeśli zasilacz wytrzyma, to takie przejściówki po prostu potrafią się spalić, zwłaszcza że to nie jest energooszczędna karta,

i mam nadzieję, że nie dokupiłeś HD 5850 do tego kompa, tylko miałeś ją w szafie czy coś takiego i teraz chcesz użyć

Link to post
Share on other sites

Ja bym podpinał. Mam przejściówkę z 6pin na 2x8, przy gtx 780 i hd7950 nie ma śladu po przegrzaniach. Twój zestaw weźmie że 270wat razem z tą kartą. Jakiś zapas zostaje.

 

Ok mój zasilacz ma 6 pin a karta potrzebuje x2 6 pin. To czyli obejdzie się bez kupna nowego mocniejszego zasilacza. A przejściówki mogą spalić kartę?

Link to post
Share on other sites

Przejściówki nie spalą karty, chodzi o to że jak są słabej jakości to wtyczki się topią. Ja nie widzę ryzyka, ale może ktoś ma "lepszy wzrok" i potrafi uzasadnić wymianę zasilacza. 5850 TDP to 150w żaden kosmos.

 

Czyli nie ma ryzyka podłączenia HD 5850 do tego zasilacza?

Link to post
Share on other sites

To samo się dzieje w samochodach przy żarówkach np. Jak ktoś jest przewrażliwiony to może sprawdzić co jakiś czas czy nic się nie dzieje , ewentualnie na początku pod obciążeniem sprawdzić jak się zachowuje taka przejściówka termicznie . Po prostu trzeba mieć przyzwoitą przejściówkę o jakości takiej jak kable w zasilaczu , w nich nic się nie przegrzewa z reguły . 

Najbezpieczniej mieć przejściówkę z 6pin na 2x 6pin , tam są molexy dosyć grube i dobrze łączą , A te w wersji z sata mogą rzeczywiście być zbyt delikatne . 

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...